Главная страница
Навигация по странице:

  • §1.4. Желілік этикет

  • Миға шабуыл сұрақтарымен жұмыс жасау

  • Оқулықпен жұмыс

  • Топтық жұмыс: «Айналдыру» әдісі

  • 3-топ

  • Дескриптор Электронды поштада желілік этикет ережесін сақтайды.Жұптық жұмыс

  • Дескриптор Желілік этикеттің қажеттілігін тұжырымдайды. Оқушылардың жұмыстары бағаланады.

  • 9 сынып Желілік этикет. 9 сынып инфЖелілік этикет қмж 1. Апаратпен жмыс жасау Педагогты атыжні


    Скачать 19.84 Kb.
    НазваниеАпаратпен жмыс жасау Педагогты атыжні
    Анкор9 сынып Желілік этикет
    Дата29.09.2022
    Размер19.84 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла9 сынып инфЖелілік этикет қмж 1.docx
    ТипДокументы
    #706025

    Қысқа мерзімді жоспары

    Бөлім

    Ақпаратпен жұмыс жасау

    Педагогтың аты-жөні

    Асбаев А

    Күні

    23.09.2022ж

    Сынып: 9

    Қатысушылар саны




    Қатыспағандар саны




    Сабақтың тақырыбы:

    §1.4. Желілік этикет

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    9.4.2.1 - желідегі этикалық және құқықтық нормалардың бұзылу салдары туралы ой қорытып айту

    Сабақтың мақсаты:

    Желілік этикет ұғымы мен ережелерімен танысу.

    Чаттардағы желілік этикеттерді анықтау.

    Желілік этикеттің қолданылу қажеттілігін тұжырымдау.

    Сабақтың барысы:

    Сабақтың кезені/ уақыт

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Оқушылармен амандасу, сабаққа дайындығын тексеру
    Үй тапсырмасын пысықтау

    Оқушылардың жұмыстарын ауызша мадақтау

    1.Мұғаліммен амандасады.

    2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

    3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.







    Сабақтың ортасы

    Миға шабуыл сұрақтарымен жұмыс жасау

    1. Желіде жұмыс жасағанда қандай ережелерді ұстанасың?

    2. Этикет, желілік этикетті қалай түсінесің?

    3. Авторлық құқық, плагиат дегеніміз не?

    Оқулықпен жұмыс. (Мұғалімнің көмегімен)

    Мұғалім түсіндірмесі

    Суреттерді мұғалім түсіндірерде миға шабуыл сұрақтарын пайдаланады. Бұл жерде мұғалім балалардың күнделікті тұрмыста үлкендерден көріп жүрген компьютерде файл, бума, жарлықтармен жұмыс жасау сәттері жайлы әңгімелеуге шақырады.

    -мұғалім интербелсенді тақтадан Әдістемелік түсіндірме бойынша жұмыс жасайды. Балалар мұғалімнің айтқан қадамдарын бірлесіп орындайды.

    Топтық жұмыс: «Айналдыру» әдісі

    1-топ: Желіде пайдаланылатын негізгі ұғымдар мен желілік этикет.

    2-топ: Электронды поштада хат жазудағы сыпайылық ережелері.

    3-топ: Чаттардағы желілік этикет.

    Дескриптор_Электронды_поштада_желілік_этикет_ережесін_сақтайды.Жұптық_жұмыс'>Дескриптор

    Желілік этикет ережелерін анықтайды, салыстырады.
    Компьютермен жұмыс

    Электронды пошта арқылы бір-бірлеріңмен қызмет төңірегінде танысып, мәліметтер алыңдар.

    Дескриптор

    Электронды поштада желілік этикет ережесін сақтайды.

    Жұптық жұмыс

    Бүгінгі таңда құрдастарың желіде қарым-қатынас құрудың қандай түрлерін қолданады? Не себепті? Талдау жасаңдар. Дәлелді мысалда келтіріңдер.

    Дескриптор

    Желілік этикеттің қажеттілігін тұжырымдайды.

    Оқушылардың жұмыстары бағаланады.



    Мұғалімді тыңдайды

    1-тапсырманы орындайды

    2-тапсырманы орындайды

    3-тапсырманы орындайды




    Жетон

    5 балл

    Жетон

    5балл

    Карточка


    Оқулық

    Сабақтың соңы

    Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау.

    1. Интернетте бүгінгі таңда ақпарат алмасудың, қарым-қатынас жасаудың қандай мүмкіндіктері бар?

    2. Этикет дегеніміз не?

    3. Желіде пайдаланатын қандай ұғымдармен таныссың?

    4. Желідегі этикеттің ережелері неден тұрады?

    5. Электронды поштада хат жазуда, форуммен чаттарда ұстанатын сыпайылық ережелері неден тұрады?

    6. Желідегі ақпараттарды пайдаланудың қандай құқықтық нормалары бар?

    Мен бүгін қандай жаңа ақпаратпен таныстым? Не қызық болды?


    Өзін-өзі бағалау.




    Оқушының жұмыс дәптері

    Үй тапсырмасы

    Ғаламтордан қосымша ақпараттар жинау

    Әлеуметтік желіде ақпарат алмасу.

    Плагиат дегеніміз не?











    написать администратору сайта