«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 37-сабақ
Бөлім:
| Көбейту және бөлу
| Мұғалімнің аты-жөні
|
| Күні:
|
| Сынып: 3
| Қатысушылар саны:
| Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы
| Өткенді бекіту
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 3.5.1.2 есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса»/ «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын»/ ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдалану
| Сабақтың мақсаты
| Барлық оқушылар: есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса» ұғымдарының өзара тәуелділігін қолдана алады.
Көптеген оқушылар: кесте бойынша «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса» ұғымдарын пайдаланып, есеп құрастырып шығара алады.
Кейбір оқушылар: сызбаға қарап кері есептер құрастыра алады.
| Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы
7 мин
| Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
«Санау» әдісімен төрт топқа бөлу.
Үйге берілген оқу тапсырманы тексеру.
Оқу материалын жариялау «Керме жіп» әдісі арқылы жүреді:
-Мысалдарды есептеп, олардың мәнін өсу ретімен орналастырып, парақша артындағы мақалды оқыңдар.
3*9=27 5*7=35 6*7=42
9*5=45 6*8=48 9*6=54 7*8=56
Жаман жолдасынан көреді,
Жақсы өз басынан көреді.
- Бүгінгі сабағымызда өткенді бекіту тапсырмаларын орындайтын боламыз.
Оқу мақсаты жарияланады.
| Ширату жаттығуларын жасайды.
Топқа бірігеді. -Сұрақтарға жауап береді.
-Тақырыпты ашады.
|
2 балл
|
Керме жіп, қысқыш, тапсыр-малар жазылған парақша-лар
| Сабақтың ортасы
18 мин
2 мин
15 мин
| (Д) 1- тапсырма «Өзіндік жұмыс» әдісі арқылы орындалады.
2) Есептерді шығар.
Оқушылар сатушыға көгөніс пен жемістің массасын өлшеуге көмектесті. Керекті формуланы жаз. Есепті шығар.
Ш: 28кг:4=7кг
Ж: бір жәшіктің массасы 7кг.
Ш: 54кг:6кг=9
Ж: 9 жәшік.
Ш: 8кг*7=56кг
Ж: жалпы массасы 56 кг.
3) Есепті шығар.
Ш: 24кг:4*3=18кг
Ж: мандариннің жалпы массасы 18 кг.
5) Кесте бойынша есеп құрастырып шығар.
Дүкенге жалпы массасы 42 кг болатын 6 жәшік өрік пен 9 жәшік жүзім әкелінді. Жәшіктердің массасы бірдей болса, жүзімнің жалпы массасы неше кг?
Ш: 42кг:6*9=63кг
Ж: жүзімнің жалпы массасы 63 кг.
Дескриптор:
- Көгөніс пен жемістің массасын табуға берілген есепті шығарады.
- Керекті формуланы жазады.
- Кесте бойынша есеп құрастырып шығарады.
Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады
Қарқыны жоғары оқушыға:
-Кері есеп құрастырып көр.
Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. Сергіту сәтінде «Достар» әні әуенімен билеп сергиді. (Т) 2- тапсырма «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі арқылы жүзеге асады.
6) Есепте.
(24:3+125)-27:9=133-3=130
32:4+(200-4*9)=8+174=182
200-5*8+120=160+120=280
95+(100-55):5=95+9=104
7. Өрнектің мәнін тап.
(4+5)*5=45 4*6+(2+6)=32 8*6-4:2=46
4+5*5=29 4*(6+2)+6=38 8*(6-4):2=8
Дескриптор:
- Өрнектердің мәнін есептейді.
Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады
Қарқыны жоғары оқушыға:
Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
| - Көгөніс пен жемістің массасын табуға берілген есепті шығарады.
- Керекті формуланы жазады.
- Кесте бойынша есеп құрастырып шығарады.
Билеп сергиді.
- Өрнектердің мәнін есептейді.
| ҚБ:
4 балл
4 балл
| оқулық, дәптер
Оқулық, дәптер
| Сабақтың соңы
3 мин
| Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.
Оқу тапсырмасы: 4 -тапсырма 92-бет
| Тақырып бойынша түсінгенін айтады.
Тапсырма жазады.
| ҚБ қойыла-ды.
|
|
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 38-сабақ
Бөлім:
| Көбейту және бөлу
| Мұғалімнің аты-жөні
|
| Күні:
|
| Сынып: 3
| Қатысушылар саны:
| Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы
| 8,9, сандарына көбейту және бөлу кестесі
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 3.1.2.4 6; 7; 8; 9 сандарына көбейту мен бөлу кестесін құру, білу және қолдану
3.1.2.3 Көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдану
| Сабақтың мақсаты
| Барлық оқушылар: 8,9 санына көбейту мен бөлу кестесін құрады, көбейтудің қасиеттерін тиімді есептеулер жүргізу үшін қолдана алады.
Көптеген оқушылар: кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығара алады.
Кейбір оқушылар: сабақ тақырыбы бойынша тапсырмалар құрастыра алады.
| Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы
2 мин
| Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
Оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді:
-Өткен сабақта қандай тапсырмалар орындадық?
-Қай сандардың көбейту кестесін құруды үйрендік?
-Көбейту кестесі құрылмаған қай сандар қалды?
-Ендеше бүгінгі сабағымызда 8,9 сандарына көбейту және бөлу кестесін құруды үйренетін боламыз.
| Ширату жаттығуларын жасайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Тақырыпты ашады.
| «Бас бармақ» әдісі
|
| Сабақтың ортасы
15 мин
1 мин
15 мин
10 мин
| (Ұ) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады.
1) Жақсылық пен жамандық тақырыбындағы және жануарлар туралы қандай ертегілер білесің?
Қоянның әрбір секіргені 8 бірлікке тең. Үш (6,8) рет секіргенде неше бірлік болады?
8-ге көбейту және бөлу кестесін құр.
8*8=64 64:8=8
8*9=72 9*8=72 72:8=9 72:9=8
2) Қоянның әрбір секіргені 9 бірлікке тең. Үш (6,8) рет секіргенде неше бірлік болады?
9-ға көбейту және бөлу кестесін құр.
9*9=81 81:9=9
3) Тоғыз басты айдаһардың әр басы түскі аста 2 бәліштен жейді. Айдаһар түскі аста барлығы қанша бәліш жейді?
Ш: 9*2=18
Ж: барлығы 18 бәліш жейді.
Дескриптор:
- 8,9 көбейту, бөлу кестесін құрады. Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әуенімен билеп сергиді. (Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады.
4) Кесте бойынша есеп құрастырып шығар.
Ш: 4кг*8=32кг
Ж: жалпы массасы 32 кг.
Ш: 32кг:8=4кг
Ж: бір қораптың массасы 4 кг.
Ш: 32кг:4кг=8
Ж: 8 қорап..
5) Есепті шығар.
Ш: 64:8=8
32:8=4
Ж: 32л сүткен 4тобатай қажет.
Дескриптор:
- Кесте бойынша есеп құрастырып шығарады.
- Есептің шартын жазып, шешуін, жауабын табады. (Д) 3- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады.
7) Есепте.
(65000+85000)-48000=102000
500000-(609000-452000)=52000
175000+(900000-465000)=610000
850000-(360000+185000)=305000
8) Егер оқушы өрнектердің мәнін амалдар бойынша есептеген болса, онда ол қандай өрнектің мәнін тапқанын анықта.
(36-27):3=3 5*4+7*5=55 (60-37)-7*2=9
Дескриптор:
- Өрнектердің мәнін есептейді.
- Өрнектер мәнінің амалдар бойынша есептелуіне қарап негізгі берілген өрнекті табады.
Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүзеге асады
Кейбір оқушыға:
-Сабақ тақырыбы бойынша тапсырмалар құрастыр.
| Өрнектердің мәнін табады.
- Өрнектердің мәнін есептеп, салыстырады.
Билеп сергиді. - Кесте бойынша есеп құрастырып шығарады.
- Есептің шартын жазып, шешуін, жауабын табады.
Өрнектің мәнін есептейді.
- Өрнектер мәнінің амалдар бойынша есептелуіне қарап негізгі берілген өрнекті табады.
| ҚБ:
3 балл
3 балл
4 балл
| Оқулық, дәптер
Оқулық, дәптер
| Сабақтың соңы
2 мин
| Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.
Оқу тапсырмасы: 6-тапсырма 94-бет.
| Рефлексия жасайды.
| ҚБ қойыла-ды.
|
|
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 39-сабақ
Бөлім:
| Кестелік көбейту және бөлу
| Мұғалімнің аты-жөні
|
| Күні:
|
| Сынып: 3
| Қатысушылар саны:
| Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы
| Көбейту кестесін бекіту. Жанама сұрақтармен берілген есептерді шығару
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 3.5.1.5 жанама түрде тұжырымдалған (еселік салыстырумен байланысты) есептерді; төртбұрыштың ұзындығын, енін, периметрі мен ауданын, параллелепипедтің көлемін табуға берілген есептерді талдау және шығару
| Сабақтың мақсаты
| Барлық оқушылар: жанама түрде тұжырымдалған есептерді шығара алады.
Көптеген оқушылар: формулаларды шамалардың арасындағы өзара қатынасты орнатушы теңдік ретінде түсінеді.
Кейбір оқушылар: сабақ тақырыбы бойынша тапсырмалар құрастыра алады.
| Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы
10 мин
| Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
Оқу материалын жариялау «Ауызша жаттығу» әдісі арқылы жүреді:
1) «Жасырынған санды тап» ойыны. Жабылған торкөздердегі жасырылған санды көбейтудің кестелік жағдайын ескере отырып табыңдар.
-Олай болса, бүгінгі сабағымызда көбейту кестесін бекітуге арналған тапсырмалар орындайтын боламыз.
| Ширату жаттығуларын жасайды. Жабылған торкөздердегі жасырылған санды көбейтудің кестелік жағдайын ескере отырып табады. Сұрақтарға жауап береді.
Тақырыпты ашады.
| «Ауызша бағалау» әдісі
|
| Сабақтың ортасы
10 мин
2 мин
12 мин
10 мин
| (Д) 1- тапсырма «Өзіндік жұмыс» әдісі арқылы жүзеге асады.
2) Есепте.
1ц40кг+6ц30кг=770кг
8ц-6ц40кг=160кг
7ц-600кг=100кг
3ц+55кг=355кг
350кг+650кг=1000кг
3кг*3=9кг
9кг*2=18кг
6л:2=18л
4ц*3=12ц
20кг:2=10кг
Дескриптор:
- Шамалармен берілген өрнектердің мәнін табады. Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әуенімен билеп сергиді. (Д) 2- тапсырма «Есепті шығар» әдісі арқылы жүзеге асады.
3) Есептерді шығар.
А) Ш: 20:5+20=24
Ж: барлығы 24 л қымыз бар.
ә) Ш: 40л:8=5л
30л:5л=6
Ж: 6 ыдыс қажет.
4) Біздің сынып оқушылары концертке қатысатын болды. Дайындық басталды, олар мата сатып алды. Концертке дайындық үшін алынған заттардан есеп құрастырып шығар.
А) Ш: 45:9=5
25:5=5
Ж: 25 метрден 5 дана шығады.
ә) Ш: 27:3=9
2*9=18
Ж: 18 м жұмсалады.
Дескриптор:
- Есептің шешуін, жауабын шығарады. (Д) 3- тапсырма «Есептеу» әдісі арқылы жүзеге асады.
5) Есепте.
45-(5+2)*3=24 100-35:(5+2)=95
9+(3+6)*9=90 9*8+54:9=78
35:7+63:9=12 45:9*6=30
Берілген өрнектерді пайдаланып, тура теңдік және теңсіздіктер құрастыр.
45-(5+2)*3<100-35:(5+2)
9+(3+6)*9> 9*8+54:9
35:7+63:9< 45:9*6 тсс Дескриптор:
- Өрнектердің мәнін есептейді.
-Берілген өрнектерді пайдаланып, тура теңсіздіктер құрастырады.
Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүзеге асады
Кейбір оқушыға:
-Сабақ тақырыбы бойынша тапсырмалар құрастыр.
| - Шамалармен берілген өрнектердің мәнін табады.
Билеп сергиді.
- Есептің шешуін, жауабын шығарады.
- Өрнектердің мәнін есептейді.
-Берілген өрнектерді пайдаланып, тура теңсіздіктер құрастырады.
| ҚБ:
3 балл
4 балл
3 балл
| Оқулық, дәптер
Оқулық, дәптер
| Сабақтың соңы
1 мин
| Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.
Оқу тапсырмасы: 6-тапсырма 96-бет.
| Рефлексия жасайды.
| ҚБ қойыла-ды.
|
|
«------------------------ орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 40-сабақ
Бөлім:
| Кестелік көбейту және бөлу
| Мұғалімнің аты-жөні
|
| Күні:
|
| Сынып: 3
| Қатысушылар саны:
| Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы
| Есептер шығару
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 3.2.1.6 Төрт амалды жақшалы және жақшасыз өрнектерде амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу
3.5.1.2 Есептерді шығаруда «бір заттың массасы», «саны», «жалпы масса»/ «бір затқа жіберілген шығын», «заттардың саны», «жалпы шығын»/ ұзындығы, ені, ауданы ұғымдарының өзара тәуелділігін пайдалану
| Сабақтың мақсаты
| Барлық оқушылар: өрнектерде амалдардың орындалу тәртібін анықтайды, олардың мәнін табады және есептерді шығаруда ұғымдардың өзара тәуелділігін пайдалана алады.
Көптеген оқушылар: формулаларды шамалардың арасындағы өзара қатынасты орнатушы теңдік ретінде түсінеді.
Кейбір оқушылар: өрнектердің мәнін еептемей салыстыра алады.
| Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы
5 мин
| Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
Үйге берілген оқу тапсырманы тексеру.
Оқу материалын жариялау «Керме жіп» әдісі арқылы жүреді:
-Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік?
- Достарыңмен ойна. Сандарды көбейтудің кестелік жағдайы жазылған қағазды алып, жауабын жазыңдар.
4*8 5*9 6*7 3*8
54:6 36:4 48:8 42:7 тсс
-Кім кестені жақсы біледі?
-Бірге тез шығара алдыңдар ма? Себебі неде?
-Сендердің қандай құқықтарың мен міндеттерің бар?
- Ендеше бүгінгі сабағымызда не істейміз?
| Ширату жаттығуларын жасайды.
-Сұрақтарға жауап береді.
Көбейтуге берілген тапсырмаларды орындайды. -Тақырыпты ашады.
| «Ауызша бағалау» әдісі
|
| Сабақтың ортасы
10 мин
1 мин
13 мин
15 мин
| (Ж) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады.
1) Өрнектер құрастыр, мәндерін тап.
6*7+5*6=72 5*9-5*6=15
9*6-4*5=34 8*8-5*9=19
4) Теңдеулерді шеш.
48:x=66-60 x:(27:3)=6
48:x=6 x:9=6
X=48:6 x=6*9
X=8 x=54
48:8=66-60 54:(27:3)=6
6=6 6=6 68-x=9*5 x-8*5=37
68-x=45 x-40=37
X=68-45 x=37+40
X=23 x=77
68-23=9*5 77-8*5=37
45=45 37=37
Дескриптор:
-Әр есеп үшін қай формуланы пайдаланғанын түсіндіреді.
-Сурет пен кесте бойынша есептер құрастырып,оларды шығарады.
Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады
Қарқыны жоғары оқушыға:
Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әуенімен билеп сергиді. (Т) 2- тапсырма «Анықтау» әдісі арқылы жүзеге асады.
5) Есептер құрап шығар.
А)1)Бірінші тартпада 15 кітап, екіншіде одан 3 есе кем. Екінші тартпада неше кітап бар?
Ш: 15:3=5
Ж:екінші тартпада 5 кітап бар.
2) Бірінші тартпада 15 кітап, екіншіде одан 3 кітапқа кем. Екінші тартпада неше кітап бар?
Ш: 15-3=12
Ж:екінші тартпада 12 кітап бар.
Ә) Кері есептер құрастыр.
Б) Есеп екі амалмен шығатындай сұрағын өзгерт.
6) Есептерді шығар.
А) 4 ж-32 тг
1ж-? тг
Ш: 32:4=8
Ж:бір жапсырма 8 тг.
Ә ) қалам-5 тг-ден -6 д
Дәптер – 6тг-ден-4 д ? тг
Ш: 5*6+6*4=54
Ж:барлығы 54 тг болады.
7) Уақытқа берілген бұл мысалды шығару үшін оқушы өз жұмысын қалай ұйымдастыруы керек?
Ж: Көбейтудің қасиеттерін білуі тиіс.
Дескриптор:
-Есепті шығарады.
-Берілген есепке кері есептер құрастырады.
- Амалдардың орындалу ретін анықтап, оларды есептейді.
- Есеп екі амалмен шығатындай сұрағын өзгертеді. (Д) 3- тапсырма «Есепте» әдісі арқылы жүзеге асады.
6) Кесте бойынша өрнектер жаз.
14:2 18:6 3*3 5*4 16:4
21:3 8*2 9:1 5*1
8*4 21:3 36:4 27:3 14:2
15:5 7*4 16:16 35:1
10) Есептер құрастырып шығар.
Ш: 20тг:5=4 тг Ж: бағасы 4 тг
Ш: 25тг:5=5 тг Ж: бағасы 5 тг
Ш: 30тг:5=6 тг Ж: бағасы 6 тг
Ш: 40тг:5=8 тг Ж: бағасы 8 тг
Дескриптор:
- Кесте бойынша өрнектер жазады.
- Есептер құрастырып шығарады.
Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады
Қарқыны жоғары оқушыға:
Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
| -Әр есеп үшін қай формуланы пайдаланғанын түсіндіреді.
-Сурет пен кесте бойынша есептер құрастырып,оларды шығарады.
Билеп сергиді.
-Есепті шығарады.
-Берілген есепке кері есептер құрастырады.
- Амалдардың орындалу ретін анықтап, оларды есептейді.
- Есеп екі амалмен шығатындай сұрағын өзгертеді.
- Кесте бойынша өрнектер жазады.
- Есептер құрастырып шығарады.
| ҚБ:
3 балл
3 балл
4 балл
| Оқулық, дәптер
Оқулық, дәптер
| Сабақтың соңы
1 мин
| Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.
Оқу тапсырмасы: 2,3-тапсырма 97-бет
| Рефлексия жасайды.
| ҚБ қойыла-ды.
|
|
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 41-сабақ
Бөлім:
| Кестелік көбейту және бөлу
| Мұғалімнің аты-жөні
|
| Күні:
|
| Сынып: 3
| Қатысушылар саны:
| Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы
| Қорытындылау
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 3.1.1.2 Үш таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру
3.1.3.3 см2, дм2, м2 шамаларын салыстыру және амалдар орындау 3.2.1.6 Төрт амалды жақшалы және жақшасыз өрнектерде амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу
| Сабақтың мақсаты
| Барлық оқушылар: үш таңбалы сандарды жазады, салыстырады және шамаларды салыстырады, амалдар орындай алады.
Көптеген оқушылар: жақшалы және жақшасыз өрнектерде амалдардың орындалу тәртібін анықтайды, олардың мәнін таба алады.
Кейбір оқушылар: сабақ тақырыбы бойынша тапсырмалар құрастыра алады.
| Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы
5 мин
| Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.
Оқу материалын жариялау «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы жүреді:
1) Жақсылықтың жамандықты жеңетіні туралы музыкалық және көркем шығармалар бар ма? Өрнектердің мәнін өсу ретімен орналастырып, мақалды оқы.
27:9=3 6*9=54 81:9=9 36:9=4
6*8=48 7*9=63 8*8=64 8*9=72
7*8=56 9*9=81
Аз жақсылық ақылды тең етеді,
Көп жақсылық ақылды кең етеді.
- Ендеше бүгінгі сабағымызда не істейміз?
| Ширату жаттығуларын жасайды.
-Сұрақтарға жауап береді.
-Тақырыпты ашады.
| «Ауызша бағалау» әдісі
|
| Сабақтың ортасы
10 мин
1 мин
13 мин
15 мин
| (Д) 1- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады.
3) Есепті шығар.
А) 21м2 тақтай-7 жемсауыт
24м2тақтай-? жемсауыт
Ш: 21м2:7=3м2
24м2:3м2=8
Ж: 8 жемсауыт шығады.
Ә) әр оқушы-2кг-нан
8ұл, 9қыз-? кг
Ш: 2кг*8+2*9=34
Ж: 34 кг қағаз.
4) Есепте.
9*8-4*0+12:6=74 40:5:2+6*7=46
466+309-24:4:2=778 6*5+25:5*9=70
5) Немерелері апасына бақша өнімдерін жинауға көмектесті. Осы әрекетті қайырымдылық деп түсінуге бола ма? Неге? кесте бойынша есептер құрастырып, оларды шығар.
Ш: 81:9=9
9*4=36
Ж: Жалпы массасы 36 кг.
Ш: 48:8=6
54:6=9
Ж: Бір жәшіктің массасы 9 кг.
Ш: 81:9=9
9*4=36
Ж: Жалпы массасы 36 кг.
9*4=36
36:6=6
Ж: 6 дана.
Дескриптор:
- Есептердің шешуін, жауабын табады.
Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады
Қарқыны жоғары оқушыға:
Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әуенімен билеп сергиді. (Т) 2- тапсырма «Есепті шығар» әдісі арқылы жүзеге асады.
7) Теңдеуді шеш.
64:х=85-77 35+х=9*9 а*8=32+32
64:х=8 35+х=81 а*8=64
Х=64:8 x=81-35 a=64:8
X=8 x=46 a=8
64:8=85-77 35+46=9*9 8*8=32+32
8=8 81=81 64=64
8) Жақсылық пен жамандық туралы қандай ертегілер оқып, мультфильмдер көрдің? Жанама сұрақтармен берілген қысқаша жазулар бойынша есептер құрастыр.
А) Әлия 4 ертегі оқыды. Бұл Сырымның оқығанынан 2 есе кем. Сырым неше ертегі оқыды?
Ә) Әлия 4 мультфильм қарады. Бұл Сырымдыкінен 2 есе артық. Олар барлығы неше мультфильм көрген? Дескриптор:
- Теңдеудің шешуін табады.
- Есептің қысқаша жазылуы бойынша есеп құрастырады. (Д) 3- тапсырма «Есепте» әдісі арқылы жүзеге асады.
9) Есептерге өрнек құр.
А) 24:4
Ә) 9*5-19
10) Өрнектің мәнін есепте.
39+72:8=48 8+9*8=80 77+63:9=84
16+9*7=79 55+6*5=85
Дескриптор:
- Есептерге өрнек құрады.
- Өрнектің мәнін есептейді.
Саралау тәсілі: «Қарқын» арқылы жүзеге асады
Қарқыны жоғары оқушыға:
Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
| Есептердің шешуін, жауабын табады.
Билеп сергиді.
- Кесте бойынша есептер құрастырып шығарады.
- Есептің қысқаша жазылуын толықтырып шығарады.
- Сурет пен кесте бойынша есеп құрастырып, оны шығарады.
Есептерге өрнек құрады.
- Өрнектің мәнін есептейді.
| ҚБ:
3 балл
3 балл
4 балл
| Оқулық, дәптер
Оқулық, дәптер
| Сабақтың соңы
1 мин
| Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді.
Оқу тапсырмасы: 2-тапсырма 100-бет
| Рефлексия жасайды.
| ҚБ қойыла-ды.
|
|
Бұл ҚМЖ-ны өзгелерге таратуға болмайды, авторлық құқықты сақтаңыз. Егер осындай дайын ҚМЖ-ны әр жексенбіде толық аптаға алғыңыз келсе, 87764531215 нөміріне ватсапқа жазыңыз.
Қасиетті Құранда «Кімде-кім тозаңның салмағындай жақсылық істесе, соның сауабын көреді. Кімде-кім тозаңның салмағындай жамандық істесе, соның зардабын татады», дейді («Зілзәлә» сүресі).
Иә, жақсылық көрсең де өзіңнен, жамандық көрсең де өзіңнен.
|