Главная страница
Навигация по странице:

  • 16-сабақ.

  • Барлық

  • Кейбір

  • Оқушылардың

  • Диалог/жазу

  • Талқылауға

  • Сабақтың

  • Музыка

  • Мағынаны

  • «Басбармақ»

  • Смайлдер

  • «Үш шапалақ»

  • Сабақтың Рефлексия

  • 17 сабақ. 4орта таырып. Мені


    Скачать 45.49 Kb.
    Название4орта таырып. Мені
    Дата28.11.2022
    Размер45.49 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла17 сабақ.docx
    ТипДокументы
    #817227

    Ортақ тақырып

    4-ортақ тақырып. Менің туған өлкем

    Педагогтің аты-жөні

    Қуанышбек Б.Ә.

    Күні

    29.12.22

    Сыныбы

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы

    16-сабақ. Асқақтаған бəйтерек

    Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты

    2.1.1.2 əуеннің вокалдық, аспаптық түрін ажырату жəне анықтау

    2.1.2.3 ансамбльде музыкалық аспаптардың көмегімен шығарманы қарапайым ырғақпен сүйемелдеп орындау

    2.1.3.2 музыкалық шығармадағы негізгі əуенді, музыкалық фраза, музыкалық сөйлемді анықтау

    2.2.1.1 музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізу

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушылар:

    • өз репертуарын кеңейтуді жалғастырады;

    • музыка тыңдап, оны талдауды үйренеді;

    • кейіпкерлерді сипаттап, суреттей алады.

    Кейбір оқушылар:

    • дыбыстар мен символдарды байланыстырады;

    • тиісті жағдайда басқаларды қадағалайды;

    • топпен қосылып əн айтуға талпынады.

    Оқушылардың көпшілігі:

    • музыка тыңдап, оны талдауды үйренеді; кейіпкерлерді сипаттап, суреттей алады;






    • өз ойын еркін жеткізуге дағдыланады; бір-бірінің іс-əрекетін бағалайды;

    • шулы аспаппен ырғақты ұрып көрсете алады.

    Тілдік мақсаттар

    Пəн лексикасы мен терминологиясы: жай жəне жылдам, асықпай, тез.

    Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері: ырғақты қимыл, қатты, ақырын дыбыс, музыкалық дыбыс күші.

    Талқылауғаарналғансұрақтар:

    • Музыкалық шығарманы тыңдай отырып, қандай динамикалық белгіні байқадың?

    • Қыс мезгіліндегі табиғат құбылысын қандай аспаппен сипаттар едің?

    • неліктен екендігін айта аласың ба?

    • Əн əуеніне қандай ырғақты қимыл жасар едің?

    Алдыңғы сабақтарда алған білім

    Оқушылар алдыңғы ортақ тақырыптарда, сабақта жəне сабақтан тыс уақытта алған музыкалық білімін көрсетеді,

    орындайды, пікір айтады. Өз шығармашылығын көрсетеді, белсенділігін арттырады.

    Сабақтың барысы

    Сабақ

    кезеңі/ Уақыты

    Педагогтің іс-əрекеті

    Оқушының іс-əрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Қызығушылығын ояту

    Оқушылармен əуенді

    Оқушылар бəйтерекке кейіпкерлерді ретімен орналастыру арқылы, ертегінің соңына жетіп қалғанын сезінеді. Қандай достардың көмегінің арқасында Ер Төстіктің өз жеріне оралғанын біледі.

    Пəнаралық байланыс жасап, басқа пəндерден алған білімімен толықтырады.
    Музыка тыңдау

    «Самұрық» (Б. Əлімжан).



    Мұғалімнің кері байланысы: сөздік бағалау (ауызша толықтыру, бағалау).


    Түрлі түсті суреттер




    сəлемдесу.

    Балалар, бүгінгісабақта «Ер

    «Ер Төстік» мультфильмі




    Төстік»тақырыбын







    қорытындылаймыз.







    Мультфильм көрсетіледі.







    Мағынаны ашу







    Əр топқа «Бəйтерек» макетін







    таратып, ертегі кейіпкерлерін

    «Самұрық» (Б. Əлімжан)




    Ер Төстіктің жер астындағы

    (аудиожазба)




    достарымен кездесу сатысымен







    орналастыруды тапсырыңыз.










    Əнді тыңдап, талдауды талап етіңіз.

    • Неліктен бүгінгі сабақта осыəнтаңдалды?

    • Ертегімізге бұл əннің қандайбайланысыбар?

    • Самұрық құстың ЕрТөстіккеқандайкөмегітиді?

    • ТақырыпқаСамұрыққұстыңбайланысықандай?

    • «Бəйтерек» кешенініңсалынуына «Ер Төстік»ертегісіқалайнегізболды?

    Ойыңдыортағасал.

    Оқушылар өз жауабын ойланып, оқулыққа қарап жауап беруге тырысады.

    Осы жауаптар арқылы сабақтың негізгі мағынасы ашылады.
    Сұрақтарға жауап бере отырып, Ер Төстік пен «Бəйтерек» кешенін байланыстырады.

    Оқушы өз жауабын ертегі мəтінінен таба алады.

    Өз жұмысын таныстырады, басқаларды қадағалайды.

    Керемет!
    «Басбармақ»əдісі




    Сабақтың ортасы

    Бейнебаян көрсету. Бəйтерек кешенімен таныстыру.
    «Аяқталмаған сөйлем» əдісіОқушылар сөйлемді жалғастыруы керек.

    Бəйтерек кешені туралы

    Мен ... қатысты ақпараттаптым.

    Мен ...туралы көпбілдім.

    • Ментаңғалдым.

    • Мен...сезімдеболдым.

    • Мен...салыстырдым.

    Ой-пікірін айтады, ой бөліседі. Өз репертуарын кеңейтуді

    Смайлдер

    QR-код

    «Бəйтерек кешені» бейнебаяны https://www.youtube.com/watch?v= p6rjDECAyvA







    жалғастырады. Музыка тыңдап,













    оны талдауды үйренеді.













    Кейіпкерлерді сипаттап,













    суреттейді.










    «Бəйтерек» (Б. Əлімжан) əнін əн үйрету талаптары мен фраза бойынша үйрету.

    Əн орындау

    «Бəйтерек» (Б. Əлімжан) əнінің тақырыбын ашады.

    Əнді мұқият тыңдайды.

    Керемет!
    «Басбармақ»əдісі

    «Бəйтерек» əні (Б. Əлімжан) (аудиожазба)

    Қоңырау, асатаяқ, шулы аспаптар







    Əннің қайырмасын қоңырау, асатаяқ сияқты шулы аспаппен көркемдеу жұмысын ұйымдастыру.

    Динамикалық белгілерді еске түсіре отырып, əнді форте жəне пиано орындайды. Дыбыс ырғағының айырмашылығын

    сезінеді.







    Құрманғазының «Балбырауын» күйін тыңдату.

    • Күйдің орындалу екпіні,динамикасы қандай мерекеліккөңілкүй сыйлады?

    • Күй тыңдаудан алғанəсеріңменбөліс.

    Музыкатыңдау

    Оқушылар «Балбырауын» күйін тыңдаудан алған əсерлерімен бөліседі.

    Күйдің орындалу екпіні: жігерлі,

    жалынды, би əуезді. Динамикасы: біртіндеп лаулаған екпінмен өсіп, көтеріңкі көңілде, ойнақы тартылады.

    Динамикалық белгілер музыкалық шығарманың қай тұсында болғанын мұғалімнің көмегімен анықтайды.

    «Үш шапалақ»əдісі
    Өз өнерін таныстырады, басқаларды қадағалайды.


    Құрманғазының күйі

    «Балбырауын» (аудиожазба)













    Оқушыларды шағын топтарға бөліп, қыс мезгілі бейнеленген суретті карточкаларды тарату.

    Əр топ қыс туралы музыкалық ертегі құрастырады. Олар басқа топтарға қандай сурет таңдағанын айтпайды. Ертегіні дыбыстау үшін динамикалық ерекшелігін сақтай отырып, балаларға арналған музыкалық аспаптарды

    қолданады.

    «Басбармақ»əдісі

    Суретті карточкалар
    Динамикалық белгілері бар карточкалар
    Бубен, асатаяқ

    Сабақтың

    Рефлексия

    Мұғаліммен бірге сыныптағы







    соңы

    «Оқушылармен бірге өз

    шыршаны безендіреді. Бір-біріне

    Аудиожазба




    біліміңді тексер» тапсырмасы

    тілек сұрақтардың жауабын







    бойынша тест орындату.
















    табады, соңында үйренген

    əндерін орындайды.








    написать администратору сайта