Бөлім: Программалау
| Мектеп: №16ЖББОМ
Пән: Цифрлық сауаттылық
|
Күн:
| Мұғалім: Тұрсағұлова И.А
|
Сынып: 3
| Сабаққа қатыскан оқушылардын саны:
| Қатыспағандар:
|
Сабақ такырыбы
| Циклдер.
|
Осы сабақта жететін мақсаттар(оқу жоспарына сілтеме)
| 3. 4. 1. 2 циклдік алгоритмді іске асыру;
|
Оқу мақсаттары
| - Циклдік алгоритімді Scratch ортасында құруды үйрету;
|
Бағалау бөлімдері
| Барлық оқушылар циклдік алгоритмді біледі.
Кейбір оқушылар Scratch бағдарламасын біледі.
.
|
Тілдік мақсаттар
| Оқушылар істей алады:
- Сызықтық және тармақталу алгоритімге мысал келтіре алады.
Пәндік лексика және терминология
Цикл, Scratch
Диалог/жазылым үшін қажетті сөз тіркестері |
Құндылықтар
| Академиялық адалдық, өзін және қоршаған ортаны сыйлау, әріптестік
|
Алдынғы білім
| Өміріміздегі қайталаулар.
|
Сабақ барысы
|
Жоспарланған кезеңдері
| Сыныпта жоспарланған іс-шаралар
| Ресурстар
|
Сабақ басы
| Ұйымдастыру кезеңі.
Амандасу Түгендей Үй тапсырмасын тексеру.
«Қадамнан-қадамға»әдісі арқылы.
| Слайд-1
|
Сабақтың ортасы
Практикалық жұмыс
| 1. Әрқашан қайталау циклі программада жұмысын
өздігінен аяқтай алмайды. Нәтижесінде Әрқашан
циклінің денесіне жазылған командалар тоқтау сыз
орындала береді. Әрқашан циклі бар прог рамманың
жұмысы сыртқы қызыл сегізбұрышты басу арқылы
тоқтатылады.
2. Қайталау циклі алдын ала белгіленген сандағы
циклдің жұмысын қайталайды. Мысалы, 10 рет,
15 рет. Циклдің бұл түрімен 1-ден 100-ге дейінгі сандардың қосындысын табуға болады.
Дейін қайталау – повторять пока не –repeatuntil
Әрқашан – всегда – forever
| 3. Дейін қайталау циклі белгілі бір шарт орындалғанға
дейін, цикл денесінде орналасқан командаларды
қайталайды (1-кесте).
Жоба жасау.
| оқулық
компьютер
|
Сабақтың соңы
| «Мен және сен» әдісі арқылы оқушылардан тақырып бойынша сұрау.
| Мұғалім және оқушы
|
Қорытындылау
| Оқушыларды бағалау.
Үйге тапсырма: 11 бет орында тапсырмасы
|
|
Рефлексия
|
|
|