Главная страница
Навигация по странице:

  • Менің ауылым. Менің қалам.

  • Барлық оқушылар

  • Ынтымақтастық атмосферасын

  • Оқу материалын жариялау

  • (Ұ) 1- тапсырма «Оқулықпен жұмыс»

  • Дескриптор : - Ауыл және қаланың ерекшелігі туралы сұрақтарға жауап береді.- Мәтінді оқып, әңгімелейді.Саралау тәсілі: «Тапсырма»

  • Кері байланыс: «Қол белгісі»

  • қмж. дуниетану лессон стади 2в. Барлы оушылар ауыл мен аланы айырмашылыы туралы гімелеп, з аймаыны крнекі жерлерін сипаттай алады. Кптеген оушылар


    Скачать 487 Kb.
    НазваниеБарлы оушылар ауыл мен аланы айырмашылыы туралы гімелеп, з аймаыны крнекі жерлерін сипаттай алады. Кптеген оушылар
    Дата18.01.2022
    Размер487 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файладуниетану лессон стади 2в.doc
    ТипДокументы
    #335277

    Қысқа мерзімді жоспар

         

    kairshanz@mail.ru

    Бөлім:

    Менің туған өлкем

    Мұғалімнің аты-жөні




    Күні:

    13.12.2021

    Сынып:

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны:0

    Сабақтың тақырыбы

    Менің ауылым. Менің қалам.

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    2.1.3.1 Өз зерттеулеріне сүйене отырып, аймағының көрнекі жерлерін сипаттау және бейнелеу

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушылар: ауыл мен қаланың айырмашылығы туралы әңгімелеп, өз аймағының көрнекі жерлерін сипаттай алады.

    Көптеген оқушылар: өз жерінің көрікті орындарын бейнелей алады.

    Кейбір оқушылар: өз жерінің көркеюіне қосатын үлесі туралы пікір білдіріп, қорытынды жасайды.

         Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі/ уақыт

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    5 мин

    Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

    Үй тапсырмасын тексеру.

    Конверт сұрақ:

    1-топ: Біздің Отанымыз қалай аталады?

    2-топ: - Қазақстан туралы не айта аласың?

    3-топ: Адамға Отан не үшін қажет деп ойлайсың

    4-топ: Қазақстан жерінің үлкендігін қалай дәлелдер едің?

    Оқу материалын жариялау:

    Жаңа тақырыпты ашу:

    1-тапсырма: Шешуін тап

    1

    2

    3

    4

    5

    а

    қ

    ы

    л

    у



    2

    1

    4

    1

    қ

    а

    л

    а




    1

    5

    3

    4

    а

    у

    ы

    л

    Балалар қазір ай мектептен «Ауыл мен қала» туралы бейнетаспаны қарап жіберейік

    Әнге қосылады.


    Ортақ сөзді тауып, тақырыпты ашады. (Ауыл мен қала)














    Сабақтың ортасы

    15 мин

    2 мин

    18 мин

    (Ұ) 1- тапсырма «Оқулықпен жұмыс»

    А) Ауыл және қаланың ерекшелігі туралы сұрақтар қою:

    -Ауылдағы адамдардың бір күні қалай өтеді?

    -Қаладағы адамдардың бір күні қалай өтеді?

    - Ауыл не үшін қажет деп ойлайсың?

    - Қала не үшін қажет?

    - Олардың айырмашылығы туралы не айта аласың?

    Ә) Мәтінді оқып таныс.

    Дескриптор:

    - Ауыл және қаланың ерекшелігі туралы сұрақтарға жауап береді.

    - Мәтінді оқып, әңгімелейді.

    Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүргізіледі.

    Сергіту сәті:

    Шығармашылық тапсырма

    1-топ: Венн диаграммасы:

    Ауыл мен қаланы салыстыру

    2-топ: «Мозайка » Қала мен ауыл суреттерін тауып жабыстырып ерекшеліктерін айтады

    3-топ: Сәйкестендіру

    4-топ: «Жалғасын тап» нақыл сөздердің жалғасын табу

    Қалыптастырушы бағалау:

    Картамен жұмыс.Өз қалаңды тап

    Сабақты бекіту

    «Иә»немесе «Жоқ»

    1)Ауылда биік зәулім үйлер көп

    2)Қаланың көшелері кең

    3)Ауылда егін өседі

    4)Қалада мал шаруашылығы дамыған

    - Ауыл және қаланың ерекшелігі туралы сұрақтарға жауап береді.

    - Мәтінді оқып, әңгімелейді.


    Топпен жұмыс жасайды

    ҚБ орындайды

    ҚБ: 1-10 балдық жүйе.

    ҚБ: 1-10 балдық жүйе.



    Оқулық

    Оқулық


    Сабақтың соңы

    5 мин

    Кері байланыс: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді.

    Бас бармақ- өзімді қалай сезіндім?

    Балан үйрек- басқаларға көмегім тиді ме?

    Ортан терек- бүгінгі көңіл күйім қандай болды?

    Шылдыр шүмек- бүгінгі сабақ ұнады ма?

    Кішкентай бөбек- бүгін не үйрендім?

    Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқып мазмұнда.

    Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды.









    написать администратору сайта