Главная страница
Навигация по странице:

  • 2-бөлім. Программалау (ортақ тақырып: «Дәстүр және фольклор»)

  • Барлық оқушылар

  • Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау

  • Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көңілді танысу»

  • Сабақтың тақырыбын анықтау. Бүгінгі сабақ тақырыбы: Scratch программалау ортасында жобаны сақтау және ашу

  • Сабақтың ортасы Анықта Scratch программасында жобаны қалай сақтаймызОрында

  • Сабақтың соңы Сабақты қорытындылау «Интервью» әдісі

  • Рефлексия «Сабақ соңындағы көңіл күйім» тәсілі

  • §8. Scratch программалау ортасында жобаны сақтау және ашу. Программалау орта таырып Дстр жне фольклор


    Скачать 44.54 Kb.
    НазваниеПрограммалау орта таырып Дстр жне фольклор
    Дата02.03.2023
    Размер44.54 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла§8. Scratch программалау ортасында жобаны сақтау және ашу.docx
    ТипПрограмма
    #964874

    «№206 мектеп_гимназия» Тексерілді ДОІЖО________

    Пәні: Цифрлық сауаттылық
    Қысқа мерзімді жоспары

    Бөлімі:

    2-бөлім. Программалау (ортақ тақырып: «Дәстүр және фольклор»)

    Педагогтің аты-жөні:

    Рысбекова А.Б

    Күні:

    1 «Е», «Ж»

    1 «М»

    07.03.2023

    10.03.2023

    Сыныбы: 1

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    §8. Scratch программалау ортасында жобаны сақтау және ашу

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    1.4.2.1 программалау ойын алаңында жобаны сақтауды және ашуды біледі.

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар программалау ортасында жобаны сақтау және ашу.

    Көптеген оқушылар программада шағын жобаны құрып, сақтай алады.

    Кейбір оқушылар сақталған жобаларына өзгерістер енгізе алады.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі/ уақыт

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Оқушылармен амандасу. Түгендеу

    Сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру: «Көңілді танысу» жаттығуы.

    Балалар сендер бір біріңмен қаншалықты таныссыңдар? Бір бірімізбен тереңірек танысайық!

    Оқушылар ортаға шығады. Бірінші оқушы өз есімін және есімінің бас әріпінен басталатын өзіне тән сын есім айтады, жанындағы адам көршісінің айтқанын қайталап және өз атын айтады. Мысалы мен Азатпын, Азат ақылды. Келесі адам:Азат ақылды. Мен Диаспын, Диас дарынды. Үшінші адам: Азат ақылды, Диас дарынды. Мен Әминамын, Әмина әдемі. Осылай жалғаса береді.

    Мұғалім оқушыларға электрондық жазбадағы видеожазбаны көрсетеді. Интерактивті тақтадан сабақты түсіндіреді.

    Сабақтың тақырыбын анықтау.

    Бүгінгі сабақ тақырыбы: Scratch программалау ортасында жобаны сақтау және ашу

    • Оқу мақсатымен таныстыру;

    • Күтілетін нәтижені анықтау.

    Сәлемдеседі

    Оқушылар ортаға шеңбер құрып тұрады

    Тапсырманы орындаған оқушыны ауызшы мадақтау, толықтыру.

    Kundelik.kz









    Сабақтың ортасы

    Анықта

    Scratch программасында жобаны қалай сақтаймыз?

    Орында

    Файл мәзіріндегі Сақтау және Ретінде сақтау командаларының айырмашылығын тап.

    Компьютермен жұмыс

    1. Scratch программасын іске қос. Өзіңе ұнайтын спрайт пен фон таңда. Оған қатысты скрипт құр. Жобаға атау қойып сақта.

    2. Дискіде берілген тапсырманы (§8) орында.

    Зертте

    Киіз үйдегі қай затты спрайт ретінде алуға болады (25-сурет)? Зерттеп көр.


    Компьютермен жұмыс жасайды
    Дискідегі тапсырманы орындайды



    Оқушылардың тапсырманы орындау деңгейіне қарай смайликтер арқылы бағалау.

    Электронды қосымша.
    Компьютер

    Слайдтар
    Оқулық
    Scratch программасы

    Сабақтың соңы

    Сабақты қорытындылау

    «Интервью» әдісі:

    Жобаны қалай сақтайды?

    Жобаны қалай ашамыз?

    Костюм дегеніміз не?

    Рефлексия

    «Сабақ соңындағы көңіл күйім» тәсілі

    Жасыл смайлик: «Бәрі керемет!»

    Сары смайлик: «Көңіл күйім орташа!»

    Қызыл смайлик: «Нашар! Сабақ түсініксіз, ұялып тұрмын!»

    Үйге тапсырма. §8 оқу. Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындау.

    Сұрақтарға жауап береді.

    Кері байланыс жасайды

    Әртүрлі смайликтер арқылы бағалау




    написать администратору сайта