Главная страница
Навигация по странице:

  • 1-Тапсырма. Жеке жұмыс (

  • 2-тапсырма Айгулдің қалтасында белгілі бір мөлшерде ақша бар. Егер Айгулдің ақшасы 1000 теңгеден артық болса, онда оның ақшасы көп

  • Енгізілетін деректер: Қалалардың атауларыШығарылатын деректер

  • Дискриптор

  • Абуов Киристрилген шарттар. Python тіліндегі алгоритмдерді программалау Педагогті Т. А.


    Скачать 483.5 Kb.
    НазваниеPython тіліндегі алгоритмдерді программалау Педагогті Т. А.
    Дата27.03.2023
    Размер483.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаАбуов Киристрилген шарттар.doc
    ТипПрограмма
    #1018465




    Бөлім:

    Python тіліндегі алгоритмдерді программалау

    Педагогтің Т.А.Ә.

    Абуов Серик

    Күні:


    09.02.2023

    Сынып:7

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы

    § 4.5. Кірістірілген шарттарды программалау

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану;

    Сабақтың мақсаты

    Кіріктірілген шарттардың блок-схемасын құру;

    Есеп шығару кезінде кірістірілген шарттарды қолдану;

    Бағалау критерилері

    - Кірістірілген шарттарға блок-схема құрады.

    -IF, ELIF және ELSE шарт операторларын қолданады.

    - Кірістірілген шарттарды қолданып программа құрады;

    Ерекше білімді қажет ететін оқушылар (сөйлеу тілінің дамымау түрі, формасы және деңгейі көрсетілген сөйлеу тілінің бұзылысы)


    Ойлау деңгеінің дағдылары

    Білу, түсіну, қолдану

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі/ уақыт

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    2 мин

    7 мин

    Ұйымдастыру кезеңі :

    Сәлемдесу , түгелдеу.

    Сыныпты жағымды ахуалға келтіру, шаттық шеңберін құру, бір-біріне жақсы тілек айту.

    Топқа біріктіру:

    Себеттен конфет алу. Оқушылар себеттен конфет алып, түсіне қарай 2 топқа бөлінеді.

    Мұғаліммен амандасады

    1-топ «Қызыл конфет»

    2-топ «Көк конфет»




    Компьютер

    Презентация

    Өткен сабақты қайталау

    WordWall программасы арқылы өткен сабақты еске түсіреміз.

    Случайное колесо



    1.Сызықтық алгоритм дегеніміз не?

    2.Тармақталу алгоритмінде шарт неше тармақтан тұрады?

    3.Шартты оператор қай кезде қолданылады?

    4.Шартты тексеруге арналған қандай операторлар бар?

    5.If , then операторының мағынасын түсіндір.

    Оқушылар колесоны айналдырып, сұрақтарға жауап береді.

    Ерекше білімді қажет ететін оқушы дәптерге жазу аркылы жауап береді

    Мұғалім смайликтер арқылы бағалайды.

    Интерактивті тақта

    Презентация

    https://wordwall.net/ru/resource/33926979

    Сабақтың ортасы

    25 мин

    Жаңа сабақты түсіндіру.

    «Кірістірілген шарттарды программалау» тақырыбы туралы видеоролик арқылы түсіндіріледі.

    Оқушылар тыңдайды




    Компьютер

    https://youtu.be/3g6tC-gXjDw

    2-3 мин

    1-Тапсырма. Жеке жұмыс

    (Ерекше білімді қажет ететін оқушылар (сөйлеу тілінің дамымау түрі, формасы және деңгейі көрсетілген сөйлеу тілінің бұзылысы))

    Саматта 500 тенге бар. Самат дүкенге барып бірнеше зат сатып алды. Ол ақшасын төлейтін кезде, егер тауарлардың құны 500 теңгеден кем болса, онда ақша жеткілікті, әйтпесе ақша жеткіліксіз хабарламасын шығаратын блок-схемасын құру.

    Дескриптор:

    • Блок-схемасын құрады;

    • Шарттарды анықтайды

    Блок-схемасын құрады



    Дұрыс жауап арқылы өзін-өзі бағалау

    Тиімді кері байланыс


    Презентация

    2-тапсырма

    Айгулдің қалтасында белгілі бір мөлшерде ақша бар. Егер Айгулдің ақшасы 1000 теңгеден артық болса, онда оның ақшасы көп, ал егер 100 теңгеден артық, ал егер 1000 теңгеден аз болса, онда ақшасы жеткіліксіз хабарламасының программасын құру.

    Программа код



    Дискриптор:

    • Есептің алгоритмін жазады;

    • Есептің программасын құрады;




    Программа кодын жазады



    Тиімді кері байланыс



    3-тапсырма: Жұптық жұмыс

    (Функционалдық сауаттылық )

    Мереке өте ақылды қыз. Өткен жазғы демалыста ол Алматыға да және Астанаға да барды, оған бұл қалалар ұнады.Сондықтан келесі жлы жазғы демалыста ол тағы екі қалаға барғысы келетінін жоспарлауда. Бұл жылы да қайтадан осы екі калаға барғысы келеді, бірақ осы екі қалаға барып былтырғы сапарын қайталағысы келмейді.Ұсынылатын маршрут Мерекенің талаптарына сәйкес келетінін анықтаңыз.

    Енгізілетін деректер:

    Қалалардың атаулары

    Шығарылатын деректер: Егер екі қалада Мерекенің шартына сәйкес келетін болса, онда «ИЯ», ал сәйкес келмейтін болса, онда «ЖОҚ» шығады.

    Программа код

    Кірістірілген шарттар







    Дискриптор :

    • Программа кодын жазады;

    • Кірістірілген шарттарды анықтайды;





    Программа кодын жазып, шарттарды анықтайды.



    Тиімді кері байланыс


    Презентация

    Сабақтың соңы

    8 мин

    Сабақты қорытындылау үшін WordWall программасы арқылы жұмыс жасау.

    Случайное карта

    1.Кірістірілген шартты оператор қай кезде қолданылады?

    2. IF- ELSE құрылымы қандай жағдайда қолданылады?

    3.Кіріктірілген шарт дегеніміз не?

    4.Кіріктірілген шартта қанша жазылу нұсқасы бар?

    Оқушылар картаны ашып, сұрақтарға жауап береді.

    Ерекше білімді қажет ететін оқушы дәптерге жазу аркылы жауап береді



    https://wordwall.net/ru/resource/33927657

    Уйге тапсырма:

    Сан берілген. Егер берілген сан оң болса, онда санды 2-ке арттыру керек, ал егер теріс болса, 4-ға кеміту керек. Егер енгізілген сан 0-ге тең болса, онда 0-ден басқа сан енгіз деген хабарлама шғаратын блок-схема құрыңыз.

    Оқушылар уй тапсырмасын жазып алады



    Презентация

    3 мин

    Кері байланыс:

    «Екі жұлдыз, бір тілек»


    Кері байланысты қағазға жазады.



    Стикер


    написать администратору сайта