Главная страница

шшш. Шығарма[1]. Жасыдан йрен, жаманнан жирен Педагогті атыжні


Скачать 83.96 Kb.
НазваниеЖасыдан йрен, жаманнан жирен Педагогті атыжні
Дата04.06.2022
Размер83.96 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаШығарма[1].docx
ТипДокументы
#569799

Бөлім

Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен

Педагогтің аты-жөні

Биназарова Ф

Күні:

21.10.2021 ж

Сынып:3 «А»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Шығарма.Күз

Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары

3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

3.3.6.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: өз ойын жүйелеп, жинақтай отырып,сөздік қорын молайта отырып,өз ойынан шығарған шығармасын дәптерге қатесіз түсіре алуға дағдыланады:

Көптеген оқушылар: тақырыпқа байланысты өз ойымен бөлісе алады.

Кейбір оқушылар: сурет мазмұнына сәйкес келетін мақал-мәтел тауып айта алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезең

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Ізгі тілек» әдісі арқылы болады.

Өткен тақырыпқа шолу «Мюссенберг» әдісі бойынша жүреді.

-Берілген әріптер арасынан мағыналы сөзді тауып, тақырыпты ашыңдар.

ждлвдлаоаппшығргрпгрпармалпшотіптлмлщоп

- Шығарма деген не?

- Олай болса бүгінгі сабағымызда не істейміз деп ойлайсыңдар?

Сабақтың мақсатымен таныстыру

Жақсы тілек айтады.


  1. Сұрақтарға жауап беріп, тақырыпты ашады.




ҚБ: «Смайлик» әдісі.




Сабақтың ортасы

20 мин

2 мин
15 мин


(Т, Д) «Ыстық орындық» әдісі, дәптермен жұмыс.

Суреттерге қара. Сурет бойынша бұл қай жыл мезгілі екенін әңгімелеу.



-Жылдың неше мезгілі бар?

-Күз айлары қандай?

-Сен қандай жыл мезгілін жақсы көресің?

Ой қозғау” күз туралы слайд көрсетіледі.Солардың ішінен күздің көрінісі суретін таңдап аламын.Бұл мезгілдің басқа мезгілдерден ерекшелігін айта отырып,”Күз” тақырыбында шығарма жазу керектігі ескертіледі.

Дәптермен жұмыс: Жоспар құруға көмектесемін.Шығармаларына күз туралы мақал-мәтел қосуға болатыны ескертіледі.

Сынып бірлесіп мазмұндап,талқылап,берілген тақырып бойынша сөз орамдарын қағазға түсіреді.
Саралау тәсілі: «Тапсырма».

Кейбір оқушыға:

- Сурет мазмұнына сәйкес келетін мақал-мәтел тауып айт.

Сергіту жаттығуы.

«Сұрақты ұстап ал» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру.

1.Қандай киім түрлерін білесің?

2.Күзде қандай киім киесің?

3.Басыңа не киесің?

4.Қолыңа не киесің?

5.Аяғыңа не киесің?

6.Үстіңе не киесің?


Жаттығу жасап сергиді.

- Өлең мазмұнын ашады.

«Рақмет!» деп қай кезде айтатыны, қандай жағдайда айтпайтыны жайлы ой бөліседі.

Бүгінгі сабақтан алған әсерлері туралы немесе сұрақтары болса кері байланыс дәптеріне  жаздыру.

ҚБ:

5 балл

5 балл

Оқулық, дәптер


Сабақтың соңы

3 мин

Рефлексия: «Үш қадамдық сұрақ» әдісі бойынша өтеді.

Оқу тапсырмасы: қайталау

Сабақтан алған білімін, үйренгенін айтады.

ҚБ балын қояды.





Тексерілді-------------------


написать администратору сайта