Главная страница
Навигация по странице:

  • Педагогтың аты-жөні Кантарбаева А.С. Күні

  • Сабақтың тақырыбы: Пайдаланушы функциялары мен процедуралары. Функциялар О

  • Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар

  • Көптеген оқушылар

  • Кейбір оқушылар: Функцияларды есептерді программалауда қолданады Сабақтың барысы

  • Сабақтың кезені/ уақыт Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау

  • 2-тапсырма. - Функция қызметін пайдаланып берілген төртсанның ең кішісін анықтайтын программа кодынұсыныңдар:min={t,p,q,l}Дескриптор

  • 3-тапсырма. - Программалауда функцияның қызметін процедурақызметімен салыстыра отырып бағалаңдар.Дескриптор

  • Пайдаланушы функциялары мен процедуралары. Функциялар 10 с. ыса мерзімді жоспары


    Скачать 19.4 Kb.
    Названиеыса мерзімді жоспары
    Дата15.11.2021
    Размер19.4 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаПайдаланушы функциялары мен процедуралары. Функциялар 10 с.docx
    ТипПрограмма
    #272673

    Қысқа мерзімді жоспары

    Бөлім

    Алгоритмдеу және программалау

    Педагогтың аты-жөні

    Кантарбаева А.С.

    Күні

    16.11.21

    Сынып 10

    Қатысушылар саны




    Қатыспағандар саны




    Сабақтың тақырыбы:

    Пайдаланушы функциялары мен процедуралары. Функциялар

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


    10.5.1.1 Функциялар мен процедураларды пайдаланып бағдарламалау тілінде

    код жазу

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар:

    «Функция» ұғымын анықтайды

    Көптеген оқушылар:

    Функция мен процедураны салыстырады

    Кейбір оқушылар:

    Функцияларды есептерді программалауда қолданады


    Сабақтың барысы:


    Сабақтың кезені/ уақыт

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Сәлемдесу, түгендеу

    Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне жақсы

    тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады.

    Топқа біріктіру: Бағдаршам түстері арқылы топтарға

    біріктіру.

    Өткен сабақты пысықтау: «Зигзаг» әдісі

    Оқушылар плакатқа зигзаг сызықтарын сызады.

    Ермексаздан домино жасайды. Зигзаг бөліктеріне

    сұрақтар жазылып, нөмірленеді. Домино қай сұраққа

    түссе, оқушылар сол сұраққа жауап береді.

    Оқушылардың жауаптарын ауызша бағалау

    1.Мұғаліммен амандасады.

    2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

    3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.



    Үлестірмелі парақтар

    Сабақтың ортасы


    «Миға шабуыл» әдісі

    - «Функция» дегеніміз не? Оны қалай түсінесің?

    - Функцияның математикада және өмірде маңызы

    қандай?

    - Функцияның программадағы қызметі қандай деп

    ойлайсың?

    «Джигсо» әдісі

    Оқушылар тақырыпты оқып, түсінгендерін ортада

    талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін

    толықтырады.

    Ауызша мадақтау, ынталандыру

    1-тапсырма.

    - Функция және процедурамен жазылған программа

    кодтарына талдау жасаңдар. Талдау барысында:

    1) Функция және процедураның жұмыс істеудегі

    айырмашылығы мен ұқсастықтарын анықтаңдар.

    2) Қайсысы тиімді? Не үшін? Дәлелді мысалдар

    келтіріңдер.

    Дескриптор:

    - Python программалау тіліндегі функция және

    процедураларды анықтайды.

    - Функция және процедураларды қолданып құрылған

    программаны талдайды.

    Фигуралар арқылы бағалау

    2-тапсырма.

    - Функция қызметін пайдаланып берілген төрт

    санның ең кішісін анықтайтын программа кодын

    ұсыныңдар:

    min={t,p,q,l}

    Дескриптор:

    Процедураларды қолданып есептерді

    Программалайды
    Фигуралар арқылы бағалау

    3-тапсырма.

    - Программалауда функцияның қызметін процедура

    қызметімен салыстыра отырып бағалаңдар.

    Дескриптор:

    Python программалау тілінде функцияларды

    қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды.

    Оқушылардың іс-әрекеттері бояу арқылы

    бағаланады. Оқушылардың аты-жөні жазылған

    кесте ұяшықтарын қызыл, сары, жасыл түспен бояу.

    Мұғалімді тыңдайды


    1-тапсырманы орындайды

    2-тапсырманы орындайды


    3-тапсырманы орындайды


    Стикер

    4 балл

    Стикер

    3 балл

    Стикер

    3 балл


    Үлестірмелі парақтар


    Эл. Оқулық



    Сабақтың соңы

    1) Программалауда функцияның қандай қызметі бар?

    2) Функцияны программада қалай таныстырады?

    3) Return-ның қызметі қандай?

    4) Функция мен процедура қызметіндегі негізгі

    айырмашылық қандай?

    Кері байланыс: «Блоб ағашы» әдісі

    Оқушылар ағашқа өрмелеген маймылдардың

    суреттерін бояу арқылы сабақты қаншалықты

    меңгергенін білдіреді.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

    2.Кері байланыс:













    написать администратору сайта