Сабақ: Ш.Мұртаза өмірі мен шығармашылығы
| Мектеп: №84 ЖОББМ
|
Күні:01.04.22ж
| Мұғалімнің аты: Құрбан Жанат
|
Сынып: 10
| Қатысқан оқушылар саны: 8
| Қатыспаған оқушылар саны:
|
Сабақ мақсаттары
| Ш.Мұртазаның өмірі мен шығармашылығы жайлы ақпарат жинақтайды
|
Алдыңғы оқу
| М.Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» дастанын біледі
|
Кезең Уақыт
|
| Әрекет
| Ресурстар, жабдықтар, сыныптағы жағдай
|
Басы
| 15
| Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар шеңберге отырып, баяу музыка үнімен аққудың қасиеті жайлы сөз тіркестерін айтады. Стикер арқылы топқа бөлу.
Үй тапсырмасын тексеру. М.Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» дастанына компазициялық талдау жасады. Топта талдауды жақсы, толығымен жасаған оқушыны таңдап өз жұмысымен бөліседі. Қалған оқушылар өздерін тексереді.
| Интербелсенді тақта, оқулық
|
Саралау: топқа бөлу
|
Бағалау: Өзін-өзі бағалау
|
Сұрақ: «Аққулар ұйықтағанда» дастанының негізгі идеясы неде?
|
Ортасы
| 20
| Жаңа сабақ . Ш.Мұртаза өмірі мен шығармашылығы жайлы бірінші топ оқулықтан, ал екінші топ интернеттен «Ақыл картасын» жасайды, тек топ ішіндегі оқушылар жұппен жұмыс атқарады. Жұмыстарын аяқтаған соң «Эстафеталық жарыс» әдісін қолданып, өз жұмысын келесі топтың бір жұбына барып түсіндіреді.
| Интербелсенді тақта, ноутбук, оқулық, постер, фломастер
|
| Саралау: жұппен жұмыс
|
Бағалау: кері байланыс
|
Сұрақ : Ш.Мұртазаның драмаларын атаңыз
|
Соңы
| 10
| «Картографиялық» әдіс арқылы өз білімдерін тексереді.
| Кесте, интербелсенді тақта
|
| Саралау : бүгінгі сабақты жақсы түсінген баланы анықтау
|
Бағалау: Рефлексия
|
Сұрақ: Ш.Мұртаза кім?
|