Главная страница
Навигация по странице:

  • Педагогтың аты-жөні Ибраимова К.Н. Күні

  • Сынып: 9 В Ғ Г

  • Сабақтың тақырыбы: Ақпаратты іздеу әдістері

  • Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар

  • Көптеген оқушылар

  • Сабақтың кезені/ уақыт Педагогтың әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау

  • Алдыңғы білімді еске түсіру, пысықтау

  • Сабақтың ортасы Ой қозғау сұрақтары: (жеке, ұжымда)

  • Компьютермен

  • Дескриптор

  • ПОИСКПОЗ

  • Оқушылардың жұмыстарын бағалау парағына балл қою арқылы бағалайды.

  • 9 сынып инф 10. Білім беру йымыны атауы 30 жббм


    Скачать 34.11 Kb.
    НазваниеБілім беру йымыны атауы 30 жббм
    Дата27.04.2023
    Размер34.11 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла9 сынып инф 10.docx
    ТипДокументы
    #1093022

    Білім беру ұйымының атауы

    « 30 ЖББМ»КММ




    Бөлім




    Компьютерлік графика

    Педагогтың аты-жөні

    Ибраимова К.Н.




    Күні

    25.11




    Сынып: 9 В Ғ Г

    Қатысушылар саны




    Қатыспағандар саны







    Сабақтың тақырыбы:

    Ақпаратты іздеу әдістері




    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    9.2.2.2 -электронды кестеде деректер базасын құру.




    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар:




    Excel-де ақпарат іздеу мүмкіндігімен танысу.




    Көптеген оқушылар:




    Ехсel-де ақпарат іздеудің бірнеше әдістерін анықтау.




    Кейбір оқушылар:




    Ехсel-де ақпарат іздеуді қолданудың маңыздылығын тұжырымдау.





    Сабақтың барысы:


    Сабақтың кезені/ уақыт

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Ой сергіту: «Кім екенін тап» ойыны

    Әрбір адам өзінің аты-жөнін көрсетпей, өз-өзіне психологиялық мінездеме жазады. Өзінің ұнамды- ұнамсыз қасиеттерін жазу. Бұл мінездеме жазылған беттерді жетекші жинап араластырады да, арасынан біреуін алып дауыстап оқиды. Топ мүшелері мінездеменің иесін табуы керек.

    Алдыңғы білімді еске түсіру, пысықтау

    Сұрақтар қою арқылы үй тапсырмасын сұрау

    Оқушылардың жұмыстарын ауызша мадақтау

    1.Мұғаліммен амандасады.

    2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

    3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.








    Сабақтың ортасы

    Ой қозғау сұрақтары: (жеке, ұжымда)

    • Күнделікті өмірде керекті ақпаратты қалай іздеп табасыңдар?

    • Компьютерде ақпаратты іздеудің қандай жолдары бар? Есіңе түсір.

    • Ехсel-де қажетті мәліметті қалай іздеп табуға болады?

    Оқулықпен жұмыс

    • Жаңа ақпаратпен танысу. Әдістемелік берілген сұрақтарға жеке, топта, ұжымда жауап береді. Мұғалім жаңа материалды түсіндіреді.

    Компьютерменжұмыс.

      1. Ехсel -дің 1-парағының А, B, C бағандарына 1–20

    қатар аралығын 1 мен 999 аралығындағы кездейсоқ сандармен толтырыңдар. Төмендегі іздеулерді орындаңдар:

      1. Барлық 7-ден басталатын сандарды іздеп тап.

      2. Барлық 5-тен басталатын және 9-бен аяқталатын 3 таңбалы сандарды тап.

      3. Барлық 2-мен басталатын сандарды 0- ге ауыстыр.

    2. Мекеме жұмысшыларының 6 айлық жалақысы кесте түрінде берілген ( ). Кестедегі жұмысшылар мен ай атауларының тізімін жаса. Осы кестедегі

    5 жұмысшының сәуір айындағы жалақысын іздеуді ұйымдастыр.



    Дескриптор

    Электронды кестеде деректер қорын жасайды.

    Топтық жұмыс:

    Кестеде деректерді іздеу әдісін талдаңдар. Кестеде деректерді іздеуге арналған күнделікті өмірімізге қатысты тапсырманың жобасын ұсыныңдар.

    Тапсырманы компьютерге теріңдер. ПОИСКПОЗ және

    ИНДЕКС функцияларының қызметін қолданыңдар.

    Дескриптор

    Кестеде деректерді іздеу әдісін анықтайды.

    Кестеде деректерді іздеуге тапсырмалар қарастырады.

    Оқушылардың жұмыстарын бағалау парағына балл қою арқылы бағалайды.

    Мұғалімді тыңдайды

    1-тапсырманы орындайды


    2-тапсырманы орындайды



    Жетон

    5 балл

    Жетон

    5балл

    Карточка


    Оқулық

    Сабақтың соңы

    1. Ехсel кестелік процессорында ақпаратты іздеудің қандай әдістерімен таныстың?

    2. Найти и выделить командасының қызметі қандай?

    3. Ауыстырмалы таңба дегеніміз не? Қандай қызметі бар?

    4. Ехсel-де кестелік деректерді іздеудің қандай жолдары бар?

    5. ПОИСКПОЗ функциясының қызметі не?

    6. ПОИСКПОЗ функциясының қандай аргументтері бар?

    7. ИНДЕКС функциясы қандай жағдайда қолданылады?

    8. ИНДЕКС функциясының аргументтерін ата. Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Келешекте қалай қолданамын?

    Өзін-өзі бағалау.




    Оқушының жұмыс дәптері

    Үй тапсырмасы

    Өзің оқитын мектептің деректер базасын құрыңдар.











    написать администратору сайта