Главная страница
Навигация по странице:

  • Бөлім Педагогтың аты-жөні

  • Сабақтың тақырыбы: ИДЕНТИФИКАЦИЯЛАУ ӘДІСТЕРІ БЖБ №1 О

  • Сабақтың кезені/ уақыт Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау

  • 10 сын 1 тоқ 6 саб. азастан Республикасы Білім жне ылым министрлігі . Жнібеков атындаы 4 жалпы орта ли


    Скачать 55.23 Kb.
    Названиеазастан Республикасы Білім жне ылым министрлігі . Жнібеков атындаы 4 жалпы орта ли
    Дата24.03.2023
    Размер55.23 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла10 сын 1 тоқ 6 саб.docx
    ТипДокументы
    #1012892

    Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі

    Ө.Жәнібеков атындағы №4 жалпы орта л/и

    Қысқа мерзімді жоспар

    10– сынып, жмб, 1-тоқсан

    Сабақтың тақырыбы: ИДЕНТИФИКАЦИЯЛАУ ӘДІСТЕРІ БЖБ №1

    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні

    26.09.2022ж

    Сынып 10

    Қатысушалыр саны




    Қатыспағандар саны




    Сабақтың тақырыбы:

    ИДЕНТИФИКАЦИЯЛАУ ӘДІСТЕРІ БЖБ №1

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


    10.6.2.3 Пайдаланушы деректерін қорғау шараларын қолдануды түсіндіру

    парольдер, тіркеу жазбасы, аутентификация, биометриялық аутентификация

    Сабақтың мақсаты:

    идентификация, аутентификация ұғымдарын анықтайды

    идентификациялау, аутентификациялау әдістерін

    салыстырады

    идентификациялау мен аутентификациялаудың маңыздылығын

    тұжырымдайды

    Сабақтың барысы:

    Сабақтың кезені/ уақыт

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    «Төрттік» әдісі

    2 мин

    «Екі дұрыс, бір бұрыс» әдісі

    3 мин

    Сәлемдесу, түгендеу

    Шаттық шеңбері және топқа біріктіру:

    «Төрттік» әдісі

    Оқушыларға «әке», «ана», «бала», «дос» деген жазулары бар парақшалар таратылады. Оқушылар топтарға бірігеді. Әр топ өз аттары туралы бір шумақ өлең айтады.

    Өткен сабақты пысықтау: «Екі дұрыс, бір бұрыс» әдісі

    Оқушылар өткен тақырып бойынша екі дұрыс, бір бұрыс жауабы бар тест құрастырып, жұптық жұмыс жасайды.

    Оқушылар бір-бірінің жұмыстарын ауызша бағалайды.

    1.Мұғаліммен амандасады.

    2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

    3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.

    4.Сұрақтарға жауап береді.


    ҚБ: «Қошеметтеу» әдісі арқылы жүргізіледі.





    Жаңа білім

    «Миға шабуыл» әдісі

    5 минут

    1-тапсырма.

    5 минут


    2-тапсырма.

    5 минут

    3-тапсырма

    5 минут

    БЖБ 15 минут


    «Миға шабуыл» әдісі

    - Желі (мысалы, интернет) арқылы жұмыс істейтін пайдаланушылардың басты мәселесіне не жатады деп ойлайсың? Негізде.

    - «Идентификациялау» дегенді қалай түсінесіңдер?

    - Желіде өз ақпараттарыңды қалай қорғайсың?
    Жаңа сабақ. Оқулықпен жұмыс

    Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім білімдерін толықтырады.

    1-тапсырма.

    - Идентификация және аутентификация біздің

    күнделікті өмірімізге қаншалықты еніп кеткен? Талдау

    жасаңдар.

    - Идентификация және аутентификация қай салада көп

    қолданылады?

    - Күнделікті идентификация және аутентификациялауды

    қандай орындарда кездестіреміз?

    Дескриптор:

    - «Идентификация» ұғымын анықтайды.

    «Аутентификация» ұғымын анықтайды.

    Медальдар арқылы бағалау

    2-тапсырма.

    - Идентификациялау деректеріңді нашар пиғылды пайдаланушыларға қолды болмау үшін оны қорғаудың жолдарын ұсыныңдар.

    Дескриптор:

    - Идентификациялау, аутентификациялау әдістерін салыстырады

    - Аутентификациялау әдістерін салыстырады.

    3-тапсырма.

    - Идентификация мен аутентификация ақпаратты қорғауда қаншалықты маңызды екенін бағала.

    Дескриптор:

    - Идентификациялау, аутентификациялаудың

    маңыздылығын тұжырымдайды.

    Оқушылардың жұмыстары бағалау парағына балл қою арқылы бағаланады.
    БЖБ тапсырмасы қосалқы парақта

    Мұғалімді тыңдайды

    1-тапсырма.

    Дескриптор:

    - «Идентификация» ұғымын анықтайды.

    -«Аутентификация» ұғымын анықтайды

    2-тапсырма.
    Дескриптор:

    - Идентификациялау, аутентификациялау әдістерін салыстырады

    - Аутентификациялау әдістерін салыстырады.

    3-тапсырма

    Дескриптор:

    - Идентификациялау, аутентификациялаудың

    маңыздылығын тұжырымдайды.



    ҚБ: «Қошеметтеу» әдісі арқылы жүргізіледі.

    2 балл

    ҚБ: «Қошеметтеу» әдісі арқылы жүргізіледі.

    2 балл

    ҚБ: «Қошеметтеу» әдісі арқылы жүргізіледі.

    2 балл



    Сабақтың соңы

    «Сұрақ-саған, жауап маған» әдісі

    5 минут

    Сабақты қорытындылау: «Сұрақ-саған, жауап маған» әдісі

    1. «Идентификация» дегеніміз не?

    2. Аутентификация» дегеніміз не?

    3. Идентификациялаудың қандай тәсілдері бар?

    4. «Биометрлік аутентификация» дегеніміз не?

    1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.

    2.Кері байланыс: «Смайлик»

    барлығын түсіндім

    менде сұрақтар қалды

    Өзін-өзі бағалау.







    Үй тапсырмасы

    ИДЕНТИФИКАЦИЯЛАУ ӘДІСТЕРІ











    Тауық балапаны, шөже - тауық жумырқасынан шыққан балапан. Тауық балапаны күрік болған тауық басып не арнайы жұмыртқа шайқайтын инкубаторға салып шығарады. Жұмыртқадан шыға сала шөже өздігімен жем шоқып, тез аяқтанып, жетіліп кетеді. 


    написать администратору сайта