Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні

  • Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

  • Сабақтың барысы

  • Ресурстар

  • Өзін-өзі бағалау

  • Бейнеролик көрсетіледі

  • Сабақтың соңы 2 мин Рефлексия. «Бас бармақ» әдісі

  • Қызыл кітапқа енген жануарлар. ашық сабақ2023. Блім 5


    Скачать 126.78 Kb.
    НазваниеБлім 5
    АнкорҚызыл кітапқа енген жануарлар
    Дата25.01.2023
    Размер126.78 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаашық сабақ2023.docx
    ТипДокументы
    #905274

    Бөлім: 5

    Биологиялықалуантүрлілік. «Қызыл кітапқа» енген жануарлар мен өсімдіктер

    Педагогтің аты-жөні

    Есенова Д.

    Күні:

    19.01.2023ж

    Сынып: 8а

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы

    «Қызыл кітапқа» енген жануарлар

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    8.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай ғылыми және халықаралық терминдерді, ғылыми деректерді орынды қолданып, диалог, монолог, полилогта өз ойын дәлелді, жүйелі жеткізу 8.4.4.2 тұрлаулы және тұрлаусыз сөйлем мүшелерінің сөйлем жасаудағы өзіндік орнын, қызметін түсініп қолдану

    Сабақтың мақсаты

    Ғылыми деректерді орнымен қолдана отырып, диалог, монологта өз ойын дәлелдеп, жүйелі жеткізеді. Сөйлем талдауда сөйлем мүшелерінің қызметін түсініп қолданады.

    Бағалау критерийі

    • Ойын жүйелі , дәлелді жеткізе алады;

    • Сөйлем мүшесіне талдайды.

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі/ уақыт

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    2 мин

    5 мин

    2 мин


    3 мин


    Оқушылармен сәлемдесу;

    Сабаққа дайындықтарын тексеру.
    Өткен сабақты пысықтау www.Quizizz.com сайтында тест сұрақтарына жауап беру
    Топқа бөлу

    Сынып «пазл» әдісі арқылы топқа бөлу.

    Әр топқа қағаз қиындылары таратылады.

    Оқушылар берілген қиындыларды құрастырғанда 3 топта 3 жануар дың бейнесі шығады. Сурет шетіндегі QR код арқылы жануар туралы мәлімет айту.

    • Жарайсыздар, оқушылар! Қалай ойлайсыңдар, осы жануарлардың бүгінгі сабағымызға қатысы қандай болуы мүмкін?

    • Иә, бұл жануарлар азайып немесе құрып кеткен. Сондықтан бұл жануарлар бүгінде Қазақстанның «Қызыл кітабына» енді.

    • Демек, бүгінгі жаңа тақырыбымыз қандай болуы мүмкін?

    • Дұрыс, бүгін біздер «Қызыл кітапқа» енген жануарлар деген тақырыпты өтеміз.

    Мақсатын, критерилерін анықтау.

    Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі

    Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді
    Оқушылар берілген қиындыларды құрастырады, Сурет шетіндегі QR код арқылы жануар туралы мәлімет айтады
    Оқушылар өз ойларымен бөліседі.

    Өзін-өзі бағалау

    Мадақтау


    www.Quizizz.com









    презентация

    Сабақтың ортасы

    5 мин

    1 мин


    10 мин

    10 мин


    5 мин



    Мағынаны тану.

    • Оқушылар, «Қызыл кітап» туралы, оған енген жануарлар туралы толық мәлімет алу үшін, тақтаға бейнероликке назар аударайық.

    Бейнеролик көрсетіледі

    Сұрақтар:

    -Бейнероликте не туралы айтылды?
    ЖЖ.Диалог құру

    Оқушылар, бейнероликтен не түсіндіңіз? Соны диалог арқылы айтамыз.

    Әр топтан бір жұп өз диалогын оқу
    Топтық жұмыс.

    1-топ. Талдау- табыс кілті. Берілген сөйлемдерді сөйлем мүшесіне талдайды.

    2- топ: «Өрмекші» әдісі.

    3-топ: «Шетелдік досқа хат» әдісі бойынша Қазақстанның қызыл кітабы туралы ақпарат беру
    сабақты бекіту. «Ойлан, тап»

    https://learningapps.org/display?v=pi6frxqy323 сайтында бүгінгі сабақты пысықтау

    Диасқа:

    Бейнероликті тамашалайды.

    Берілген кестені толтырады 10-тапсырма

    Оқушылар бейнеролик тамашалайды.


    Оқушылар өз жауаптарын айтады,
    Оқушылар жұптасып, диалог құрастырады.

    Оқиды.
    1-топ Берілген сөйлемдерді сөйлем мүшесіне талдайды;

    2-топ Проблемалық сұрақты шешу жолдарын ұсынады; 3-топ Досқа хат жазады.

    Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, пазл құрастырады.

    ЖИГСО

    Дескриптор:

    1.тыңдайды

    2.өз ойларымен бөліседі;

    3.диалогқа түседі;


    Әр топқа өз дескрипторлары беріледі.


    Мадақтау

    «Жарайсың»

    «Ойлан»


    https://www.youtube.com/watch?v=gQYksMUgm2Q
    жұмыс дәптерлері

    Парақшалар

    Өрмекші суреті,

    Жұмыс дәптерлері

    https://learningapps.org/display?v=pi6frxqy323

    Сабақтың соңы

    2 мин

    Рефлексия. «Бас бармақ» әдісі

    1. Сабақта бәрін түсіндім

    2. Тақырыпты түсінбедім

    3. Сұрақтарым бар

    Оқушылар телефондарына жіберілген сільеме арқылы кіріп, бүгінгі сабаққа өз пікірлерін қалдырады.

    Балмен бағаланады

    Сабаққа қатысқан оқушылар мадақталады.

    https://www.mentimeter.com/app/presentation/altxprwqkvsfh3x8xentbybpznrvafys/dxu67yzu3a2d/edit



    1. Итаю- өте сирек кезедесетін аң.

    2. Түркістан сілеусінінің саны күрт кемуде;

    3. Шағыл мысығы- Қазақстанда Маңғышылақта және Үстіртте тараған.

    Өрмекші әдісі:

    Басына сабақтың тақырыбы Қазақстанда саны күрт азайып бара жатқан жануарлар

    Кеудесіне : қорытынды ой 1 сөйлеммен

    Оң жақтағы аяқтарына : азаюына әсерін тигізіп жатқан факторлар

    Сол жақ аяқтарына: қорғау жолдары


    написать администратору сайта