|
14-сабақ Ю әрпінің жазылуы. Блім зім
Тексерілді: Шамшадин Гүлсім Қыразымқызы 14-сабақ
Бөлім:
| Өзім туралы
| Педагогтің аты- жөні
| Жақсылық К.Ә
| Күні:
| 23.09
| Сынып:
| Қатысушылар саны:
| Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы
| Юәрпінің жазылуы
| Оқу бағдарла- масына сәйкес оқыту мақсаттары
| 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру;
2.4.1.1 я,юәріптерінің емлесін сақтап жазу;
2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау;
2.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету және құраған сөйлемін толықтыру
| Сабақтың мақсаты
| Тыңдалған мәтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріп, мәтінде жалпы не туралы айтылғанын түсінеді. Мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады. Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды. Сөздіктен мәліметті тауып, берілген тақырып бойынша мәліметті іріктейді. Жіберілген қателерді түзетіп жазады. Юәрпінің емлесін сақтап жазады.
| Сабақтың кезеңі/уақыт
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
| Басы
(5 мин)
| Психологиялық жағымды ахуал орнату. (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі
Сабақ мақсатын хабарлау.
| Сыныптың оқу әрекетіне қызығушылығын ояту.
|
|
|
| Ортасы
(35 мин)
| 56-жаттығу. Мәтінді мәнерлеп, түсініп оқиды.
Мәтіндегі негізгі ой «Сұрақ-жауап» әдісі
арқылы анықталады.
Мәтіннің мазмұнын айтады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастыру топтық жұмыс түрінде мұғалімнің басшылығымен орындалады. Оқушыларға қажетті материалдар үлестіріп беріледі.
Сабақ соңында әр топ жұмыстарын топта жариялап, талдайды. Мәтіндегі қарамен жазылған сөздерді теріп жазу
тапсырылады. Жазған сөздерінің айтылуы мен жазылуын салыстырады.
Оқулықта берілген жаңа ақпаратты оқытып, түсіндіру жұмыстары жүргізіледі.
Дескриптор:
мәтінді мәнерлеп, түсініп оқиды; мәтіндегі негізгі ойды анықтайды; мәтіннің мазмұнын қысқаша баяндайды; мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырады; мәтіндегі қарамен жазылған сөздерді теріп жазады; жазған сөздерінің айтылуы мен жазылуын салыстырады.
57-жаттығу. Оқулықта берілген тапсырмаларға ауызша жауап алынады. Алдымен сөздерді оқиды. Олардағы дыбыс саны мен әріп санын анықтап, сәйкеспеу себебін түсіндіріп, дәлелдейді.
Шығармашылық үзіліс
59-жаттығу. (МК; Т; Қ)
Әңгімені оқу. Оқулықта берілген сұрақтарға жауап беру арқылы әңгімені әрі қарай жалғастыру.
Жұмыстарын топта жариялау. Рефлексия жасау.
Мұғалім оқулықта берілген «Аю недепжауапберуімүмкін?Олқасқырға
қандай ақыл-кеңес береді деп ойлайсың?»сұрақтарына жауап бере отырып, «Аю мен қасқыр» тақырыбындағы әңгімені оқушылардың әрі қарай жалғастыруына басшылық жасайды. Ол үшін мәтіннің негізгі ойын сақтап, әрі қарай не болатынын болжатады. Өз ойларын ашық айтуларына мүмкіндік жасайды.
Жұмыстарын топта жариялайды.
Дәптермен жұмыс
Жұппен жұмыс. Бір-бірінің қатесін тауып, түзету білігін бағалауға басшылық жасалады.
Сабақта игерген білімдеріне рефлексия жасату мақсатында жұмыс дәптеріндегі
«Өз жұмысыңды бағала» тапсырмасы орындатылады. Бірінші тұрған
«Сауатты жазу»; екінші тұрған
«Көркем жазу» дөңгелектері тиісті қарындаштармен боятылады. Нәтижелері топта жарияланады.
Үйге тапсырма. Ереже жаттау.
| Мәтіннің негізгі ойы сұрақ қоя отырып анықталады.
Оқушылардың жұмысы дескриптор бойынша бағаланады. Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады.
Оқушылар мәтінді
жалғастырады.
Орындалған жұмыстың екі жақсы жағы мен бір кемшілігіне ұсыныс жазу арқылы өз іс-әрекеттеріне кері байланыс жасайды.
Оқушылар жұмыс дәптерінде берілген тапсырманы орындап, дұрыс жауапты жасыл түсті қарындашпен бояйды.
| Қолдау.
2 балл
1 балл
балл балл
2 балл
2 балл Қолдау көрсету.
Мақтау,
мадақтау.
Қолдауды қажет ететін оқушыларға көмектесу.
Қолдау көрсету.
| Оқулық
Дескриптор Оқулық, дәптер
Оқулық
Жұмыс дәптері, түрлі түсті қарындаш- тар
|
| Соңы
(5 мин)
| (МК, Т) Сабақты бекіту және саралау Саралау тапсырмаларын орындату. Шығармашылық үзіліс
58-жаттығу
1-деңгей.
Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлең құрастырып жаз.
2-деңгей.Қатесін түзеп жаз. Айу, қою, тойу, кеңею, үлкейу. 3-деңгей.
Аю, қою, тою сөздерін қатыстыра отырып, мәтін құрастырып жаз.
Рефлексия. Сабаққа қандай көңіл күймен келдіңдер?
Көңіл күйім жақсы, ... Көңіл күйім өте жақсы, ... Көңіл күйім нашар, ... Маған қызық емес , ...
| Саралау тапсырмаларын орындайды.
Өз ұсыныс, пікірлерін стикерге жазып, қоржынға салады.
| Бірін-бірі бағалайды.
Өзін-өзі бағалайды.
| Саралау тапсырма- лары
Стикерлер
|
| |
|
|