Главная страница

19 мон ГЮІ 2015. 1. 9 Вимоги та їх реалізація при побудування засобів криптографічного захисту інформації


Скачать 227.06 Kb.
Название1. 9 Вимоги та їх реалізація при побудування засобів криптографічного захисту інформації
Дата11.01.2022
Размер227.06 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла19 мон ГЮІ 2015.docx
ТипДокументы
#328148
страница10 из 29
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   29

2.2.4 Специфікація криптографічного модуля



Загальні вимоги до специфікації криптографічних модулів. Криптографічний модуль повинен бути набором апаратного, програмного, програмно-апаратного забезпечення, або деякою їх комбінацією, що, як мінімум, реалізує визначену криптографічну послугу з використанням затвердженого криптографічного алгоритму, функції безпеки або процесу і міститися в межах певної криптографічної границі [10].

2.2.5 Типи криптографічних модулів



Криптографічний модуль повинен відноситися до одного з наступних типів модулів:

  • Апаратний модуль являє собою модуль, криптографічна границя якого задається апаратним периметром, програмно-апаратне та / або програмне забезпечення, яке може включати операційну систему, може міститися в межах цієї апаратної криптографічної границі.

  • Програмний модуль являє собою модуль, криптографічна границя якого охоплює виключно програмні компоненти (може бути один або декілька програмних компонентів), які виконуються в змінному експлуатаційному середовищі. Обчислювальна платформа і операційна система експлуатаційного середовища, в якому виконується програма, є зовнішніми по відношенню до визначеної границі програмного модуля.

  • Програмно-апаратний модуль являє собою модуль, криптографічна границя якого охоплює виключно програмно-апаратні компоненти, які виконуються в обмеженому або незмінному експлуатаційному середовищі. Обчислювальна платформа і операційна система експлуатаційного середовища, в якому виконується програмно-апаратне забезпечення, є зовнішніми по відношенню до визначеної границі програмно-апаратного модуля, але явно пов’язані з модулем.

  • Гібридний програмний модуль є криптографічним модулем, криптографічна границя якого охоплює сукупність програмних компонентів і окремий апаратний компонент (тобто програмний компонент не міститься в межах апаратної границі модуля). Обчислювальна платформа і операційна система експлуатаційного середовища, в якому виконується програма, є зовнішніми по відношенню до визначеної границі гібридного програмного модуля.

  • Гібридний програмно-апаратний модуль являє собою модуль, криптографічна границя якого охоплює сукупність програмно-апаратних компонентів і окремий апаратний компонент (тобто програмно-апаратний компонент не міститься в межах апаратної границі модуля). Обчислювальна платформа і операційна система експлуатаційного середовища, в якому виконується програмно-апаратне забезпечення, є зовнішніми по відношенню до визначеної границі гібридного програмно-апаратного модуля, але явно пов’язані з модулем.



2.2.6 Криптографічна границя



Загальні вимоги до криптографічної границі . Криптографічна границя повинна складається з чітко визначеного периметру (тобто набору апаратних, програмних або програмно-апаратних компонентів), який встановлює границю усіх компонентів криптографічного модуля [10]. Вимоги цього стандарту повинні поширюватися на всі алгоритми, функції безпеки, процеси і компоненти в межах криптографічної границі модуля. Криптографічна границя повинна, як мінімум, охоплювати всі алгоритми, пов’язані з безпекою, функції безпеки, процеси і компоненти криптографічного модуля (ті, які пов’язані з безпекою в рамках даного міжнародного стандарту). Алгоритми, непов’язані з безпекою, функції, процеси і компоненти також можуть бути включені в межі криптографічної границі. Алгоритми, непов’язані з безпекою, функції, процеси і компоненти можуть використовуватися в затвердженому режимі експлуатації. Алгоритми, непов’язані з безпекою, функції, процеси і компоненти, які використовуються в затвердженому режимі експлуатації, повинні бути реалізовані таким чином, щоб не переривати і не компрометувати роботу криптографічного модуля в затвердженому режимі.

Визначене найменування криптографічного модуля повинне відображати склад компонентів в межах криптографічної границі, але не відображати розширений склад. Криптографічний модуль повинен , як мінімум, мати інформацію про версію, що вказує на відмінності в окремих апаратних, програмних та / або програмно-апаратних компонентах.

Апаратні, програмні та / або програмно-апаратні компоненти в межах криптографічної границі можуть бути виключені з цього стандарту. Виключені апаратні, програмні та / або програмно-апаратні компоненти повинні бути реалізовані таким чином, щоб не переривати і не компрометувати роботу криптографічного модуля в затвердженому режимі. Виключені апаратні, програмні та / або програмно-апаратні компоненти повинні бути описані (Додаток А стандарту).

Визначення криптографічної границі. Криптографічна границя апаратного криптографічного модуля повинна обмежувати і визначати:

  • Набір апаратних компонентів, які можуть включати:

  • фізичні структури, в тому числі плати, підкладки або інші монтажні поверхні, які забезпечують фізичні з'єднання між компонентами,

  • активні електричні компоненти, такі як напів-інтегральні, умовно-інтегральні або загально-інтегральні схеми, процесори, пам'ять, джерела живлення, перетворювачі і т.д.

  • фізичні структури, такі як корпуси, заливні або герметизаційні матеріали, з'єднання та інтерфейси,

  • програмно-апаратне забезпечення, яке може включати операційну систему,

  • інші типи компонентів, не перераховані вище.

Криптографічна границя програмного криптографічного модуля повинна обмежувати і визначати:

  • набір виконуваних файлів або файлів, які являють собою криптографічний модуль і

  • копію криптографічного модуля, що зберігається в пам'яті і виконуються одним або декількома процесорами.

Криптографічна границя програмно-апаратного криптографічного модуля повинна обмежувати і визначати:

  • набір виконуваних файлів або файлів, які являють собою криптографічний модуль і

  • копію криптографічного модуля, що зберігається в пам'яті і виконуються одним або декількома процесорами.

Криптографічна границя гібридного криптографічного модуля повинна :

  • бути складена з границі апаратних компонентів модуля і границі програмних і програмно-апаратних компонентів модуля, і

  • включати набір всіх портів і інтерфейсів кожного компоненту.

На додаток до окремих програмних та програмно-апаратних компонентів, апаратні компоненти можуть також включати вбудоване програмне або програмно-апаратне забезпечення.

1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   29


написать администратору сайта