Главная страница
Навигация по странице:

  • Вступ

  • 1. Біологічна дія інфрачервоного випромінювання

  • 2. Інфрачервоне опромінювання в сільськогосподарському виробництві

  • Список літератури

  • освітлення. Біологічна дія інфрачервоного випромінювання


    Скачать 57.5 Kb.
    НазваниеБіологічна дія інфрачервоного випромінювання
    Дата21.06.2021
    Размер57.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаосвітлення.doc
    ТипРеферат
    #219873



    Реферат на тему:
    «Біологічна дія інфрачервоного випромінювання»

    План
    Вступ

    1. Біологічна дія інфрачервоного випромінювання

    2. Інфрачервоне опромінювання в сільськогосподарському виробництві

    Список літератури

    Вступ

    Інфрачервоне випромінювання (від лат. Infra — нижче, скорочено ІЧ) — електромагнітне випромінювання, що охоплює спектральну область між червоною межею видимого світла з довжиною хвилі λ = 700 нм (частота близько 430 ТГц) та мікрохвильовим випромінюванням з довжиною хвилі λ

    1 мм (частота близько 300 ГГц). Інфрачервоне випромінювання інколи ще називають інфрачервоним світлом.

    Людське око не бачить інфрачервоного випромінення, органи чуття деяких інших тварин, наприклад, змій та кажанів, сприймають інфрачервоне випромінювання, що допомагає їм добре орієнтуватися в темряві.

    Інфрачервоне випромінення також називають «тепловим випромінюванням» через залежність його спектру та інтенсивності, від температури а також, сприйняттям його шкірою людини як відчуття тепла. Довжини хвиль, що випромінюються тілом, залежать від температури нагрівання: чим вищою є температура, тим коротшою є довжина хвилі та вищою є інтенсивність випромінювання. Отже, зі зростанням температури, максимум інтенсивності випромінювання зміщується в бік коротших хвиль, тобто в напрямку видимого діапазону. Спектр випромінювання абсолютно чорного тіла за відносно невисоких (до декількох тисяч кельвінів) температур, лежить здебільшого саме в цьому діапазоні. Інфрачервоне випромінювання випускає збуджені атоми або іони.
    1. Біологічна дія інфрачервоного випромінювання

    Інфрачервоне (теплове) випромінювання становить більшу частину сонячного електромагнітного спектра (не менше 50%). Поверхні Землі досягає інфрачервоне випромінювання з довжиною хвилі 760-3000 нм, більш довгохвильове затримується атмосферою.

    Глобальне значення інфрачервоного випромінювання Сонця. Внаслідок нерівномірного нагрівання земної поверхні випаровування води відбувається рух повітря і водних мас, формування циклонів й антициклонів, теплих і холодних течій, різноманітність кліматичних зон, погодних умов і опосередкований вплив на життєдіяльність рослин і тварин, самопочуття та стан здоров'я людини.

    Інфрачервоне випромінювання проникає крізь атмосферу, товщу води і ґрунту, крізь віконне скло, одяг.

    Найбільш коротке інфрачервоне випромінювання з довжиною хвилі 760 — 1000 нм проникає крізь тканини тіла людини, в тому числі і кістки черепа, на глибину 4 - 5 см. Випромінювання з більшою довжиною хвилі діє поверхово. При локальному дії на тканини інфрачервоне випромінювання дещо прискорює біохімічні реакції, ферментативні та імунобіологічні процеси, ріст клітин і регенерацію тканин, кровообіг, підсилює біологічну дію ультрафіолетових променів.

    Активні продукти розпаду, що утворюються під впливом інфрачервоного випромінювання на шкіру, а також нервові імпульси від шкіри поширюють місцеву дію на весь організм. Це проявляється у вигляді нормалізації тонусу вегетативної нервової системи, болезаспокійливий і протизапальний дії Подібні властивості інфрачервоного випромінювання широко застосовуються у фізіотерапії з допомогою використання штучних джерел випромінювання. Для загального опромінення використовуються інфрачервоні (ІЧ) ванни; місцевого — лампи Солюкс і лампи Мініна.

    Негативний вплив інфрачервоного випромінювання на організм пов'язано, насамперед, з його тепловим впливом, а саме: можливе перегрівання організму аж до теплового або сонячного удару; зміни з боку серцево-судинної системи у вигляді тахікардії, підвищення систолічного і зниження діастолічного артеріального тиску. За даними ряду авторів, інфрачервоне випромінювання Сонця і сприяє розвитку катаракти.

    ІКИ можуть викликати зміни в міокарді, водно-електролітному балансі організму, впливати на стан верхніх дихальних шляхів.

    Під впливом ІКИ в організмі людини відбуваються біохімічні зрушення і зміни функціонального стану ЦНС:

    • утворюються специфічні біологічно активні речовини типу гістаміну, холіну, підвищується рівень фосфору і натрію в крові, посилюється секреторна функція шлунка, підшлункової і слинної залоз;

    • розвиваються гальмівні процеси, зменшується нервово-м'язова збудливість, знижується загальний обмін речовин.
    2. Інфрачервоне опромінювання в сільськогосподарському виробництві

    Потік ІЧ випромінювання, досягаючи тіла тварини, частково відбивається, але інша його частина поглинається шкірою і підшкірною тканиною, створюючи тепловий ефект.

    В опромінювальних ділянках шкіри кількість крові збільшується в 10...15 разів, через 1...2 хв. з'являється теплова еритема.

    Поглинання ІЧ випромінювання живим організмом дуже складний біологічний процес, в якому бере участь весь організм тварини. Діючи на нервову систему організму через теплові рецептори шкіри, випромінювання поліпшує функції залоз, кровотворних органів і кровопостачання тканин тіла.

    Необхідно відмітити, що тривале безперервне термічне подразнення і надмірна еритема шкіри негативно впливають на організм тварини. Почасовий режим опромінення, чергування впливу високих і низьких температур піддають нервову і судинну систему своєрідному тренінгу, що сприяє загартовуванню організму.

    Таким чином, ІЧ випромінювання на відміну від інших засобів місцевого обігріву не тільки являє на тварин обігрівну дію, але й підсилює біологічні процеси в їхньому організмі, сприяє підвищенню тонусу і резистентності, а отже, покращенню стану, розвитку, приросту і збереженню тварин.

    ІЧ випромінювання використовується і в лікувальних цілях.

    Найбільш сприятливі умови для утримання молодняка тварин дозволяє створювати сполучення безінерційних ІЧ опромінювальних установок з акумулюючими тепло обігрівальними підлогами, електронагрівними килимками, матами, панелями, що перешкоджають втратам тепла тілом тварини через підлогу і дозволяють зберегти тепло в зоні обігріву молодняка при перервах в електропостачанні.

    Список літератури

    1. http://vseslova.com.ua/word/Інфрачервоне_випромінювання

    2. http://induktor-indigo.com.ua/?page_id=198

    5. http://www.fenixgroup.com.ua/ik_obogrev_ukr

    6. http://seabreeze.ua/health/healing/

    7. http://google.com.ua


    написать администратору сайта