Главная страница
Навигация по странице:

  • Ўқитувчи исми - фамилияси: Шерметова Л Куни

  • Синф : Қатнашганлар сони: Қатнашмаганлар сони: Дарс мавзуси

  • Таълимий мақсадлар: Дарс мақсади

  • Соғликни сақлаш технологиялари Дам олиш дақиқалари. Фаол иш-ҳаракат турлари. Ушбу дарсда қўлланиладиган хавфсизлик техникаси қоидаларининг моддалари

  • Дарс босқичлари / дарс вақти Ўқитувчининг ҳаракати Ўқувчининг ҳаракати

  • Дарснинг асосий қисми 30-34 дақиқа

  • Дарснинг якуни 3-5 дақиқа Уйга вазифа Дарс якунида рефлексия ўтказиш . «Гапларни давом эттир»

  • Саралаш/табақалаштириш – ўқувчиларга қандай усуллар орқали ёрдам кўрсатишни режалаштирасиз Иқтидорли ўқувчиларга қандай вазифалар топширишни режалаштирасиз

  • Баҳолаш – ўқувчиларнинг материални ўзлаштириш даражасини қандай текширишни режалаштирасиз

  • қмж склет. Блим Мактаб


    Скачать 59.99 Kb.
    НазваниеБлим Мактаб
    Дата20.02.2022
    Размер59.99 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлақмж склет.docx
    ТипДокументы
    #368126



    Бўлим




    Мактаб:

    110 З.Хусанов номли УЎББМ

    Ўқитувчи исми-фамилияси:

    Шерметова Л

    Куни :




    Синф :

    Қатнашганлар сони: Қатнашмаганлар сони:

    Дарс мавзуси:




    Таълимий мақсадлар:




    Дарс мақсади:


    Соғлик ва хавфсизлик техникасига риоя қилиш


    Соғликни сақлаш технологиялари Дам олиш дақиқалари. Фаол иш-ҳаракат турлари. Ушбу дарсда қўлланиладиган хавфсизлик техникаси қоидаларининг моддалари














    Дарснинг бориши

    Дарс босқичлари / дарс вақти

    Ўқитувчининг ҳаракати

    Ўқувчининг ҳаракати

    баҳолаш

    ресурслар

    Дарснинг кириш қисми

    3-5 дақиқа
    ++-,

    Саломлашиш Давоматни аниқлаш Ўтилган мавзу ва уйга вазифани сўраш










    Дарснинг асосий қисми

    30-34 дақиқа













    Дарснинг якуни

    3-5 дақиқа
    Уйга вазифа

    Дарс якунида рефлексия ўтказиш.

    «Гапларни давом эттир» (дафтарга ёзади).

    1. Бугунги дарсда ....билдим

    2. … ўргандим

    3. … қийин бўлди

    4. … кўпроқ ҳаракат қилишим керак

    … мен учун қизиқ бўлди










    Саралаш/табақалаштириш – ўқувчиларга қандай усуллар орқали ёрдам кўрсатишни режалаштирасиз? Иқтидорли ўқувчиларга қандай вазифалар топширишни режалаштирасиз?


    Баҳолаш – ўқувчиларнинг материални ўзлаштириш даражасини қандай текширишни режалаштирасиз?







































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































    Квадратни юзини топинг



    Квадратни юзини топинг





    написать администратору сайта