Главная страница

Виробнича практика виправлена -811750193. Робоча програма з виробничої практики спеціальність 081 Право форма навчання денна, заочна


Скачать 344 Kb.
НазваниеРобоча програма з виробничої практики спеціальність 081 Право форма навчання денна, заочна
Дата26.02.2019
Размер344 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файлаВиробнича практика виправлена -811750193.doc
ТипРобоча програма
#68899
страница2 из 2
1   2

В черговій частині та штабі органу внутрішніх справ ознайомитися з журналами реєстрації заяв і повідомлень про злочини, реєстрацією затриманих осіб, доставлених за адміністративні правопорушення та іншою документацією. Вивчити функціональні обов'язки чергового по органу внутрішніх справ та інших працівників чергової частини (у тому числі слідчо-оперативних груп, які створюються на добове чергування)

В органах фіскальної служби:

  • систему і структуру, завдання органів державної податкової інспекції;

  • функції Міністерства доходів і зборів України та його територіальних органів;

  • система і структура податкової міліції;

  • організацію діяльності підрозділів податкової міліції;

  • завдання, повноваження та права податкової міліції.

Найбільш доцільно проходити практику в юридичних службах (відділі, управлінні) даних державних органів. Студент-практикант повинен вивчити організацію роботи, структуру та систему податкових органів та ін.

Вивчення функцій, повноважень та системи обліку і контролю за реєстрацією платників податків і справлянням ними податкових платежів повинно допомогти студентам більш чітко усвідомити завдання юридичних служб, в яких вони безпосередньо проходять практику.

В юридичних відділах податкових органів практиканти безпосередньо вивчають документи перевірок, проведених державною податковою інспекцією, аналізують і готують свої висновки та пропозиції по застосуванню заходів реагування щодо порушників податкового законодавства. Одночасно вивчають проекти рішень, які пропонуються вжити керівництву за результатами перевірок, готують висновки щодо їх правомочності.

Практиканти розглядають заяви і скарги платників податків і готують проекти відповідей на них. Разом зі штатними працівниками юридичного відділу готують відзиви на позовні заяви суб’єктів підприємницької діяльності, які заявляють позови до податкових органів, приймають участь в судових засіданнях по цих справах. По справах де позивачами виступають державні податкові інспекції, складають проекти позовних заяв про стягнення несвоєчасно сплачених податків, про скасування державної реєстрації, про порушення справ про банкрутство тощо.

Практиканти можуть бути присутні під час прийому представників юридичних осіб чи громадян-підприємців, приймати в них заяви, пояснення та доповідати керівнику практики свою думку щодо порядку вирішення того чи іншого спору, сплати податків, інших обов'язкових платежів.

В місцевих судах (кримінальне провадження у першій інстанції, що здійснюють районні, міські, районні у містах, міськрайонні суди) господарських, адміністративних та апеляційних судах:

  • нормативні акти щодо організації й діяльності судів;

  • автоматизовану систему документообігу суду;

  • порядок ведення діловодства та виконання судових рішень; законодавство, яким передбачено правове регулювання відносини у різних сферах забезпечення життєдіяльності громадян;

  • процесуальні акти, які регламентують порядок розгляду і вирішення цивільних та кримінальних справ;

  • вміти застосовувати законодавчі акти необхідні для вирішення цивільних, господарських та кримінальних справ, складати процесуальні документи.

Впродовж виробничої практики:

а) В канцелярії суду студент-практикант вивчає роботу щодо: організації діловодства суду й розподілу обов'язків між працівниками; організації прийому громадян та ведення судової кореспонденції; реєстрації та обліку судових справ та інших документів; підготовці судових справ до розгляду, та їх оформлення після завершення розгляду; організації архіву суду і зберігання справ.

б) У секретаря судового засідання студент веде власний протокол судового засідання, а за дорученням судді, виконує іншу роботу секретаря.

в) У судді студент знайомиться з роботою суду, розподілом обов'язків між суддями; знайомиться з плануванням роботи та компетенцією суду; знайомиться з методами вивчення та узагальнення судової практики; приймає участь в прийомі суддею громадян; знайомиться з окремими справами і за дорученням судді складає проекти процесуальних документів; присутній у судових засіданнях; знайомиться з організацією та проведенням кодифікаційної роботи діючого законодавства та судової практики.

В органах юстиції (районних, міських управліннях, відділах державної виконавчої служби (приватних виконавців), РАЦС):

  • організацію роботи управління юстиції;

  • організацію роботи державної виконавчої служби (приватного виконавця);

  • організацію роботи відділу реєстрації актів цивільного стану;

  • організацію роботи нотаріуса (державного, приватного).

При проходженні практики в органах юстиції практикант вивчає: систему та структуру органів юстиції; організацію роботи з органами прокуратури, державної влади та місцевого самоврядування, судовими органами; порядку ведення діловодства та його особливостей у відповідному органі юстиції; порядку та особливостей оформлення документів посадовими особами органів юстиції; порядок роботи органів юстиції та їх посадових осіб.

Під час проходження практики студент набуває практичних вмінь та навичок щодо складання проектів процесуальних та інших документів, оформлення відповідних справ; надання правової допомоги громадянам в оформленні заяв та інших документів.

В нотаріаті, адвокатських бюро та об’єднаннях:

а) у державному нотаріаті (приватних нотаріусів) студент-практикант вивчає:

  • правові засади організації державного нотаріату й приватної нотаріальної діяльності; ознайомлюється з вимогами щодо організації робочого місця (контори) приватного нотаріуса;

  • повноваження та правила вчинення нотаріальних дій державними та приватними нотаріусами;

  • порядок реєстрації нотаріальних дій;

  • знайомиться з правилами посвідчення угод, а також засвідчення копій документів та виписок з них, справжності підписів і вірності перекладів, вчинення виконавчих написів та протестів;

  • вимоги щодо ведення нотаріального діловодства;

  • організацію прийому громадян та ведення кореспонденції;

б) в адвокатських бюро й об’єднаннях (приватних адвокатів) студент- практикант:

  • вивчає принципи та організаційно-правові форми діяльності адвокатури;

  • ознайомлюється з видами професійної діяльності адвокатів та їх правовим статусом;

  • вивчає засади професійної етики адвокатської діяльності;

  • знайомиться з організацією прийому громадян та їх надання їм консультацій;

  • знайомиться з підготовкою адвоката до участі в судовому процесі та правилами складання процесуальних документів;

  • приймає участь в судовому засіданні;

  • знайомиться з окремими справами і за дорученням адвоката складає щодо них процесуальні документи.

За результатами проходження практики студент повинен навчитися узагальнювати та аналізувати нормативні акти щодо договірних та інших видів правовідносин, правильно їх застосувати при підготовці та вирішенні судових справ, складати проекти необхідних документів, давати юридичні консультації, набути навиків: роботи помічником адвоката, нотаріуса; надання громадянам обґрунтованих консультацій, складати проекти угод і заяв; вести нотаріальне діловодство та архів нотаріуса; підготовки справ до судового розгляду, складання процесуальних документів.

На підприємствах, в установах, організаціях:

В юридичних службах (відділах, бюро, управліннях) підприємств, установ, організацій студенти зобов’язані ознайомитись із:

  • законодавчими, актами, що визначають правовий статус суб’єктів господарювання, їх участь у цивільних, трудових та земельних правовідносинах;

  • структурою юридичної служби на підприємстві, організацією роботи юридичного відділу (служби, бюро, управління), веденням діловодства;

  • порядком надання юридичних консультацій працівникам;

  • роботою юрисконсульта щодо складання проектів господарських й інших видів договорів, їх аналізу на відповідність чинному законодавству та участі у перемовинах, що передують їх укладенню;

  • правовими засадами претензійно-позовної роботи;

  • правами та обов’язками юрисконсульта у випадку захисту ним інтересів

  • підприємства в загальних та господарських судах;

  • роботою юридичної служби щодо дотримання роботодавцем трудового законодавства у випадку прийому, переведення та звільнення працівників з роботи, а також з участю юрисконсульта у вирішені трудових спорів щодо притягнення останніх до дисциплінарної та матеріальної відповідальності;

  • роботою юридичної служби щодо дотримання земельного, аграрного й екологічного законодавства та охороною праці на підприємстві.

За результатами проходження практики студенти повинні вміти узагальнювати та аналізувати цивільне, сімейне, господарське й кримінальне законодавство; складати проекти договорів та інших документів; давати правову оцінку господарським, земельним, сімейним спорам; захищати інтереси підприємства в судах та набути навиків ведення журналів кореспонденції; організації діловодства та здійснення контролю за обігом юридичної документації; підготовки та подання висновків щодо проектів цивільних та господарських договорів; ведення претензійно-позовної роботи на підприємствах; надання консультацій, висновків і довідок з правових питань; надання правової допомоги виборному органу первинної профспілкової організації (профспілковому представнику), громадським формуванням та громадянам; складання процесуальних документів.

Індивідуальні завдання.

Індивідуальні завдання студентів-практикантів включаються до програми з метою надбання студентами під час практики умінь та навичок самостійно розв'язувати конкретні виробничі, наукові та організаційні завдання. Виконання одного або декількох індивідуальних завдань активізує діяльність студентів, розширює їх світогляд, підвищує ініціативу і робить проходження практики більш конкретною і цілеспрямованою діяльністю.

Індивідуальні завдання повинні передбачати виконання з дозволу і під керівництвом керівника від базового органу, підприємства (установи, організації) професійних обов'язків, пов'язаних з проведенням процесуальних та слідчих дій, прийняттям справ до провадження, участі у розгляді кримінальних, цивільних, господарських справ у судах, самостійне складання проектів процесуальних документів на всіх стадіях провадження по справі тощо.

За розпорядженням кафедри або за клопотанням студента-практиканта, студент може отримати індивідуальне завдання по тематичному підбору відомчих нормативних актів, узагальненню судової практики, розгляду окремих категорій справ тощо.

Безпосередньо зміст індивідуальних завдань конкретизується і уточнюється під час проходження практики керівниками-методистами. При цьому керівники-методисти повинні враховувати специфіку діяльності бази практики, а також звертати увагу на те, від якої кафедри направляється студент на практику (наприклад, викладачі кафедри цивільно-правових дисциплін та правового забезпечення підприємницької діяльності готують індивідуальні завдання цивільного спрямування — договірна, претензійна робота підприємств, специфіка розгляду судом цивільних, спадкових справ, захист права власності тощо).

Матеріали, отримані студентом під час виконання індивідуального завдання, можуть в подальшому бути використаними для виконання курсової або дипломної (магістерської) роботи, для підготовки доповіді, статті або для інших цілей по узгодженню з кафедрою та базою практики.

Заняття під час практики.

Планування і проведення занять на базах практики здійснюється спільно з керівниками практики від кафедри та бази практики.

Під час практики доцільно проводити заняття у вигляді лекцій, бесід, семінарів за участю керівників бази практики, їх провідних фахівців з метою ознайомлення з позитивним досвідом роботи органу, підприємства (установи, організації) в цілому та її окремих працівників. Заняття повинні розкривати студентам перспективи розвитку спеціальності і готувати їх до наступного вивчення дисциплін навчального плану.

Організовувати такі зустрічі бажано з конкретної тематики з метою більш глибокого вивчення окремої ділянки роботи базового органу, підприємства (установи, організації).

З дозволу керівника базового органу, підприємства (установи, організації) можливе проведення практичних занять у вигляді ділової гри або аналізу конкретної ситуації з використанням матеріалів практики.

Розрахунок навчального навантаження керівника практики.

Розрахунок навчального навантаження керівника практики розраховується виходячи з: контролю, керівництва, перевірки, приймання і оцінки матеріалів виробничої практики.

Розрахунок годин:

- керівництво практикою 3 год. помножені на кількість тижнів практики та студентів у групі;

- перевірка щоденника – 2 год.;

-перевірка матеріалів практики та виконання контрольних завдань – 0,33 год. на одного студента;

- диф. залік – 6 год. на 1 групу.

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА, яку необхідно опрацювати для виконання програми практики:

  1. Адвокатура України: правове регулювання і судова практика: Практ. посіб. для адвоката / Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України / С.Ф.Сафулько (ред.), Т.Г.Захарченко (упоряд.), О.Д.Святоцький (ред.) — К. : Видавничий Дім “Ін Юре”, 2010. — 768 с.

  2. Горевий В.І. Організація юридичної служби на підприємстві: Навчальний посібник. — Суми: ВТД "Університетська книга", 2007. — 301 с.

  3. Мічурін Є.О. Правочини. Зразки нотаріальних документів: Навчально-практичний посібник: Коментар цивільного законодавства, нові види договорів, зразки нотаріальних документів, коментар до окремих зразків документів — Х.: Еспада, 2010. — 464 с.

  4. Організація судових та правоохоронних органів : навч. посіб. : у 2 ч. / Л. М. Москвич, І. В. Назаров, О. О. Овсяннікова та ін. ; за ред. Л. М. Москвич. — Х.: Право, 2016.

  5. Цивільне право України. Альбом схем. — Х. : Юрсвіт, 2008. — 352 c.

  6. Цивільне право України. Договірні та недоговірні зобовязання: Підручник / С. С. Бичкова, І. А. Бірюков, В. І. Бобрик та ін. ; За заг. ред. С. С. Бичкової. — К: КНТ, 2006. — 498 с.

  7. Цивільне право України. Навч. пос. / за заг. ред. І. А. Бірюкова, Ю. О. Заїки. — К. :Істина, 2004. — 224 с.

  8. Цивільне право України: Академічний курс: Підруч. : У двох томах / За заг ред. Я. М. Шевченко. — Т. 1. Загальна частина. — К. : Концерн «Видавничий Дім «Ін Юре», 2003. — 520 с.

  9. Цивільне право України: Академічний курс: Підруч. : У двох томах / За заг ред. Я. М. Шевченко. —Т. 2. Особлива частина. — К. : Концерн «Видавничий Дім «Ін Юре», 2003. — 408 с.

  10. Цивільне право України: Академічний курс: У 2 т. — Т. 1. : Загальна частина. — К. : Ін Юре, 2003. — 520 c.

  11. Цивільне право України: Академічний курс: У 2 т. — Т. 2. : Особлива частина. — К. : Ін Юре, 2003. — 408 c.

  12. Цивільне право України: Підручник: У 2 т. / За ред. В. І. Борисової, І. В. Спасибо— Фатєєвої, В. Л. Яроцького. — Т. 1. — К. : Ін Юре, 2004. — 480 c.

  13. Цивільне право України: Підручник: У 2 т. / За ред. В. І. Борисової, І. В. Спасибо— Фатєєвої, В. Л. Яроцького. — Т. 2. — К. : Ін Юре, 2004. — 552 c.

  14. Цивільне право України: Підручник: У 2-х кн. / О. В. Дзера (кер. авт. коя. ), Д. В. Боброва, А. С. Довгерт та ін. , За ред. О. В. Дзери, Н. С. Кузнєцової. — 2-е вид. , допов і перероб. — К. : Юрінком Інтер, 2004. — Кн. 1. — 736 с.

  15. Цивільне та сімейне право України. — Х. : Одіссей, 2004. — 640 c.

  16. Цивільний кодекс України: Коментар / За заг. ред. Є. О. Харитонова, О. М. Калітенко. — Х. : Одісей, 2003. — 586 с.

  17. Цивільний кодекс України: Науково-практичний коментар / За ред. розробників проекту Цивільного кодексу України. — К. : Істина. — 928 с.

  18. Цивільний кодекс України: Науково-практичний коментар: У 2 ч. / За заг. ред. Я. М. Шевченко. — К. : Ін Юре, 2004. — Ч. 2. — 896 с.

  19. Юзікова Н.С. Судові та правоохоронні органи України: Навчальний посібник. — 4-е вид., перероб. і доп. — К.: Істина, 2010. — 275 с.

  20. Юридична служба на підприємстві, в установі, організації: Практичний посібник. — К.: «Центр учбової літератури», 2013. — 274 с.

  21. Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 р. № 2341-ІІІ, із останніми змінами від 04 серпня 2017 року.

  22. Кримінальне право України: Особлива частина [Текст] : підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Ю. В. Баулін, В. І. Борисов, В. І. Тютюгін [та ін.] ; за ред. В. В. Сташиса, В. Я. Тація ; М-во освіти і науки України ; Нац. юрид. акад. України ім. Я. Мудрого. – 4-те вид., переробл. і допов. - Х. : Право, 2010. - 608 с.

  23. Гончар, Т. О. Кримінальне право України. Загальна та Особлива частини [Текст] : навч. посіб. для підготов. до іспиту / Т. О. Гончар, Є. Л. Стрельцов, О. А. Чуваков ; за заг. ред. Є. Л. Стрельцова. - Вид. 2-е, випр. та допов. - Х. : Одіссей, 2012. - 264 с.

  24. Зінченко, І. О. Кримінальне право України : загальна та особлива частини у питаннях і відповідях : наук.-практ. посіб. / І. О. Зінченко, В. Б. Харченко.- К. : Атіка, 2013. - 240 с.

  25. Злочинність в Україні: економіко-кримінологічний аналіз: монографія/О.М. Бандурка, М.М. Зацеркляний, Р.С. Веприцький/за аг. ред. д-ра юрид. наук, проф.. О.М. Литвинова. – Харків: Золота миля, 2013. -264 с.

В електронному вигляді:

  1. Селецький, С. І. Кримінальне право України. Особлива частина [Електронний ресурс] : навч. посіб. для юрид. вузів і юрид. ф-тів із змінами та доп. станом на 1 листоп. 2007 р. / С. І. Селецький ; Ін-т економіки і управління. - К.: Центр учб. літ., 2008. - 496 с.

  2. Кримінальне право України. Особлива частина [Електронний ресурс] : підручник / М. І. Бажанов, Ю. В. Баулін, В. І. Борисов [та ін.] ; за заг. ред. М. І. Бажанова, В. В. Сташиса, В. Я. Тація. - 2-е вид. перероб. і доп. - К.: Юрінком Інтер, 2005. - 544 с.

  3. Кримінальне право України. Особлива частина[Текст] : підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Ю. В. Баулін, В. І. Борисов, В. І. Тютюгін [та ін.] ; за ред. В. В. Сташиса, В. Я. Тація ; М-во освіти і науки України; Нац. юрид. акад. України ім. Я. Мудрого. - 4-те вид., перероб. і допов.- Х. : Право, 2010. - 608 с.

  4. Кримінальне право України : теоретичний курс та практикум [Електронний ресурс] : навч. посіб. / В. В. Кузнецов, А. В. Савченко, В. С. Плугатир [та ін.] ; за заг. ред. А. Я. Горбачевського ; М-во внутр. справ України, Нац. акад. внутр. справ України. - К. : Атіка, 2005. - 378 с.

  5. Кузнєцов, В. О. Кримінальне право України [Електронний ресурс] : пов. курс у схемах та табл. : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. О. Кузнєцов, В. К. Гіжевський ; Ун-т економіки та права "Крок" ; Білоцерків. держ аграр. ун-т. - К. : Кондор, 2005. - 459 с.

  6. Кузнецов, В. В. Кримінальне право України [Електронний ресурс] : питання та задачі для підготовки до вступ., семестр. та держ. екзаменів : навч. посіб. / В. В. Кузнецов, А. В. Савченко ; за заг. ред. О. М. Джужи. - Вид. 2-е, доп. та перероб. - К.: Центр учбов. літ., 2011. - 329 с.

Постанови Пленуму Верховного Суду України :

  1. Про право регресу в зв’язку з виплатою державою відшкодування, присудженого особі згідно з рішенням Європейського суду з прав людини: Постанова Верховного Суду України від 14 лютого 2011 року // http://www. scourt. gov. ua

  2. Про внесення змін та доповнень до постанови Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004 року N 7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ»: Постанова Верховного Суду України N 2 від 19. 03. 2010 // www. nau. ua

  3. Про внесення змін та доповнень до постанови Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004 року N 7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ»: Постанова Верховного Суду України N 2 від 19. 03. 2010 // www. nau. ua

  4. Про деякі питання практики розгляду спорів, пов’язаних з обігом векселів: Постанова Верховного Суду України N 5 від 08. 06. 2007 // www. nau. ua

  5. Про застосування судами норм законодавства у справах про захист авторського права і суміжних прав : Постанова Верховного Суду України N 5, 04. 06. 2010// www. nau. ua

  6. Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів : Постанова Верховного Суду України N 3 від 15. 05. 2006// www. nau. ua

  7. Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя : Постанова Верховного Суду України N 11 від 21. 12. 2007// www. nau. ua

  8. Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав: Постанова Верховного Суду України N 3 від 30. 03. 2007// www. nau. ua

  9. Про внесення змін до постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 березня 2007 року N 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав»: Постанова Верховного Суду України N 20 від 19. 12. 2008// www. nau. ua.

  10. Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову: Постанова Верховного Суду України N 9 від 22. 12. 2006// www. nau. ua

  11. Про практику розгляду судами корпоративних спорів: Постанова Верховного Суду України N 13 від 24. 10. 2008// www. nau. ua

  12. Про судове рішення у цивільній справі: Постанова Верховного Суду України N 14 від 18. 12. 2009// www. nau. ua

  13. Про судову практику в справах про банкрутство: Постанова Верховного Суду України N 15 від 18. 12. 2009// www. nau. ua

  14. Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними : Постанова Верховного Суду України N 9 від 06. 11. 2009 // http://www. scourt. gov. ua

  15. Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності : Постанова Верховного Суду України від 22.12.1995 № 20 // http://zakon2.rada.gov.ua/laws

  16. Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи: Постанова Верховного Суду України N 1 від 27. 02. 2009// http://www. scourt. gov. ua

  17. Про судову практику у справах про спадкування: Постанова Верховного Суду України N 7 від 30. 05. 2008// http://www. scourt. gov. ua

  18. Постанови Пленуму Верховного Суду України у справах кримінальної спеціалізації. Литвинов О.М, Ященко А.М., укладання, 2018, Харків: Константа, 320 с.

Методичні рекомендації.

Перед початком практики студент повинен ознайомитися з програмою практики, отримати консультацію відносно її мети, завдання, змісту, порядку проходження, захисту, вимог до оформлення звіту та ведення щоденника.

В призначений час студент повинен прибути на базу практики, ознайомитися з порядком її проходження у відповідному органі (підприємстві, установі, організації), отримати індивідуальні завдання від керівника практики. Керівник практики повинен надіслати до вищого навчального закладу повідомлення встановленого зразка про прибуття на практику студента.

Практику необхідно починати з ознайомлення із законодавством і відомчими нормативними актами (наказами, інструкціями, положеннями тощо), які регулює діяльність органу (підприємства, установи, організації), де студент проходить практику.

Студент повинен вивчити і суворо дотримуватися правил охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії, ознайомитися з організацією діловодства, обліку та звітності, навчитись правильно складати ділові, процесуальні та інші документи, систематично вести щоденник і детально відображати в ньому зміст виконаної роботи за кожний день; своєчасно скласти письмовий звіт, належним чином його оформити і подати на відповідний факультет. До (звіту) щоденника додаються складені під час практики копії документів, макети справ тощо.

За період практики необхідно засвоїти навички практичної роботи, оволодіти формами і методами виконання завдань, які покладені на орган (підприємство, установу, організацію) — базу практики.

Форми і методи контролю.

Контроль за проведенням практики має своєю метою виявлення недоліків та надання практичної допомоги студентам по виконанню програми практики. Під час проходження практики проводиться поточний та підсумковий контроль виконання окремих розділів і всієї програми практики. Цей контроль здійснюється керівниками практики від кафедр і бази практики, а також періодично завідувачами профілюючих кафедр Харківського економіко-правового університету. Контролюючі особи своєчасно вживають заходи щодо усунення виявлених в процесі проходження практики недоліків.

Студенти повинні виконувати діючі в органі (підприємстві, установі, організації) правила внутрішнього розпорядку та охорони праці.

У разі грубих порушень цих правил, проходження студентом практики може бути припинено. Остаточне рішення приймає керівник практики від Харківського економіко-правового університету, а у разі його тривалої відсутності — керівник практики від органу (підприємства, установи, організації).

Керівники від профілюючих кафедр перевіряють організацію роботи студентів-практикантів, хід виконання програми, відношення їх до роботи, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку тощо.

Керівник практики від базового органу (підприємства, установи, організації) проводить із практикантами співбесіди, перевіряє правильність виконання індивідуальних завдань та доручень, складання процесуальних та інших документів, ведення щоденника, звіту за результатами практики.

У разі порушення практикантом програми і порядку проходження практики керівник повідомляє декана факультету права та підприємництва та керівника базового органу (підприємства, установи, організації).

Вимоги до оформлення матеріалів виробничої практики.

Після закінчення терміну практики студенти звітують про виконання програми та індивідуальних завдань.

По закінченню виробничої практики студенти формують папку з документами, у якій повинні міститися: характеристика, матеріали виконання індивідуального завдання, щоденник проходження практики, проекти документів, в розробці яких брав участь практикант (3-4 документи) та звіт про проходження практики.

Характеристика повинна містити загальну інформацію про проходження практики студентом, обсяг виконання плану проходження практики, рівень умінь із застосування отриманих знань у практичній роботі та оцінку роботи студента.

Індивідуальне завдання виконується згідно вимог, встановлених в підрозділі 3.1.

Щоденник призначено для визначення завдань на практику, проведення поточних записів набутих вмінь при виконанні роботи, оцінки результатів практики. Заповнюється студентом особисто, крім розділів відгуку про роботу студента на практиці. У щоденнику проходження практики необхідно відобразити хронологію проходження практики за кожен день. Щоденник має бути підписаний керівником від бази практики і скріплений печаткою. У щоденнику відображаються:

  • місце проходження практики, термін і послідовність виконання програми та календарного графіка проходження практики;

  • види виконаних робіт за етапами проходження практики та індивідуальних завдань;

  • зміст виконаних робіт, окремих завдань, доручень і їх коротка характеристика (робочі записи);

  • які науково-технічні засоби використовувалися в процесі практики і яким чином;

  • висновки щодо вирішення спірних питань, а також практики застосування відповідного законодавства при їх вирішенні та власна точка зору з цих питань;

  • висновки за результатами практики і пропозиції щодо її удосконалення.

Результати проходження практики відображаються у письмовому звіті, який подається, на рецензування керівнику практики від підрозділу, як загальна і характерна форма звітності студента про практику, підписаний і оцінений безпосередньо керівником від бази практики, разом з іншими документами, передбаченими у робочій програмі практики.

Структура звіту:

Титульний аркуш; на титульному аркуші проставляється особистий підпис студента, підпис керівника від бази практики, який скріплюється печаткою організації (бази практики), а також підпис керівника від кафедри. Після усного захисту на титульному аркуші виставляється оцінка (у балах) за результатами проходження практики.

Вступ, у якому мають міститися відомості про базу практики. У цій частині звіту має бути окреслено сферу практичної діяльності, у межах якої визначались основні завдання на базі практики та зроблено їх загальний огляд.

Основна частина, яка відображає зміст діяльності під час проходження практики, виконані завдання, їх відповідність юридичній спеціальності, зв’язок із фаховою спеціалізацією тощо. У цій частині повинні міститися також відомості про форми і способи діяльності організації;

Висновки, де викладаються узагальнені результати проходження повного періоду практики, висновки щодо її ефективності та корисності з погляду набутих навичок та вмінь, стан підготовленості зібраних матеріалів для магістерської дипломної роботи.

Список використаних джерел.

Додатки (не є обов’язковим елементом).

Звіт має містити відомості про виконання студентом усіх розділів програми практики та індивідуального завдання; мати розділи з питання охорони праці, висновки і пропозиції, список використаної літератури та інші. У звіті не повинно бути дослівного переписування історії бази практики, а також цитування законодавчих актів чи літературних джерел.

До матеріалів практики додаються також зразки ділових, процесуальних та інших документів, які складені студентом самостійно під час проходження практики.

Підведення підсумків практики

Підсумки практики оцінюються комісією, яка призначається директором (заступником) Харківського економіко-правового університету. До складу комісії входять керівники практики від кафедр і за можливістю - від баз практики, викладачі кафедри, які викладали студентам-практикантам спеціальні дисципліни.

Оцінювання виробничої практики здійснюється за 100-бальною шкалою.

За підготовку та оформлення матеріалів практики студент отримує максимальну оцінку — 40 балів. Під час виставлення оцінки враховується якість матеріалів практики.

За захист матеріалів практики студент отримує максимальну оцінку — 60 балів. У процесі захисту враховується здатність студента охарактеризувати матеріали практики, а також обґрунтувати власну позицію.

При цьому береться до уваги відзив керівника, якість оформлення звіту, щоденника, ділових, процесуальних та інших документів, самостійно складених студентом. Захист практики здійснюється протягом перших десяти днів семестру, який починається після практики.

Розподіл балів за оформлення матеріалів за результатами виробничої практики:




Зміст

Кількість балів




Ведення щоденника, своєчасність заповнення

5




Регулярність відвідування місця практики, дисциплінованість

5




Оцінка роботи студента на місці практики

5




Своєчасність подання звіту

5




Оцінка якості матеріалів загалом

15




у тому числі: зміст звіту

10




виконання індивідуального завдання

5




наявність процесуальних документів (додатки)

10




Захист практики

60




Усього

100
Оцінка за виробничу практику вноситься в заліково-екзаменаційну відомість і залікову книжку студента-практиканта за підписами членів комісії.

Студент, який не виконав програму практики чи отримав незадовільний відзив (характеристику) у базі практики або незадовільну оцінку при захисті, направляється на практику повторно в період канікул або відраховується з навчального закладу. Студенти, які не виконали план проходження практики та не захистили її не допускаються до іспитів.

Підсумки кожної практики обговорюються на засіданнях кафедр, а загальні підсумки практики — Вченою радою Харківського економіко-правового університету не менше одного разу протягом навчального року.

Керівник практики інформує адміністрацію навчального закладу щодо фактичних термінів початку і закінчення практики, складу груп студентів, які пройшли практику, їх дисципліни, стану охорони праці і протипожежної безпеки на базі практики і з інших питань організації і проведення практики.

Номенклатура матеріалів практики:

  1. Титульний аркуш.

  2. План проходження практики з відмітками про виконання та обґрунтуванням хронологічного порядку, методології розв’язання навчально-дослідних завдань.

  3. Щоденник проходження практики.

  4. Звіт про проходження практики.


Додаток 1
МАТЕРІАЛИ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ
Харківський економіко-правовий університет
факультет права та підприємництва
Кафедра___________________________________

МАТЕРІАЛИ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

Студент ___ го курсу групи______

______________________________

ПІБ

Керівник практики: посада, ініціали

_______________________________

_______________________________

Харків — 2018

Додаток № 2

«Затверджую»

_________________________

(посада, прізвище)

_________________________

(ініціали керівника стажування)

_________________________

«___» _____________ 20__ р.


ПЛАН

проходження практики з відмітками про виконання та обґрунтуванням хронологічного порядку та методології розв’язання навчально-дослідних завдань




з/п

Заходи

Термін

виконання

Відмітка про виконання














Порядок ведення плану проходження практики.

1. Керуючись програмою та індивідуальним завданням студент складає план проходження практики і затверджує його у свого керівника.

2. План проходження практики складається для кожного студента індивідуально.

3. У плані проходження практики слід передбачити час на збирання матеріалу для оформлення звіту про практику.
Додаток № 3
ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства освіти і науки,

молоді та спорту України

29 березня 2012 року № 384
Форма № Н— 7.03

___________________________________________________

(повне найменування вищого навчального закладу)

ЩОДЕННИК ПРАКТИКИ

___________________________________________________

(вид і назва практики)

студента ___________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

Інститут, факультет, відділення________________________
Кафедра, циклова комісія _____________________________________________
освітній ступень______________________
напрям підготовки ___________________________________________________
спеціальність________________________________________________

(назва)

_________ курс, група _______________

Студент_____________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)
прибув на підприємство, організацію, установу
Печатка

підприємства, організації, установи „___” __________ 20__ року
____________ _____________________________________________

(підпис) (посада, прізвище та ініціали відповідальної особи)

Вибув з підприємства, організації, установи
Печатка

Підприємства, організації, установи “___” ________ 20__ року
_____________ ____________________________________________ (підпис) (посада, прізвище та ініціали відповідальної особи)


Календарний графік проходження практики


№ з/п

Назви робіт

Тижні проходження практики

Відмітки про виконання

1

2

3

4

5

1

2

3

4

5

6

7

8

















































































































































































































































































































































































































































Керівники практики:

від вищого навчального закладу ______ _____________

(підпис) (прізвище та ініціали)

від підприємства, організації, установи ______ _____________

(підпис) (прізвище та ініціали
Робочі записи під час практики


















































































































































































Відгук і оцінка роботи студента на практиці

_________________________________________________

(назва підприємства, організації, установи)




































































Керівник практики від підприємства, організації, установи ______

______________ _____________________

(підпис) (прізвище та ініціали)

Печатка

«______» __________________ 20 __ року
Відгук осіб, які перевіряли проходження практики















































Висновок керівника практики від вищого навчального закладу про проходження практики






































Дата складання заліку „____”_______________20____року

Оцінка:

за національною шкалою____________________

(словами)

кількість балів _________________________________

(цифрами і словами)

за шкалою ECTS __________________________

Керівник практики від вищого навчального закладу

____________ ______________________

(підпис) (прізвище та ініціали)
Примітки:

  1. Форму призначено для визначення завдань на практику, проведення поточних записів набутих вмінь при виконанні роботи, оцінки результатів практики. Заповнюється студентом особисто, крім розділів відгуку про роботу студента на практиці.

  2. Формат бланка А5 (148210 мм), брошура 8 сторінок разом з обкладинкою з карткового паперу.


Додаток № 4

ЗВІТ


про проходження виробничої практики студента(ки) __________________________________________________

____ курсу, групи ____ факультету права та підприємництва

Харківського економіко-правового університету

________________________________________________,

П.І.Б. (у род.відмінку)

який(ка) проходив(-ла) практику на кафедрі …

___________________________________________________

факультету права та підприємництва

Харківського економіко-правового університету

у період з ____ по ____.

Виконання індивідуального плану практики:

1. Зміст та перелік виконаних робіт за період практики:

№ п/п

Зміст робіт

Строк виконання

Відмітка про виконання

1.










2.










3.










4.










5.










6.










7.










2. Перелік матеріалів практики та процесуальних документів, які самостійно підготував практикант.

Під час проходження практики, згідно завдання практики, практикантом було підготовлено ...

3. Якість виконаних робіт та підготовлених документів:

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Умови практики:

  1. практиканта забезпечено необхідними умовами праці для виконання програми практики;

  2. проведено інструктаж з охорони праці.

Оцінка практики студента:

Студент ПІБ проявив(ла) високий рівень знань з ... До практики заступив .... Завдання виконував ... Повністю виконану роботу надав ...

Загальна оцінка практики:

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Зауваження і рекомендації керівника бази практики щодо удосконалення практики студентів та усунення недоліків:

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

___________________________________________________
ПОГОДЖЕНО
Керівник практики:

Посада ініціали, прізвище

1   2


написать администратору сайта