Главная страница

15- Мультфильм жасау. 15саба. Мультфильм жасау


Скачать 28.7 Kb.
Название15саба. Мультфильм жасау
Дата05.03.2023
Размер28.7 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла15- Мультфильм жасау.docx
ТипДокументы
#970085

15-сабақ. Мультфильм жасау

Бөлімі


III бөлім. «Сөзбе - сөз (ортақ тақырыптары: «Менің мектебім»,

«Менің туған жерім»)».

Педагогтің аты-жөні

Татиева Г.Б.

Күні

19.12

Сыныбы

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мультфильм жасау

Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты

2.4.2.3 кейіпкерлер арасында мəтіндік диалог ұйымдастыру;

Сабақтың мақсаты

Барлықоқушыүшін:

Мультфильмнің қалай жасалатынын, өзінің қай тақырыпта мультфильм жасағысы келетінін əңгімелейді.

Оқушылардыңкөбіүшін:

Scratch-те мультфильм жасау жолдарын біледі.

Кейбіроқушыларүшін:

Scratch-те кейіпкерлер арасында мəтіндік диалог ұйымдастыруды үйренеді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің іс- əрекеті

Оқушының іс-əрекеті

Бағалау

Ресурстар

(Ұ)

Сəлемдесу, оқушыларды түгендеу.

Ұйымдастыру

І. Қызығушылықты ояту. «Əуенді өрімдер» ойыны

кезеңі

Саз өнері қазақ халқының ерекше мəн беріп дəріптейтін құнды қазынасы, ұлттың тілі

(1-7мин.)

мен ділінің айнасы. Ештеңеге қызықпайтын бала əн мен күйді естігенде елеңдеуі,




қосыла айтуға құмартуы сөзсіз. Олай болса, сөзді сазды иіріммен айту, бір-бірімен




əуендете өру тамаша көмек көзі. Бірақ шəкірттеріміздің көптің алдына шыға алмайтын




ұяңдығы, «əнді нақышына келтіріп орындай алмаймын» деп тартынатыны да ақиқат.




Сонымен қатар біз тілінің мүкісі бар немесе ойын жеткізе алмайтын, үндемегенді жөн




көріп, тартынып отыратын баланың əнді тебірене орындайтын сəттерін де сан рет




байқадық. Əр сөздің мағынасын əуен арқылы тербей, жүрегімен сезінген шəкіртімізді




басқа қырынан танып, тəнті боламыз. Бұл сабақты қазақтың əсем əуенімен бастағанды




жөн деп білемін. Ол үшін интерактиві тақтадан барлық оқушы бірге орындайтын əсем




əуенді таңдап қосып қою керек. /Бұл сабақтың музыкамен тығыз байланысты болуы




баланың жан-жақты ашылуына əдемі мүмкіндік береді./

(МК,Ұ)Ой

қозғау. «Миғашабуыл»əдісі

«Бір қадам алға...» əдісі

–Мультфильмнің қалай жасалатынын еске түсірейік.

Мұғалім белсенділік танытқан

Интерактивті тақта

https://wordwall.net/myactivities




Мұғалім есіктен

–Өткен сабақта

Scratch-те мультфильм жасау кезінде сендерге қиындық туғызды ма?

  • Бүгін қай тақырыпта мультфильм жасағың келеді?

оқушыларды




кіргеннен өткен

«Жұлдызша»

материалдарға

əдісі бойынша

байланысты сұрақтар

бағалайды.

қояды. Жауап дұрыс




болса, бір қадам алға




жылжиды, қате




болса, бір қадам




артқа шегінеді.




Мұғалім үстеліне




жеткенше, бірнеше




сұрақ қою арқылы




оқушылардың




зейінін сабаққа




шоғырландырып




алады.




Жаңа сабаққадайындық

Жаңа сабаққа дайындық ретінде «Сұрақ-жауап» əдісін қолданып, талқылау жұмысын жүргізу. Қандай да болмасын ақпарат (мəлімет, проблема, сұрақ) туралы бар білгендерін жазбаша немесе ауызша жеткізеді.

Ұжымдық талқылауда оқушыға сұрақ қою, проблеманы зерттеу арқылы ой-өрісін дамытады, ойын еркін жеткізеді. Пікірлерін еркін айтып, ешқандай сынға ұшырамауы керек. Қағазға түсіруге де, ауызша талқылау жұмысын жүргізуге де болады.




Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін,мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбымен, мақсаты жəне бағалаукритерийлеріментаныстырады.

Сабақтың

ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін).

(Т) 1-тапсырма.

«Туған жерге саяхат» мультфильм жобасының скриптісін талдаңдар.

–Саяхат жасауға тағы бір қала қосу үшін, жобаға қандай өзгеріс

жасау керек?

Дескриптор

Оқушылар бірін-

Интерактивті

ортасы

  • Топпен бірлесіп, жоба

бірі

Тақта

Компьютер

Scretch программасы

(31мин.)

скриптін талдайды.

«Жұлдызша»







  • Саяхат жасауға тағы

əдісі бойынша







бір қала қосу үшін,

бағалайды.







жобаға өзгеріс










жасайды.










(Ж) 2-тапсырма.

Жаңа мультфильм жасауды жоспарлау үшін, төмендегі сұрақтарға жауап бер:

  1. Қай тақырыпта мультфильм жасайсың?

  2. Мультфильмнің кейіпкерлері кімдер болады?

  3. Мультфильм қандай оқиғалардан тұрады?

Дескриптор

  • Қай тақырыпта мультфильм жасайтынын айтады.

  • Мультфильмнің кейіпкерлері кімдер болатынын анықтайды.

  • Мультфильм қандай оқиғалардан тұратынын жоспарлайды.

Жұптағы оқушылар бір- бірін тапсырма орындау деңгейіне байланысты

«Жұлдызша» əдісі бойынша бағалайды.

Интерактивті тақта

Тақта

Компьютер

Scretch программасы




(Ө) 3-тапсырма.

1. Төменде

берілген командалар қай командалық блоктарға

жатады?

Дескриптор

  • Тапсырмада берілген командалар қай командалық блоктарға жататынын анықтайды.

Оқушылар өзін- өзі «Жұлдызша» əдісі бойынша бағалайды.

Интерактивті тақта

Тақта

Компьютер

Scretch программасы




2. Мультфильм жасауда бұл

блоктардың қызметі қандай?

  • Мультфильм жасауда бұл блоктардың

атқаратын қызметін айтады.







Сабақтыңсоңы

(7мин.)

Сабақтыбекіту.Рефлексия

ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия (Ө) «Бір ауыз сөз» əдісі

Оқушылар стикерлерге сабақ туралы бір ғана сөз жазып, оны тақтаға жапсырады. Өз ойларын түсіндіріп береді. Стикерлерге сабақты бағалайтын ұнады, пайдалы, қажет, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым деген сияқты сөздерді алдын ала жазуға болады.

Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Жұлдызша» əдісі бойынша бағалайды.

Соңғы бағалау бойынша оқушылар өздерінің жинаған жұлдызшаларын санау арқылы бүгінгі сабақтағы алған бағаларын біледі.

Бес жұлдызша – Өте жақсы!

Төрт жұлдызша Жақсы!

Үш жұлдызша – Талпын!




Мақсаты: оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Тиімділігі: тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды; жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.


написать администратору сайта