Бөлімі:
| 1А. Сандар мен цифрлар
|
Педагогтің аты-жөні:
| Дәуіт Салтанат Жансұлтанқызы
|
Күні:
| 28.09.2022
|
Сыныбы: 1 «З»
| Қатысушылар саны:
| Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
| 8 саны және цифры / Мектеп асханасы
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты
| 1.1.1.2** біртаңбалы сандарды және10 санын оқу, жазу және салыстыру;
1.3.3.1 сан сәулесінде белгіленгеннүктелердің бір-біріне қатыстыорналасуын анықтау;
1.5.2.1 цифрды саннан ажырату,көрнекі түрде бір таңбалы сандардытүрлі тәсілдермен: нүктелержиынтығымен, таяқшалармен жәнесан сәулесінде көрсету;
|
Сабақтың мақсаты:
| 8 санын жазады, оқиды және салыстырады.
Сандық сәулесінде белгіленген нүктелердің бір-біріне қатысты орналасуын анықтайды;
8 санын ажыратады,көрнекі түрде 8 санын түрлі тәсілдермен: нүктелер жиынтығымен, таяқшалармен жәнесандық сәуледе көрсетеді.
|
Уақыты
| Педагогтің іс-әрекеті
| Оқушының іс-әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Қызығушылықты ояту
1 мин
| Психологиялық ахуал.
Ынталандыру
|
|
|
|
5 мин
| Өткен тақырыпты қайталау. «Себеттер» әдісі.
Бағалау критеррийлері: Жемістердегі өрнектердің жауабынтап, қажет себетке сал.
5 6 7
|
Суреттердегі өрнектерді оқып, жауабын айтады
| Дескриптор:
-жауабы 5 шығатын өректерді тауып, себетке салады;
-жауабы 6 шығатын өректерді тауып, себетке салады;
-жауабы 7 шығатын өректерді тауып, себетке салады;
ҚБ: Жұлдызша
| суреттер
|
2 мин
| Жаңа тақырыпты ашу.
«Ой қозғау» әдісі, функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма.
Бағалау критерийі: Асханадағы тәртіпте еске түсір.
| Суретке қарап, сұрақтарға жауап береді
|
Дескриптор:
-суретке қарап ойын айтады;
-асханадағы тәртіпті еске салады; ҚБ.Мадақтау
| Сандық кесінді.
|
Мағынаны тану
3 мин
3 мин
7 мин 3 мин
| Жаңаны ашу.
Оқулықтағы№1 тапсырманы орындауды ұсынады.
Бағалау критерийлері: Суретке мұқият қара. Әлия мен Сырым мектеп асханасында кезекші. Олар үстелдерге дастарқан жаюға көмектеседі.
Үстелдегізаттарды сана.Сұрақтарға жауап бер.
Тәрелке нешеу? (8) Кесе нешеу? (7) Қасық нешеу? (6)
Бағалау критерийі: Үстелдің үстіндегі заттарды салыстыр
Дәптердегі №1 тапсырманы орындау ұсынылады.
8 цифры қалай жазылатынын анықтап қара (баспа негіздегі дәптердегі жазу).
8 цифрын тақтада жазып көрсетеді.
Бағалау критерийі: 8 цифрын көркем жаз. Сергіту сәті
|
Оқушылар неше сөзімен сұрақтарға жауап береді
Үстелдегі заттарды санайды және салыстырады.
8<7
8<6
7<6
Дәптердегі 8 цифрын жазуды орындайды. Жаттығу жасайды
| Дескриптор:_-8_цифрын_көркем_жазады;ҚБ'>Дескриптор:«Отшашу» әдісі арқылы бағалайды.
Дескриптор:
-8 бен 7 салыстырады;
-8 бен 6 салыстырады;
-7 мен 6 салыстырады;
ҚБ: Жұлдызша
Дескриптор:
-8 цифрын көркем жазады; ҚБ: Жұлдызша
| Оқулық, дәптер.
суреттер
Баспа негіздегі жұмыс дәптері
бейнебаян
|
10 мин
| Саралап оқытуға арналған тапсырма
«Домино» әдісі
Бағалау критерийі: Сандарды нүктелі ұяшықтармен сәйкестендір. Бос ұяшықты толықтыр.
1 2 3 4 5 6 8
Бағалау критерийі: «Домино» таяқшаларының оң және сол жақ бөліктеріндегі нүктелерге сай келетін өрнектермен қос.
2+5 2+3 3+3 2+4 3+4 1+3 0+4 1+4 5+3
| Қима қағазды толтырады, сәйкестендіреді, толықтырады.
| Дескриптор:
-сандарды нүктелі ұяшықтармен сәйкестендіреді;
-бос ұяшықты толықтырады;
ҚБ: Жұлдызша
Дескриптор:
-таяқшаларды өрнектермен сәйкестендіреді;
ҚБ: Жұлдызша
.
| Қима қағаздар
|
10 мин
| Бекіту тапсырмасы
Дәптердегі №2 тапсырманы орындау.
Суреттер бойынша мысалдар құрастырады.
Дәптердегі №3 тапсырманы орындау.
Сандық кесіндіні пайдаланып сандарды салыстыруды ұсынады.
| Жемістерді санайды.
Банан – 4
Алма– 2
Мысалдар жазып, оларды есептейді.
4+2=6
Алмұрт -3
Апельсин - 5
Мысалдар жазып, оларды есептейді.
3+5=8
Оқушылар сандарды салыстыру үшін сандық кесіндіні пайдаланады.
8>5 7<8
6<7 0<1
| Өз білімін бағалау үшін дәптердің жиегіндегі бағдаршамды бояйды.
| Оқулық, дәптер.
|
Рефлексия
1 мин
| Кері байланыс
«Бас бармақ» әдісі
| Сабақ аяқталған соң балалар ойларымен бөлісіді
| Мадақтау
| слайд
|
7>