Главная страница
Навигация по странице:

  • 11.4А Сандық сауаттылық Күні

  • Сынып: 11 Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны

  • Сабақтың тақырыбы

  • Сабатың барысы Жоспарланатын уақыт Мұғалімнің іс әрекеті

  • Сабақтың тақырыбын, мақсаттарын хабарлау және сабақты бағалау критерийлерін бірлесіп талқылау. Жаңа материалды оқып үйрену.

  • «Ақпараттық Қазақстан - 2020» ұлттық бағдарламасы (2013 ж.);

  • Ақпараттандыру туралы заң (2015-2019);

  • «Қазақстанның кибер қалқаны» киберқауіпсіздік тұжырымдамасы (2017).

  • Сергіту сәті Жұптық жұмыс.

  • Жеке жұмыс Цифрлау (learningapps.org)Платформа арқылы тапсырманы орындау Үй тапсырмасы

  • Топтық жұмыс. Топтағы оқушылар постер жасайды.Оқушылар көзге жаттығу жасайды Жұппен жұмыс.

  • Бірін - бірі бағалау

  • кмж 11 класс. 11 сынып қмж 4 тоқсан. 11. 4А санды сауаттылы


    Скачать 87.32 Kb.
    Название11. 4А санды сауаттылы
    Анкоркмж 11 класс
    Дата21.06.2022
    Размер87.32 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла11 сынып қмж 4 тоқсан.docx
    ТипДокументы
    #608739

    Сабақ жоспары




    11.4А Сандық сауаттылық




    Күні:

    Мұғалімнің аты-жөні:Жетенов Дарын Оралбекович

    Сынып: 11


    Қатысқан оқушылар саны:

    Қатыспаған оқушылар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Қазақстандағы цифрландыру


    Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

    11.3.4.6 Қазақстандағы цифрландыру процесінің қазіргі тенденцияларына талдау жасаңыз


    Сабақтың мақсаттары

    Қазақстандағы цифрландыру процесінің қазіргі тенденцияларына талдау жасау.


    Сабатың барысы

    Жоспарланатын уақыт

    Мұғалімнің іс әрекеті

    Оқушылардың іс әрекеті

    Бағалау

    Дереккөздер

    Ұйымдастыру кезеңі:

    1-3 минут

    4-7 минут

    8-9 минут

    Сабақтың ортасы

    10-15 минут

    16-31 минут

    32-33 минут

    34-37 минут

    38-40 минут


    Сабақтың соңы

    41-45 минут



    Амандасу, оқушыларды түгендеу.

    Оқушылардың назарын өзіне аудару.

    Психологиялық ахуал.



    Топқа бөлу.


    Проблемалық жағдай.

    Оқытушы «Цифрлық Қазақстан дегеніміз не» бейнесюжетін қосады және оқушыларға осы бейненің негізгі идеясының не екеніне назар аударуды сұрайды.

    Видеоны көргеннен кейін мұғалім оқушыларға сұрақ қояды: Бүгінгі сабақта қандай тақырып болады?
    Сабақтың тақырыбын, мақсаттарын хабарлау және сабақты бағалау критерийлерін бірлесіп талқылау.
    Жаңа материалды оқып үйрену.
    Ел экономикасын қайта құруға негіз болған және болашақтың цифрлық экономикаға көшуіне негізін қалаған негізгі құжаттар:

    «Ақпараттық Қазақстан - 2020» ұлттық бағдарламасы (2013 ж.);

    мемлекеттік басқаруды жетілдіруге, «ашық және мобильді үкіметті» құруға және елдің азаматтары үшін ақпараттық инфрақұрылымның қол жетімді болуына ықпал ететін ақпараттық қоғамға өту үшін жағдай жасау үшін негіз болды.

    Ақпараттандыру туралы заң (2015-2019);

    Ақпараттандыру объектілерін құру, дамыту және пайдалану кезінде пайда болатын ақпараттандыру саласындағы қоғамдық қатынастарды реттейді. Ақпараттандыру саласындағы мақсаттарға жетуді шешуді талап ететін негізгі міндеттерге мыналар жатады

    - ақпараттық қоғамның қалыптасуы мен дамуы;

    - «электрондық үкіметті» және «электрондық әкімдікті» дамыту;

    - сандық сауаттылықты арттыру;

    - өндірістік процестерге қазіргі АКТ-ны дамыту және енгізу үшін жағдай жасау;

    - отандық АКТ саласын дамыту;

    - мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстарды, ақпараттық жүйелер мен телекоммуникация желілерін қорғау, олардың бірыңғай ақпараттық кеңістікте өзара әрекеттесуін қамтамасыз ету және т.б.
    «Қазақстанның кибер қалқаны» киберқауіпсіздік тұжырымдамасы (2017).

    Электрондық ақпараттық ресурстарды, ақпараттық жүйелер мен телекоммуникация желілерін қорғау, ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың қауіпсіз қолданылуын қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асырудың негізгі бағыттарын айқындайды. Тұжырымдамада ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің мемлекеттік стратегиясының негізгі ережелері, Қазақстан Республикасындағы ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің негізгі қағидаттары мен тәсілдері қамтылған.

    ТАПСЫРМАЛАР:

    Топтық жұмыс.

    Топтағы оқушылар linoit.com немесе prezi.com платформалары арқылы

    постер немесе презентация жасайды.

    Тапсырмаларды орындамас бұрын мұғалім оқушылармен бірге орындалған жұмысты бағалау өлшемдерін анықтайды.

    Постерді қорғау.
    Сергіту сәті

    Жұптық жұмыс.

    Https://digitalkz.kz/o-programme/ веб-сайтында «Цифрлық Қазақстан» бағдарламасының іске асырылу барысы туралы материалдарға талдау жасап, сұрақтарға жауап беріңіз:

     1. Бағдарламаның негізгі міндеттері қандай?

    2. Бағдарламаның бағыттары үшін қандай индикаторлар мен индикаторлар бар?

    3. Білім қай бағытта айтылады?

    4. Бағдарламаның әр саласының тәжірибелік артықшылықтары қандай?

    5. Цифрлық мемлекеттің артықшылығы неде?
    Жеке жұмыс

    Цифрлау (learningapps.org)

    Платформа арқылы тапсырманы орындау
    Үй тапсырмасы

    «Қазақстандағы цифрландырудың болашағы мен мүмкіндіктері» эссе жазу.
    Рефлексия

    Рефлексия - Онлайн сауалнама толтыру арқылы өткізіледі

    Оқушылар мұғаліммен амандасады.

    Оқушылар топқа бөлінеді.


    Оқушылар бейнесюжетті көріп, тақырыпты ашады.

    Мұғалімнің сұрағына

    жауап береді.

    Сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысып дәптерлеріне жазып алады.

    Жаңа тақырып бойынша

    қысқаша конспект жазады.

    Топтық жұмыс.

    Топтағы оқушылар постер жасайды.


    Оқушылар көзге жаттығу жасайды
    Жұппен жұмыс.

    Сұрақтарға жауап береді

    Платформада тапсырманы орындайды. Цифрландыру дегеніміз не? Анықтамасын анықтайды.
    Оқушылар үй жұмысын күнделіктеріне жазып алады


    Рефлексияны онлайн платформада толтырады


    Бірін-бірі бағалау


    Бірін-бірі бағалау

    Мұғалім мадақтау арқылы бағалайды.

    Слайд 1

    https://castlots.org/razdelit-na-gruppy/










    Қазақстан цифрландыру дәуірінде




    Слайд 2


    Слайды 3

    Жұмыс дәптері

    Слайд 4

    linoit.com

    prezi.com

    https://egemen.kz/article/162100-tsifrlandyru-turaly-ne-bilemiz

    https://baigenews.kz/analysis/reviews/tsifrovoi_kazahstan_chto_zhdat_ot_gosprogrammi/


    Https://digitalkz.kz/o-programme/

    Цифрлау (learningapps.org)

    Слайд 5

    Күнделік

    Рефлексия - Онлайн сауалнаманы аяқтау | Онлайн тест алаңы (onlinetestpad.com)


    написать администратору сайта