Главная страница
Навигация по странице:

  • 5) Слайд

  • 7) Слайд

  • Лінгвістична концепція. 1 Слайд Титулка 2 Слайд


    Скачать 13.75 Kb.
    Название1 Слайд Титулка 2 Слайд
    АнкорЛінгвістична концепція
    Дата21.05.2020
    Размер13.75 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаЛінгвістична концепція.docx
    ТипЗакон
    #124508

    1) Слайд Титулка

    2) Слайд Натуралізм — це напрямок, який поширював принципи і методи природничих наук на вивчення мови і мовленнєвої діяльності.

    3) Слайд Шлейхер вважає, що «встановлені Дарвіном для видів тварин і рослин закони можуть бути застосовані в головних своїх рисах до організмів мов».

    Переносить запозичену з біологічної систематики класифікацію рослин і тварин (рід, вид, підвид, різновид, особина) на класифікацію мов.

    Роду відповідає прамова,

    виду — мова певного етносу,

    підвиду — діалект,

    різновиду — говірка,

    особині — мовлення окремих людей.\

    4) Слайд Морфологічні типи мов, на думку Шлейхера, відповідають різним епохам у розвитку землі:

    кристал — кореневі (ізолятивні) мови,

    рослинний світ — аглютинативні мови,

    тваринний світ — флективні

    5) Слайд Під впливом природничих наук Шлейхер створив свою теорію родовідного дерева.

    6)Слайд Принцип генетичної класифікації використовують і нині.

    Тепер теорію родовідного дерева синтезували з теорією хвиль Йоганна Шмідта, за якою індоєвропейська мова існувала на великій території, не була єдиною, а складалася з низки діалектів.

    Нові мовні явища, що виникали на певній території, поширювались, як хвилі від кинутого у воду каменя.

    7) Слайд Картинка

    8)Слайд Картинка

    9)Слайд Шлейхер:

    Мову треба розглядати як природний організм (Naturorganismus), який живе так само, як організми природи. Природничий принцип визнає такі постулати:

    1) мова як природний організм існує поза волею людини, його не можна змінити («Мови - це природні організми, які виникли без участі людської волі, виросли і розвинулися за певними законами і своєю чергою старіють і відмирають»);

    10) Слайд 2) «життя мови», як і життя природи, є розвиток, а не історія, а тому зростання було лише в доісторичний період, а справжнє життя мови виявляється в діалектах, тоді як історичний період характеризується розпадом форм, старінням і відмиранням форм мови і самих мов (подібно до того як вивітрюються породи і розкладаються організми в природі), а літературно-письмові форми є штучними утвореннями;

    11) Слайд 3) лінгвістика має бути заснована на точному спостереженні організмів і законів їхнього буття, на повному підпорядкуванні дослідника об'єктові дослідження. «У натуралістів можна навчитися усвідомлення того, що для науки має значення тільки факт, встановлений за допомогою надійного, суворо об'єктивного спостереження, і заснований на такому факті правильний висновок».


    написать администратору сайта