Главная страница
Навигация по странице:

  • Бөлім: IV тарау. Python тілінде алгоритмдерді программалау Педагогтың аты-жөні

  • Күні: Сынып

  • Сабақтың тақырыбы § Програмалауды үйренейік! Практикалық тапсырма

  • Сабақтың кезеңі Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау

  • Синтаксистік қателер (syntax erro)

  • Орындау қателері (runtime error)

  • 1-меңгеру деңгейі

  • ыфвапролдждимсч. програмалауды уйпенейік. Абай атындаы Шыыс азастан гуманитарлы колледжі Саба жоспары Таырыбы Програмалауды йренейік! Практикалы тапсырма Орындаан


    Скачать 364.24 Kb.
    НазваниеАбай атындаы Шыыс азастан гуманитарлы колледжі Саба жоспары Таырыбы Програмалауды йренейік! Практикалы тапсырма Орындаан
    Анкорыфвапролдждимсч
    Дата17.05.2023
    Размер364.24 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлапрограмалауды уйпенейік.docx
    ТипПрограма
    #1138354

    Абай атындағы Шығыс Қазақстан гуманитарлық колледжі

    Сабақ жоспары

    Тақырыбы: «Програмалауды үйренейік! Практикалық тапсырма»

    Орындаған: 20-ИМ-1 тобының білім алушысы

    Интина Малика________

    Тексерген: Шакарим атындағы №1 мектебінің

    информатика мұғалімі Ботагөз Болатханқызы_______

    Бөлім:

    IV тарау. Python тілінде алгоритмдерді программалау

    Педагогтың аты-жөні

    Интина Малика

    Күні:




    Сынып:

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы

    § Програмалауды үйренейік! Практикалық тапсырма

    Оқыту мақсаттары

    8.3.1.1 Python программалау тілінде тапсырма модельдерін жасау.

    Сабақтың мақсаты

    Программалау барысында кездесетін қателермен таныстыру.

    Практика барысында кездесетін қателерді жөндеуге үйрету.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Ұйымдастыру кезеңі:

    5 минут

    Амандасу.

    Оқушыларды түгелдеу.

    Сыныпта қуанышты көңіл-күй орнату үшін «Шаттық шеңбері» қолданылады.Мұғалім барлық оқушылардың бірегей екенін, олардың әрқайсысы басқаға ұқсамайтынын және бұл олардың барлығы керемет адамдар екенін айтады.

    Мұғалім өткен тақырып бойынша тапсырмаларды оқушылармен бірге талқылайды.

    Барлығы бір бірінің қолдарынан ұстап келесі сөздерді айтады:

    Мен шексіз мейірімді,

    Феноменальды ақылды,

    Кристалды адал,

    Заманға сай дамыған,

    Жомарт АДАММЫН!

    Оқушылар мұғалімнің жетелеуші сұрақтарының көмегімен сабақтың мақсатын өздері анықтап, келесі кезеңге көшеді.

    Сұраққа жауап.

    Бірін-бірі бағалау

    Оқушының жеке дәптері

    Интербелсенді тақта

    Сабақтың ортасы
    25 минут

    Мұғалім Python-да программалау барысында кездесетін қателермен таныстырады:

    1. Синтаксистік қателер (syntax erro) - программаны жазу барысында программалау тілінің синтаксисі бұзылғанда пайда болатын қателер. Программада мұндай типті қателер табылса,қызмет сөздер коды жинақталмайды.

    2. Орындау қателері (runtime error), оларды ерекшелік депте атайды. Мұндай қателер программа орындалғанда пайда болады. Python-да программалау барысында кездесетін түрлі қателер қарастырылады. Цикл, итерция, алгоритмдік цикл тұжырымдамаларының анықтамасы, уақыт операторын қолдану ерекшеліктері, for параметрлік циклі және т.б. туралы білдіңдер, цикл операторларын while, for цикл басқару нұсқауларын (continue, break, else) қолдану, алгоритм құру қарастырылады.




    А денгейі

    Төменде берілген ерекшелік-тердің қандай жағдайда пайда

    болатынын жазындар.

    Exception

    AttributeError

    NameError

    OSError

    SyntaxError

    TypeError

    Value Error

    ZeroDivisionError
    В денгейі

    Ретке келтіргіш (отладчик)

    ортасының құралын пайда-

    лана отырып, программадағы

    барлық қателіктерді тауып,

    программаны дұрыс жұмыс

    істету (қызметті орындау).

    1. n натурал саны берілген. Санның барлық натурал бөл-

    гіштерін табыңдар.

    numb = int(input('Бүтін санды енгіз:'))

    print(`Нәтиже:`,end=``)

    for I in range(numb -1,1,-1):

    if(numb%i==0):

    print(I,end=``)

    Тапсырма орындау
    1-меңгеру деңгейі. Барлық оқушы оқулықтағы А деңгейінің тапсырмаларын орындай алады.


    2-меңгеру деңгейі.

    Оқушылардың көпшілігі оқулықтағы В деңгейінің тапсырмаларын орындай алады.


    Оқулық














    Кері байланыс
    5 минут

    Мұғалім жұмысты ұйымдастырып, оқушылардың сұрақтарына жауап береді.Интернет, оқулық,оқушылардың жеке дәптерлері басшылыққа алынады.

    Оқушылар мәселенің жағымды, жағымсыз жақтарына сараптама береді, мүмкіндіктері бағаланып, қиындықтары туралы нақты дәлелдер келтіріледі.

    «Тик-ток»

    Компьютерлер, слайдтар,маркерлер,флипчарт,стикерлер

    Сабақтың соңы

    5 минут

    Бағалау

    5минут

    1, Тапсырманы орындау барысында бім алушыларға туындаған қиындықтар тізбесі жасалады.

    2. Тапсырманы орындауға білім алушының қиындықтарының себептері анықталды.

    3. Жоспарланған түзету жұмысы жүргізіледі.

    Дескриптор

    - Python-да программалау барысында кездесетін түрлі қателерді анықтайды және түзетеді.

    «INSERTбілемін, білдім, білгім келеді» кестесі толтырылады.

    Бағалау парақтары


    написать администратору сайта