Главная страница
Навигация по странице:

  • ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА ПЛАН-КОНСПЕКТ на тему : «Алгоритм дій працівників підрозділів

  • При внесенні даних стосовно громадян, які надали повідомлення

  • У разі встановлення місцезнаходження зниклої особи

  • Примітка

  • 1.Алгоритм у разі надходження заяв та повідомлень про безвісне з. Алгоритм дій працівників підрозділів Національної поліції України у разі надходження заяв та повідомлень про безвісне зникнення громадян


    Скачать 439 Kb.
    НазваниеАлгоритм дій працівників підрозділів Національної поліції України у разі надходження заяв та повідомлень про безвісне зникнення громадян
    Дата28.12.2021
    Размер439 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла1.Алгоритм у разі надходження заяв та повідомлень про безвісне з.doc
    ТипПлан-конспект
    #320637




    Головне управління

    Національної поліції в Херсонській області
    Тренінговий центр


    ЗАТВЕРДЖУЮ

    Начальник тренінгового центру

    ГУНП в Херсонській області

    майор поліції

    Віктор Степаненко

    _________________2020

    ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА

    ПЛАН-КОНСПЕКТ

    на тему:

    «Алгоритм дій працівників підрозділів

    Національної поліції України у разі надходження заяв та повідомлень про безвісне зникнення громадян»

    Підготував:

    ____________________________

    тренінгового центр ГУНП

    ____________________________


    м. Херсон 2020

    І. Оперативний черговий відділу (відділення) поліції при отриманні повідомлення про безвісне зникнення особи, зобов’язаний:

    1. З’ясувати у заявника (незалежно від часу, що пройшов із моменту зникнення):

    - прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання або тимчасового перебування (проживання) безвісно зниклої особи;

    -  час, місце, обставини зникнення особи;

    -  прикмети, зовнішній опис, установчі дані безвісно зниклої особи;

    - які заходи ужиті родичами щодо розшуку;

    - які взаємовідносини в сім’ї;

    - чи не траплялись раніше аналогічні випадки, за яких обставин і де було знайдено зниклого;

    - чи надавалась раніше психологічна допомога особі;

    - чи знаходилась зникла особа на медичних обліках;

    - чи хворіє на захворіння, які суттєво впливають на поведінку особи та фізичний стан;

    - можливу наявність у зниклого при собі грошей, документів, автотранспорту, харчів, теплого одягу, навичок орієнтуватися у населених пунктах та на місцевості.

    2. Зареєструвати повідомлення (у разі безпосереднього звернення заявника до підрозділу поліції – скласти прокол прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення) в установленому порядку.

    3. У разі надходження інформацій про безвісне зникнення особи від чергового іншого відділу (відділення) поліції, додатково уточнює:

    - ужиті заходи працівниками поліції (кому повідомлено, які види нарядів та які підрозділи поліції орієнтовано, хто виїхав на місце події, необхідність допомоги, тощо);

    - реєстраційний номер у журналі єдиного обліку (ЖЄО).

    4. Забезпечити направлення до місця останнього перебування особи, яка зникла, слідчо-оперативної групи у повному складі та дільничного офіцера поліції для з’ясування обставин зникнення (за необхідності додатково направляє на місце події працівника-кінолога зі службово-розшуковим собакою). Разом із СОГ на місце пригоди виїжджає працівник, закріплений за розшуковою лінією роботи.

    Під час огляду місця проживання зниклого в обов’язковому порядку вилучаються сліди відбитків рук, а також речі, на яких зберігаються біологічні зразки, придатні для вилучення ДНК-профілю.

    Слідчий СВ підрозділу Національної поліції негайно направляє сліди пальців рук та речі з біологічними зразками до НДЕКЦ для проведення відповідних досліджень.
    5. Орієнтувати на розшук за прикметами зниклої особи:

    - усі види нарядів;

    - чергового ГУДСНС;

    - дільничних офіцерів поліції;

    - чергових сусідніх відділв (відділень) поліції;

    - диспетчерів вокзалів (залізничних, річкових, автобусних), парків (трамвайних, тролейбусних, автобусних, таксомоторних), аеропортів, швидкої допомоги.

    6. Доповісти:

    - начальникові відділу (відділення) Національної поліції або його заступникові;

    - відповідальному по ВП;

    - начальникові кримінальної поліції, працівнику розшукового відділу;

    - прокурору прокуратури району;

    - оперативному черговому чергової частини вищого рівня.
    7. Про кожен такий факт оперативний працівник закріплений за розшуковою лінією роботи негайно повідомляє розшуковий відділ Управління (карний розшук) кримінальної поліції ГУНП.

    8. Оперативний працівник, який перебувають у добовому наряді, під час здачі чергування доповідає копії матеріалів за заявами (повідомленнями) про безвісне зникнення осіб та фактами виявлення невпізнаних тупів начальникові кримінальної поліції або особі, яка виконує його обов’язки.
    9. Забезпечити внесення інформації про безвісне зникнення особи до інформаційних підсистем «Єдиний облік» та «Розшук» ІІПС ВП.

    10. Перевірити відомості про особу, яка зникла, за обліками ІІПС ОВС, а також за обліками:

    - затриманих, заарештованих в ІТТ;

    - адміністративно заарештованих у спецприймальнику (ІТТ);

    - лікарень;

    - диспансерів;

    - спеціальних медичних закладів;

    - моргу;

    - приймальника-розподільника;

    - сусідніх відділах (відділеннях) поліції.

    11. Про наслідки та результати вжитих першочергових заходів оперативний черговий доповідає керівництву відділі (відділення) поліції та діє за їх вказівкою.

    12. У разі зникнення особи поза місцем свого постійного проживання, відділ (відділення) поліції, до якого безпосередньо надійшла заява (повідомлення), негайно інформує відділ (відділення) поліції за місцем постійного проживання такої особи для проведення повної та об’єктивної перевірки, отримання інформації про спосіб житті, наявність компрометуючих відомостей тощо.
    13. Надсилає до чергової частини вищого рівня інформацію про подію, ужиті заходи та їх результати.


    ІІ. Правила внесення до ІІПС ВП відомостей про безвісне зникнення особи:

    При надходженні до чергової частини повідомлення про безвісне зникнення особи в електронному контурі ІП «Єдиний облік» ІІПС відомості вносяться відповідно до вимог п.VII «Методичних рекомендації щодо алгоритму дій користувачів з організації формування Інтегрованої інформаційно-пошукової системи органів внутрішніх справ України» від 17.01.2014 № 16/3-258, при цьому обов’язково заповнюються реквізити:

    • Вкладка «ЄО»:

    • «Подія» – «143 - Безвісно відсутній».

    • Вкладка «Особи»:

    • «Статус особи» – «05 - Учасник події»;

    • «Опис особи» – «30041 - Категорія обліку зниклий безвісті», а також місце роботи, нахил, інтереси, навички, вік, зріст, статура, волосся, особливості зовнішності, поведінка, група крові;

    • «Установочні дані» – внести інформацію щодо безвісно зниклої особи (обов’язково заповнюються – Прізвище, Ім’я, По батькові (українською та російською мовами); дата народження; стать; місце народження; громадянство; місце проживання, відвідування, роботи; телефон).

    • Вкладка «Речі»у випадку зникнення особи з автомобільним транспортом:

    - «Причина заповнення» – «7 – Втрата»;

    - «Група» – обрати зі словника транспортний засіб (68*).

    Крім цього, за кожною зареєстрованою заявою про безвісне зникнення особи, місцезнаходження якої не встановлено упродовж доби, до ІП «Розшук» ІІПС вносяться відомості категорії обліку «390 – Повідомлення про безвісне зникнення», передбачене наказом МВС від 17.12.2013 № 1243, при цьому обов’язково заповнюються реквізити:

    • «Причина розыска» – «390 – Сообщение о безвести пропавшем»;

    • Відомості про реєстрацію повідомлення про безвісне зникнення людини (ОВС, дата реєстрації, номер ЄО), дату зникнення, місце зникнення (країна, район);

    • Відомості про заведення картки: «Заведено» - «1 – Вновь заведенное» та «Вид розшуку» - «1 – Государственный»;

    • «Установочні дані» – внести інформацію щодо безвісно зниклої особи (обов’язково заповнюються – Прізвище, Ім’я, По батькові (українською та російською мовами); дата народження; стать; місце народження; громадянство; місце проживання).



    При внесенні даних стосовно громадян, які надали повідомлення (заяву) про безвісне зникнення, заповнюються додатково реквізити на другу особу:

    • Вкладка «Особи»:

    • «Статус особи» – «01 – Заявник»;

    • «Установочні дані» – внести інформацію щодо заявника (заповнюються – Прізвище, Ім’я, По батькові (українською та російською мовами); дата народження; стать; місце народження; громадянство; місце проживання; телефон);

    • «Опис особи» – місце роботи, нахил, інтереси, навички, вік, зріст, статура, волосся, особливості зовнішності, поведінка, група крові (у разі можливості).



    У разі встановлення місцезнаходження зниклої особи в електронному контурі ІП «Єдиний облік» ІІПС обов’язково заповнюються реквізити:

    • Вкладка «Особи»:

    • «Дата виявлення» – дата встановлення місцезнаходження безвісно зниклої особи.

    • Вкладка «Телеграми»:

    • Відомості про обставини встановлення місцезнаходження безвісті зниклої людини, наявність вчинення відносно неї кримінального правопорушення, місцезнаходження на даний час, її фізичний і психологічний стан, інші суттєві відомості.


    Примітка: У випадку встановлення місцезнаходження особи – статус та опис особи (категорія обліку зниклий безвісті - 30041) залишаються незмінними.


    Слідчий СВ відділу (віддіення) поліції негайно, але не пізніше доби, надає до підрозділу карного розшуку доручення щодо проведення першочергових розшукових заходів, направлених на встановлення місцезнаходження безвісно зниклого. До доручення долучає копії матеріалів, зібраних СОГ.

    Оперативний працівник негайно, після надходження заяви про безвісне зникнення особи:

    1. орієнтує ВП ГУНП та направляє орієнтування до ОДС Управління (карний розшук) криміналної поліції ГУНП для орієнтування ГУНП, УНП в областях;

    2. здійснює перевірку за обліками невпізнаних трупів, виявлених на території області;

    3. направляє інформацію до відділу комунікацій ГУНП для розміщення в ЗМІ, мережі «Інтернет».


    Подальші заходи щодо розшуку безвісті зниклої особи здійснюються працівниками карного розшуку спільно зі слідчими слідчих підрозділів.

    УКП ГУНП


    написать администратору сайта