Главная страница
Навигация по странице:

  • Машықкердің аты-жөні: Сейтқасым Дильназ К

  • Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

  • Сабақтың мақсаты Барлығы

  • Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі//уақыты Педагогтің әрекеті

  • Сабақтың басы ұйымдастыру кезеңі. Қызығушылықты ояту 8 мин Миға

  • Үй тапсырмасы Бағалау Ұйымдастыру бөлімі.

  • Оқушыларды https://teach.classdojo.com/ сервисі арқылы топқа біріктіру. Топ ережесін сақтау. Өткен білімді еске түсіру.

  • Бағалау

  • Топтық жұмыс. Постер қорғау стратегиясы. 1-топ

  • Практикалық жұмыс А деңгейлі тапсырма

  • СЕРГІТУ СӘТІ

  • Бекіту. Құндылықтар спектірі әдісі

  • Кері байланыс. «Бір ауыз сөз»

  • Үй тапсырмасы.

  • 2 балл Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады3 балл Бағалау

  • 8 сынып 1 дико. Программалау Машыкерді атыжні Сейтасым Дильназ Кні


    Скачать 0.5 Mb.
    НазваниеПрограммалау Машыкерді атыжні Сейтасым Дильназ Кні
    Дата27.03.2023
    Размер0.5 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла8 сынып 1 дико.docx
    ТипПрограмма
    #1016879

    Қысқа мерзімді жоспар

    Бөлім:

    Python тілінде алгоритмдерді программалау




    Машықкердің аты-жөні:

    Сейтқасым Дильназ




    Күні:

    17.02.2023ж




    Сынып: 8Б

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны:




    Сабақтың тақырыбы:

    Break циклын басқару




    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

    8.3.3.3 цикл басқару нұсқаулығын қолдану (continue (континю), break (брик), else (элс))




    Сабақтың мақсаты

    Барлығы:Break ұғымы мен қызметін анықтайды

    Көпшілігі:Break нұсқаулығының орындалуын қолданады

    Кейбірі:Break нұсқаулығын қолданудың маңыздылығын тұжырымдайды талдайды




    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі//уақыты

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар







    Сабақтың басы ұйымдастыру кезеңі.

    Қызығушылықты ояту
    8 мин

    Миға шабуыл

    /2мин

    Сабақтың ортасы.

    30 мин


    Топтық жұмыс

    Жеке жұмыс

    Сабақтың соңы. Қорытынды

    Рефлексия

    5 мин


    Үй тапсырмасы

    Бағалау



    Ұйымдастыру бөлімі.

    Оқушылармен амандасу, түгендеу. Кабинет тазалығын қарау. Сыныпта психологиялық ахуал орнату. «Афирмация» жүргізу.

    Оқушыларды https://teach.classdojo.com/ сервисі арқылы топқа біріктіру.

    Топ ережесін сақтау.
    Өткен білімді еске түсіру.

    Plicers картасы арқылы тест сұрақтарын қою. Сканерлеу арқылы білімін тексеру

    1.Итерация дегеніміз не?

    2.Python-ның цикл операторына жатпайтын оператор:

    3.for i in range(9):

    If i==3:

    continue

    print(i) берілген программа фрагментінің нәтижесі қандай болады?

    4. for in range(100):

    if not i%2==0:

    continue

    print(i)

    берілген программа фрагментінің нәтижесі қандай болады?

    5. Басқа циклдің ішінде кездесетін циклды не деп атаймыз.

    Бағалау: Жарайсың! Жақсы! Талпын!
    Миға шабуыл»

    «Ой қозғау» әдісібойыншаөткен сабақ пенжаңа сабақтыұштастырып,проблеманы бірге шешу.

    Күнделікті өмірде жүріп жатқан белгілі бір циклдік процесті бірден тоқтата салуға бола ма? Қандай мысалдар келтіруге болады?
    Жаңа білім.

    Break операторы Python тілінде циклден шығу үшін қолданады. Демек кодтың орындалу барысында программа Break операторын кездестірсе, онда ол циклдың орындалуын бірден аяқтайды және циклдан шығады. Мысал қарастырайық:

    1-10 дейінгі сандар берілген. Тізбекте өсу ретімен 5 саны кездескенде программаның орындалуын аяқтау.


    Топтық жұмыс. Постер қорғау стратегиясы.

    1-топ Вreak циклының блоксхемасын сызып түсіндіріп, мысал келтіріңдер

    Дескриптор: Вreak циклінің блок-схемасын сызады, мысал келтіреді

    2-топ break циклының жұмыс істеу нұсқаулығын түсіндіріп, мысал келтіріңдер

    Дескриптор: break циклының жұмыс істеу нұсқаулығын түсіндіреді, мысал келтіреді

    Практикалық жұмыс

    А деңгейлі тапсырма

    1-10 дейінгі сандар берілген. Тізбекте кему ретімен және 5 саны кездескенде циклдың орындалуы аяқталатын программа құрыңдар. While циклымен.

    Дескриптор: - Тізбекте кему ретімен 5 саны кездескенде, циклдың орындалуын Break циклін қолдану арқылы кодтайды

    ҚБ: есепті дұрыс шығарған жағдайда 1балл қойылады
    В деңгейлі тапсырма

    Компьютерде берілген программа фрагменттерін енгізіп нәтижесін анықтаңдар

    (а нұсқасы 1 топқа, ә нұсқасы 2 топқа)



    Дескриптор: - Компьютерде берілген программа фрагменттерін енгізіп нәтижесін анықтайды

    - Программа кодын тексереді

    ҚБ: программа нәтижесін анықтаған жағдайда – 2 – балл. Әр дұрыс жауапқа 1 балл
    СЕРГІТУ СӘТІ: Көз жаттығуын жасау.
    С деңгейлі тапсырма

    0-ден 100 ге дейінгі аралықтағы тақ сандарды шығаратын программа жазайық

    Дескриптор: - циклдық операторды қолданып кодын құрады;

    -компьютерге енгізеді

    - Программа кодын тексереді

    ҚБ: программаны дұрыс шығарған жағдайда 3 балл қойылады.
    Бекіту. Құндылықтар спектірі әдісі

    Kahoot онлайн сервис арқылы сұрақтарға жауап береді

    1. «Break» операторының қызметі қандай?

    2. «Break» циклы орналасады

    3. Программа кодын анықта

    4. Программа кодын анықта



    Дескриптор: Әр дұрыс жауап үшін 1 балл. Барлығы 4 балл

    Кері байланыс.

    «Бір ауыз сөз» Оқушылар сабақ туралы бұрыннан не білетінін, сабақта не білгенін және не білгісі келетінін бір ауыз сөзбен айтып шығады


    Үй тапсырмасы. Оқулықтағы 141 беттегі үй тапсырмасын аламыз.

    Classdojo арқылы жинаған ұпайларын есептеу. Кунделік платформасына фб қою




    Амандасады Пікір алмасады


    Үй тапсырмасына Plicers картасы арқылы жауап береді.

    Оқушылар берілген сұрақтар туралы пікірлерін еркін жеткізеді:

    Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Визуалды ақпарат алады. Мұғаліммен бірге талдайды

    Түсінбеген тапсырмалар

    ды бір- біріне түсіндіреді. Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, талдау жасайды.
    Берілген тапсырма бойынша есепті программаға салып, орындайды

    Оқулықтағы 141 беттегі «компьютерде орындайық» тапсырмасын орындаймыз

    Python тілінде программамен жұмыс жасайды.

    Kahoot ойыны арқылы сұрақтарға жауап береді

    Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін айтады


    Бағалау: Жарайсың! Жақсы! Талпын!

    Бағалау: Жарайсың! Жақсы! Талпын!


    1 балл

    Бағалау:

    Дұрыс жауапка 1 балл қойылады

    2 балл

    Бағалау:

    Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады

    3 балл

    Бағалау:

    Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады


    4 балл

    Бағалау:

    Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады

    Сабақ бойынша жинаған ұпайларын есептеп бағалау



    Инт.тақта, оқулық

    https://www.plickers.com/classes/6201fc3f60219d0011675d59

    Инт.тақта,

    суреттер

    Слайд, презентация

    Информатика 8- сынып оқулығы

    Постерлер

    https://teach.classdojo.com/#/classes/620162b83c540171d846d877/points

    https://www.programiz.com/python-programming/online-compiler/


    https://teach.classdojo.com/#/classes/620162b83c540171d846d877/points

    https://create.kahoot.it/my-library/kahoots/9aae7f10-4472-41b3-893e-b0dacb3391ac

    https://teach.classdojo.com/#/classes/62027d9cfe3dbbb20df98341/points









    написать администратору сайта