|
Алтынай мен Дүйсен бейнелері.. Блім Аызбен рілген кркем сз Педагогті атыжні
Бөлім:
| Аңызбен өрілген көркем сөз
| Педагогтің аты-жөні
| Кайбалиева Г.С.
| Күні:
| 01.03.22ж.
| Сынып: 10 Ә
| Сабақтың тақырыбы
| Ш.Айтматов «Алғашқы ұстаз» хикаяты. Алтынай мен Дүйсен бейнелері.
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 10.3.3.1 шығарманың идеясын жалпыадамзаттық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу;
| Сабақтың мақсаты
|
| Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| І Сабақтың басы
| Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен амандасу.
Жағымды көңіл- күй. «Ұстаздарға алғыс»
Екі топқа бөлу.
1 – Дүйсен тобы
2- Алтынай тобы
| Жағымды көңіл- күй. «Ұстаздарға алғыс»
Шеңберге тұрып,өздерінің қалаған ұстаздарына алғыс білдіреді.
|
|
| Сабақтың ортасы
| Үй жұмысын тексеру.
Ұстазға арналған нақыл сөздер жазып келу,оның мағынасын ашып айту.
Үй тапсырмасымен жаңа сабақты байланыстыруүшін«Миға шабуыл» әдісі
1 – Дүйсен тобына
-Повесть неліктен «Алғашқы ұстаз» деп аталған?
-Дүйсенге басқа ауыл адамдары неге тісін батыра алмады? Себебі не деп ойлайсыңдар?
2- Алтынай тобына
-Алтынайдың өз ойын алғаш рет батыл жүзеге асыруы оның болашағына қалай әсер етті?
-Алтынайдың зеректігі неден байқалды? Дүйсен мұғалім Алтынайға «Сен өзің ақылды бала екенсің» деп не үшін айтты?
Сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселелерге тоқталу.
|
| ҚБ
Дескриптор:
1.Повестің «Алғашқы ұстаз» деп аталғанына түсінік береді.
2. Повестегі көтерілген мәселелерге тоқталады
|
| Сабақтың аяғы
|
| Оқушы өз ойын жазады.
|
|
| |
|
|