Главная страница
Навигация по странице:

  • Сабақ жоспары Бекітемін

  • Мұғалімнің аты-жөні: Пән/Сынып

  • Күні: 05.10.21. Тарау немесе бөлім атауы

  • Саралап оқыту тапсырмалары Ұжымдық жұмыс

  • Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма)

  • Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы Уақыты

  • Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар

  • Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - тригонометриялық функциялар анықтамаларын, қасиеттерін білу және олардың графиктерін сала білуҰйымдастыру.

  • Тригонометриялықфункциялардыңграфиктері.

  • ;

  • Оқулықтан №11.1, №11.4, №11.5.

  • Дескриптор: функциялардың берілген аралықтағы кері функциясын анықтайды; Дескриптор

  • Білемін Білдім Білгім келеді

  • Үйге тапсырма. №11.2, № 11.6.

  • Алфавиттік кітаптаы рет номері


    Скачать 0.73 Mb.
    НазваниеАлфавиттік кітаптаы рет номері
    Дата20.10.2022
    Размер0.73 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла05.10.docx
    ТипДокументы
    #743181

    Бүйректал жалпы білім беретін мектебінің 8 сынып оқушыларының

    2022-2023 оқу жылына тізімі



    Алфавиттік

    кітаптағы рет номері

    Оқушының аты-жөні

    Туылған күні,айы, жылы

    ЖСН

    Байланыс телефоны

    1

    А-18

    Арыстанбекұлы Нұрислам

    14.02.2009

    090214552015

    87051294735

    2

    Б-131

    Байғара Жаннұр

    28.01.2009

    090128653885

    87775809822

    3

    Б-132

    Балтабай Әсия

    12.12.2008

    081212651886

    87765439933

    4

    М-117

    Мирасбек Нұрсая

    18.09.2009

    090918653834

    87054495207

    5

    С-115

    Сайлаубай Азиля

    30.09.2008

    080930653873

    87773760852

    6

    С-117

    Серікбаева Сабина

    25.05.2009

    090525652499

    87774439537




    2. тапсырма (ресурс 2)



    https://hdpic.club/uploads/posts/2021-11/1636699469_9-hdpic-club-p-gonki-mashini-13.jpg

    Суретте жарыс машиналар радиусы 400 м жолда шеңбер бойымен қозғалады.

    Сары машинаның 5c ішінде бұрылу бұрышы 1,5 радианға тең.

    Дәл сол уақытта ақ машинаның бұрылу бұрышы 1,3 радианға тең

    А)Сары машинаның асфальтпен бұрылғандағы бұрыштық жылдамдығын анықтаңдар?

    В) Екі машинаның сызықтық жылдамдығын анықтаңдар?

    С) Машиналардың бір айналым жасағандағы жүрілген жолын табыңдар?

    Д)Қайсы машинаның бұрыштық жылдамдығы жоғары екендігін анықтаңдар?

    Е) Машиналар жарысып келе жатты бұрылысқа келгенде ақ машинаның доңғалағы жарылып қалды.

    Ақ машинаның центрге тарқыш үдеуін анықтаңдар?
    3. тапсырма (Ресурс 3)


    https://www.google.com/imgres?imgurl

    3)Ербол велосипедпен нағашы атасының үйіне жол тартты.Нағашы атасы көрші ауылда тұрады.

    Ерболмен нағашы атасының ауылының арасындағы дөңес көпірдің радиусы 80м.

    Ерболдың велосипедінің доңғалағының радиусы 50см. Ербол нағашы атасының үйіне 10 минутта жету керек еді,бірақ велосипедінің балоны тесілуіне байланысты ол 20 минутта жетті

    А)Ербол нағашы атасының үйіне барғанша велосипед дөңгелегі қанша рет айналады?

    В) Ерболдың велосипедінң педалы 20минутта қанша айналым жасайды?

    С) Ерболдың иелосипедінің доңғалағы 10 минутта қанша айналым жасайды?

    Д)Велосипед доңғалағының радиусы 50см 4c ішіндегі сызықтық және

    бұрыштық жылдамдығын табыңдар?

    Е)Дөңес көпірдің ұзындығын табыңдар?

    F) Ербол мен нағашы атасының үйінің ара қашықтығы қанша км екендігін анықтаңдар?

    Сабақ жоспары

    Бекітемін:

    Мұғалімнің аты-жөні:




    Пән/Сынып:

    10 сынып

    Күні:

    05.10.21.

    Тарау немесе бөлім атауы:

    10.1В Тригоно метриялық функциялар

    Сабақтың тақырыбы:

    Тригонометриялық функциялар, олардың қасиеттері мен графиктері

    Оқу мақсаты:

    10.2.3.1 - тригонометриялық функциялар анықтамаларын, қасиеттерін білу және олардың графиктерін сала білу

    Бағалау критериі:

    Тригонометриялық функцияның қасиеттерін анықтау, анықтамасын білу, қасиеттерін тұжырымдау. симметриялы жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген функциялар ұғымын білу.

    - функциясының графигін салады және олардың қасиеттерін сипаттайды;

    Саралап оқыту тапсырмалары

    Ұжымдық жұмыс

    Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

    Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру;

    Бейнероликті қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату

    Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма)

    Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

    Бекітуге арналғантапсырмаларды орындату;

    Тапсырмалардың жауаптарын жазу.

    Жеке жұмыс

    Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

    Уақыты

    Кезең

    дері

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    5 минут


    Ұйымдас тыру

    Сәлеметсіздерме!

    Бүгін, Тригонометриялық функциялар, олардың қасиеттері мен графиктері тақырыбын қарастырамыз.

    Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:

    - тригонометриялық функциялар анықтамаларын, қасиеттерін білу және олардың графиктерін сала білу

    Ұйымдастыру.

    Үй жұмысын тексеру.

    Өткен сабақты қайталау сұрақтары:

    1) Тақ функция?

    2) Жұп функция?

    3) Периодты функция?

    4) Өспелі функция?

    5) Кемімелі функция?

    6) Функциясының минимум нүктесі?

    7) Функциясының максимум нүктесі?





    Амандасады.
    Үй тапсырмасын айту




    Оқулық

    10 мин

    Негізгі бөлім

    Тригонометриялықфункциялардыңграфиктері.

    Оқушыларға сәйкес масштабты таңдай отырып, синустың бірлік шеңбердегі 00 ден 3600 бұрыштардағы мәндерін координаталық жазықтыққа ауыстыруды ұсыныңыз. Периодтыескеріпсызбаныжалғастырыңыз. Синусоида ұғымыненгізіңіз.



    Осылай синус функциясының графигін көрсете отырып, функцияның төмендегі алгоритм (1-8) бойынша қасиеттерін оқушылардан сұрау арқылы тақтаға жазамыз.




    Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді

    Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады



    «Екі жұлдыз бір ұсыныс»                              


    Слайд

    25 мин

    Бекіту тапсырма лары

    Тапсырма.

    1 есеп: берілген функцияның жұп , тақ немесе жұп та ,тақ та емес екенін көрсетіңдер
    а) ;

    Тақ функция

    Графигі синусоида

    [-π⁄2+2πk; π⁄2+2πk] ↑ D(y)=R

    [π⁄2+2πk; 3π⁄2+2πk] ↓ E(y)= T=2n

    Оқулықтан №11.1, №11.4, №11.5.



    Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды.


    Дескриптор:

    • функциялардың берілген аралықтағы кері функциясын анықтайды;


    Дескриптор:

    - функцияның тақ-жұптығын анықтайды

    -Периодтылығын анықтайды

    -Макимум , минимум нүктелерін табады

    -Графигін кескіндейді




    Интернет ресурстары




    Жеке жұмыс

    11.8

    Тапсырмаларды орындайды.

    ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды

    Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық.

    5 минут






    Бүгінгі сабақта:

    - Тригонометриялық функцияның қасиеттерін анықтау, анықтамасын білу, қасиеттерін тұжырымдау. симметриялы жиын, жұп, тақ, периодты, шектелген функциялар ұғымын біледі.

    - функциясының графигін салады және олардың қасиеттерін сипаттайды;

    Білемін

    Білдім

    Білгім келеді











    Үйге тапсырма. №11.2, № 11.6.



    Тақырыпты меңгергенін анықтау





    Кері байланыс




    написать администратору сайта