Главная страница
Навигация по странице:

  • Лексика мен терминология

  • Деңгейлік тапсырмалар. 2- тапсырма.

  • Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз

  • Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз) 1: 2

  • Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет

  • сызықтық алгоритмдерді программалау. Кні 25. 02. 2022 Сабаты таырыбы


    Скачать 368.46 Kb.
    НазваниеКні 25. 02. 2022 Сабаты таырыбы
    Дата10.03.2023
    Размер368.46 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файласызықтық алгоритмдерді программалау.docx
    ТипПрограмма
    #978248

    Күні: 25.02.2022

    Сабақтың тақырыбы:

    Сызықтық алгоритмдерді программалау

    Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    7.3.2.1-алгоритмді программалау тілінде жазу

    7.3.3.2-сызықтық және тармақталу алгоритмдерін программаны өңдеудің кіріктірілген ортасыңда жазу

    Сабақтың мақсаты

    Сызықтық алгоритмдерді программалау тілінде жазу

    Жетістік критерийлері

    • Сызықтық алгоритмнің программалау тілінде жазылуымен танысады

    • Берілген есептерге программа құрады




    Ойлау дағдыларының Білу және түсіну

    деңгейі

    Білу, түсіну, қолдану

    Тілдік мақсаттар

    Лексика мен терминология: Сызықтық алгоритм, программада қолданылатын қажетті сөздер

    Диалог құруға/жазылымға қажетті сөздер

    ... – әрекеттердің тізбектей орындалуын сипаттайтын алгоритм (Сызықтық алгоритм)

    ... деп енгізу, шығару операторларынан және орындау командаларынан тұратын қарапайым программаны айтамыз (Сызықтық алгоритм программасы)

    Құндылықтарға баулу

    Оқушыларды мамандыққа баулу: программа құру компьютерлік технология саласындағы мамандар үшін маңызы бар екенін айтып өту

    Пәнаралық байланыс

    Математика пәнімен байланысы математикалық есептерді шығару алгоритміне программа құру кезінде қолданылады

    Алдыңғы оқу

    Оқушылар 6-сыныптан сызықтық алгоритмді біледі.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың жоспарланған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    1 минут

    5 минут

    2 минут


    5 минут

    Сабақтың ортасы

    5 минут


    Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу

    Жылы лебіз: «Сәттілік тілеу»
    Өтілген тақырып бойынша тапсырма

    Tarsia әдісінің «Домино» ойыны арқылы оқушыларға тапсырма беру

    Дұрыс жауабын тап



    Сабақтың тақырыбын ашу. Бүгінгі сабақтың тақырыбы:


    Оқушылар QR Code арқылы ұялы телефондарымен сабақтың тақырыбын анықтайды

    Олай болса бүгінгі сабақтың мақсаты қандай болады деп ойлайсыңдар?

    Сабақтың мақсаты, критерийлері айтылады.

    Жаңа сабақ видео арқылы түсіндіру
    1-тапсырма (жұптық жұмыс) «Ретімен орналастыр»

    Тіктөртбұрыштың периметрін табудың программасы берілген. Программаны ретімен орналастыр.



    Дескриптор:

    • Программаның атын табады.

    • Айнымалыларды сипаттауды қояды.

    • Бастауды жазады.

    • Айнымалыларды енгізуді қояды.

    • Формуланың программалау тілінде жазылуын қояды.

    • Нәтижені шығаруды қояды.

    • Программаны аяқтайды.

    Домино


    Ұялы телефон

    https://learningapps.org/watch?v=p54cdmp4518



    10 минут

    5 минут


    Деңгейлік тапсырмалар.

    2- тапсырма. (жеке жұмыс)

    А деңгейі

    №1.

    Тіктөртбұрыштың ауданын табудың программасын құрыңдар

    Дескриптор:

    • Тіктөртбұрыштың ауданын табудың формуласын жазады.

    • айнымалыларды анықтайды

    • Нәтижені анықтайды

    • Тіктөртбұрыштың ауданын табудың программасын құрады

    • Программаны орындауға жібереді.

    • Нәтижені экранға шығарады


    В деңгейі

    №2

    Автокөлік S км жолды 2 сағатта жүріп өтті. Автокөлік қандай жылдамдықпен қозғалды?

    Дескриптор:

    • Жылдамдықты табудың формуласын жазады

    • айнымалыларды анықтайды

    • Нәтижені анықтайды

    • Программасын құрады

    • Программаны орындауға жібереді.

    • Нәтижені экранға шығарады


    С деңгейі

    №3.

    Үш таңбалы бүтін сан берілген. Табу керек:

    санның бірлігін

    Дескриптор:

    • Санның бірлігін табу үшін mod не div амалын қолданып, формуласын жазады

    • айнымалыны анықтайды

    • Нәтижені анықтайды

    • Программасын құрады

    • Программаны орындауға жібереді.

    • Нәтижені экранға шығарады

    3-тапсырма. ЕasyQuizzy бағдарламасында тест тапсырыңдар

    1. Егер алгоритмдегі іс-әрекет бірінен кейін бірі тізбектеле орындалса ... алгоритм деп аталады

    А) сызықтық В) тармақталған С) циклдік

    1. Айнымалыларды енгізу операторы

    А) writeln B) readln C) var

    1. Программаның басы мен соңы қандай кілт сөздермен белгіленеді?

    А) begin, end B) writeln, readln C) var, end

    1. Программада әрбір жолдың соңында қандай тыныс белгі қойылады?

    1. : B) . C) ;

    1. Pascal тілінде дұрыс жазылған өрнекті анықта: 19(х+7,7)

    А) 19*(х+7.7) B) 19(х+7.7) C) 19*(х+7,7)



    Деңгейлік

    тапсырмалар

    easyQuizzy

    Сабақтың соңы

    2 минут

    5 минут

    Үйге тапсырма

    §4.5 оқу.

    №4.

    у= мәнін есептеу программасын жаз
    Сабақ соңында оқушылар кері байланыс «3 қалам» әдісі бойынша жүргізеді:






    Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

    Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

    Денсаулық

    және қауіпсіздік техникасының

    сақтау

    ЕasyQuizzy тест.

    Деңгейлік тапсырмалар.

    Қабілетті балаға берілетін тапсырма

    №3.

    Үш таңбалы бүтін сан берілген. Санның бірлігін табу керек
    Үлгерімі төмен оқушыға берілетін тапсырма

    Сәйкестендір.

    A=x2

    7/d+d/5



    5.7*a –7



    A=sqr(x)

    5,7a–7

    y= 4-b





    - Мадақтау, бағдаршам

    Оқушыларға компьютер алдында отыру кезінде және онымен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіледі


    Сабақ бойынша рефлексия

    Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен?

    Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме?

    Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?




    Жалпы баға

    Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)?

    1:

    2:

    Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

    1:

    2:

    Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



    Тексерілді........................................


    написать администратору сайта