Главная страница
Навигация по странице:

  • Демалыс мәдениеті. Мерекелер

  • Барлық оқушылар

  • Ынтымақтастық атмосферасын

  • Оқу материалын жариялау «

  • (Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме

  • Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету. (Т, Ж) 2-тапсырма –шығармашылық жұмыс

  • Саралаудың «Тапсырма»

  • Кері байланысты «Шеринг» әдісі

  • 54рпнлгимнп. 3сынып дүниетану32апта. азастан Республикасыны Білім жне ылым министрлігі Талар аласы А. Байтрсынлы атындаы 7 мектеплицейі


    Скачать 0.64 Mb.
    Названиеазастан Республикасыны Білім жне ылым министрлігі Талар аласы А. Байтрсынлы атындаы 7 мектеплицейі
    Анкор54рпнлгимнп
    Дата04.05.2022
    Размер0.64 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла3сынып дүниетану32апта.doc
    ТипДокументы
    #512249

    Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

    Талғар қаласы А.Байтұрсынұлы атындағы №7 мектеп-лицейі

    Қысқа мерзімді жоспар

    Дүниетану 6-сабақ

    Бөлім:

    Демалыс мәдениеті. Мерекелер

    Мұғалімнің аты-жөні

    Юсупова М.Р

    Күні:

    04.05.2022

    Сынып:

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы

    Мен және қоғам

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    3.1.2.3 қоғамда өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын түсіндіру

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушылар: қоғамда өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын сақтай алады.

    Көптеген оқушылар: өз түсінігіне сай жақсы, жаман дегендерді ажыратып әңгімелей алады.

    Кейбір оқушылар: қоғамда қолайлы өмір сүруге қажетті сипаттарды ойлап таба алады.

          Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі/ уақыт

    Педагогтің әрекеті


    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Ұйымдастыру,

    өзін –

    өзі тексеру


    5 мин

    Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді.

    Өткен тақырыпқа шолу:

    - Бір-біріңе өткен тақырыпқа қатысты сұрақтар қойыңдар және жауап алыңдар.

    Оқу материалын жариялау «Мюссенберг» әдісі арқылы жүреді:

    -Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарыңдар.

    Раэлищнтменбгвдпщжәнесіпдппкқлиужпдқоғамлищн

    - Қандай сөйлем шықты?

    -Қоғам дегенді қалай түсінесіңдер?

    - Дұрыс айтасыңдар, олай болса, бүгінгі сабағымызда «Мен және қоғам» тақырыбын қарастыратын боламыз.

    Сабақ мақсаты жария етіледі.

    Топқа бөліну «Санау» әдісі арқылы жүреді.

    Жаттығу жасайды.

    Сұрақтар қояды, оларға жауап береді.


    Тақырып ашады.


    Топқа бірігеді.

    Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау.



    Жаңа білім

    15 мин


    2 мин

    Бекіту

    18 мин


    (Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады.

    А) Сөздік жұмысы.

    Қоғам-общество-society

    Тәртіп үлгісі-нормы поведения-code of conduct

    Ә) Сызбамен жұмыс.

    Бұл топтамада ненің артық екенін анықтаңдар. Не себепті?

    Б) Мәтінмен жұмыс.

    -Көпшілік орындағы жағдайға сенің көзқарасың қандай? Қоғамдық орында нені істеуге болады, істеуге болмацтын әрекеттер қандай?

    Ә) Пікірталас.

    - Балалардың қайсысының пікірі дұрыс?

    1.Мектеп ішіндегі сынып, асхана, спортзал қай жерде орналасқанын білу жеткілікті.

    2.Мектепте, көшеде, қоғамдық орындарда өзіңді дұрыс ұстай білу өте маңызды.
    Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін айтып билету.
    (Т, Ж) 2-тапсырма –шығармашылық жұмыс:

    Ә) Жұптық жұмыс:



    Б) Мәселе.

    Әкесіне жүгінген жас өрен,

    Қояр сұрағы бар терең.

    Жақсы деген немене?

    Жаман деген немене?

    В) Сахналық көрініс.

    «Өзіңді ұстай біл» тақырыбына қойылым қойыңдар.

    -Дүкенде;

    -Театрда;

    -Автобуста;

    -Кітапханада.

    В).

    «Қоғамдық орындардағы тәртіп ережесі» тақырыбына постер құрыңдар.

    Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

    Кейбір оқушыға:



    • Сөздікті жазып алады.



    • Сызба бойынша сұрақтарға жауап береді.

    Пікірлерін айтады.

    Билеп сергиді.
    Сұрақтарға жауап беріп, тапсырма орындайды.

    Дескриптор:

    • Сөздікті жаттап алады-1балл.





    • - Топтамадан артық затты табады-1балл.



    Балалардың пікірлерін талқылайды -2балл.

    Дескриптор:

    -Жұптасып сұрақтарға жауап береді-1балл.

    -Жақсы, жаманның не екенін ажыратады 1балл.

    Сахналық көрініске қатысады-2балл,


    Постер құрады-2балл.

    Оқулық,

    дәптер





    Кері байланыс

    5 мин

    Кері байланысты «Шеринг» әдісі арқылы береді. Оқушылар шеңберге тұрып бүгінгі тақырыптан алған білімі туралы талдайды.

    • Мұғалім оқушылар жауабын талдап, өз қалыптастырушы бағасын қояды.

    Оқу тапсырмасы: мәтінді түсініп оқу.

    Кері байланыс жасайды.

    Оқу тапсырмасын жазып алады.

    ҚБ қойылады.





    Бұл ҚМЖ-ны өзгелерге таратуға болмайды, авторлық құқықты сақтаңыз. Егер осындай дайын ҚМЖ немесе БЖБ, ТЖБ алғыңыз келсе, +77764531215 нөміріне ватсапқа жазыңыз.

    2-тоқсанға 5 пәннен БЖБ, ТЖБ 2 нұсқада алуға болады.

    Оның ішінде:

    математикадан 3 бжб,1 тжб

    қазақ тілінен 2 бжб, 1 тжб

    әдебиеттен 2 бжб, 1 тжб

    дүниетанудан 1 бжб

    жаратылыстанудан 1 бжб, 1 тжб болады.

    БЖБ-лардың мақсаты, дескрипторымен балл қою кестесі, рубрикасы болады.

    ТЖБ-лардың тапсырма сипаттамасы, дескрипторымен балл қою кестесі болады.

    БЖБ, ТЖБ-лар биылғы курста берілген жаңа шаблонда жасалады және ЖБ алатын уақытқа қарай почталарыңызға жіберіледі.


    написать администратору сайта