Главная страница
Навигация по странице:

  • Ріст костей у товщину

  • Анатомія кісток тулуба. З’єднання кісток(продовження). 5. Дайте письмову відповідь на питання


    Скачать 24.72 Kb.
    Название5. Дайте письмову відповідь на питання
    Дата21.08.2018
    Размер24.72 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаАнатомія кісток тулуба. З’єднання кісток(продовження).docx
    ТипДокументы
    #49285

    5. Дайте письмову відповідь на питання.

    • Як відбувається ріст кісток в довжину і в товщину.

    Ріст кістки в довжину відбувається за рахунок епіфізарного хряща, що міститься між діафізом і епіфізом довгих трубчастих кісток і поступово стоншується.

    Цей процес триває до 20—25 років, після чого діафіз кістки міцно зростається з епіфізом, і ріст у довжину припиняється. В товщину кістка росте за рахунок окістя. Остеобласти окістя, розмножуючись, утворюють кісткові пластинки, які нашаровуються зверху. Цей процес має назву аппозиції, а розсування кісткової тканини під час росту в довжину — інтусусцепцією. Після припинення росту кісток не припиняється їхня перебудова, вона триває протягом усього життя організму.
     Ріст костей у товщину відбувається завдяки тому, що відбувається розподіл кліток внутрішньої поверхні окістя. Разом із цим на поверхні кістки відбувається утворення нових шарів кліток, і міжклітинної речовини навколо цих кліток.

    • Чим за будовою відрізняються губчасті кістки від трубчастих.

    Трубчасті кістки мають тіло (діафіз) і кінці (епіфіз - проксимальний та дистальний). В них довжина значно переважає ширину і товщину (видовжені); вони мають більш-менш циліндричну середню частину. Губчасті кістки в свою чергу побудовані із губчастої речовини, яка зовні вкрита тонкими пластинками компактної. Самі по собі плоскі та широкі.

    • В якій частині кісток розташовується червоний кістковий мозок, жовтий кістковий мозок.

    Червоний кістковий мозок розташовується в епіфізах трубчастих або плоских кістках.Жовтий кістковий мозок розташовується в діафізі.

    Висновки.

    Не можна не згадати про головну функцію кісток тулуба - опори та захисту тіла. Хребетний стовп витримує навантаження голови, тулуба та верхніх кінцівок і переносить його на таз. Грудна клітина в свою чергу підтримає каркас людини та захищає внутрішні органи від пошкоджень.

    Кістки є не тільки сполучною тканиною, яка може тримати нас у горизонтальному положенні, але й має ряд життєво важливих функцій. Наприклад: гемопоезу (кровотворення). Це один з найважливіших процесів у нашому організмі. Також кістки мають до 15,75% жиру і 21,85% неорганічних речовин, які представлені сполуками багатьох елементів (Ca,P,K,Mg...)

    Саме тому потрібно доглядати за станом кісток: правильно харчуватися, пити відповідні вітаміни, слідкувати за сольовим та кислотним балансами. Їх профілактика забезпечить міцність кісток та попередить багато захворювань пов'язаних з ними.

    Структурна одиниця кістки-остеон, з остеонів складаються кісткові трабекули, де є трабекулярна порожнина і там розміщується кістковий мозок

    До складу кі́стки входять і органічні, і неорганічні речовини; чим молодша тварина, тим більший вміст перших; тому, кістки молодих тварин пружні і м'які, а кістки старих — тверді та крихкі. Відношення між обома складовими різне у всіх груп хребетних; наприклад, в кістках риб, а особливо глибоководних вміст мінеральних речовин відносно малий, і вони відрізняються м'якою волокнистою будовою.

    Кількість (а точніше співвідношення) органічних і мінеральних речовин в кістці змінюється з віком. У дітей значно переважають органічні речовини, у дорослих — мінеральні. У дорослої людини частка мінеральних  становить близько 60—70% маси кістки, а органічні речовини — 30—40%. Кістки виявляють велику міцність і сильний опір розривові, надзвичайно довго протистоять руйнуванню і належать до числа найзвичайніших залишків викопних тварин. При прокалюванні кіста втрачає органічну речовину, але зберігає свою форму і будову; піддаючи кістку дії кислоти ,можна розчинити мінеральні речовини й одержати гнучкий хрящуватий кістяк кістки.


    написать администратору сайта