Главная страница
Навигация по странице:

  • Барлық оқушылар

  • Кейбір оқушылар

  • Сабақ кезеңі/ Уақыты Педагогтің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті Бағалау

  • Ұйымдастыру кезеңі.

  • Мақсаты

  • Миға шабуыл. «Ой қозғау» әдісі.

  • Саралау

  • Сабақтың ортасы 10мин. Жұптық жұмыс. «Ойлан,жұптас,бөліс»

  • Тиімділігі

  • Саралау: берілген тапсырманы орындау барысында ерекше білім беруді қажет ететін оқушыларға қабілетті оқушылар көмек бередіБұл тапсырмада саралаудың «

  • Қарқын »

  • «Жинақтау

  • Бүгін сабақта мен.....үйрендім Бүгін сабақта маған....ұнады Бүгін сабақта мен өзіме....деген баға қойдым Мақсаты

  • 10сынып геометрия 23 24.01.23. Блімі Кеістіктегі тікбрышты координаталар жйесі жне векторлар


    Скачать 167.04 Kb.
    НазваниеБлімі Кеістіктегі тікбрышты координаталар жйесі жне векторлар
    Дата26.01.2023
    Размер167.04 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла10сынып геометрия 23 24.01.23.docx
    ТипДокументы
    #906239

    Қысқа мерзімді жоспар

    Бөлімі:


    Кеңістіктегі тікбұрышты координаталар жүйесі және векторлар

    Педагогтің аты-жөні:

    Емен Еділ Жолдыбайұлы

    Күні:

    23/24.01.2023

    Сыныбы: 10В 10Ғ

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Кеңістіктегі векторлар және оларға амалдар қолдану. Коллинеар және компланар векторлар

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    10.4.1 - кеңістіктегі вектор, вектордың ұзындығы, тең векторлар анықтамаларын білу.

    Сабақтың мақсаты:

    Барлық оқушылар: кеңістіктегі вектор, вектордың ұзындығы, тең векторларын біледі;

    Оқушылардың басым бөлігі: векторларды қосу және векторды санға көбейтуді орындау формуласын тұжырымдайды;

    Кейбір оқушылар: кеңістіктегі коллинеар және компланар векторлардың анықтамаларын біледі,есептерде колданады;


    Сабақтың барысы:


    Сабақ кезеңі/ Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар



    Сабақтың басы
    Қызығушылықты ояту.
    Ұжымдық жұмыс.

    5 мин.


    Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. «Ақ тілек» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал орнатамын. «Броун» әдісімен үш топқа реттік сандар бойынша бөлемін.

    Оқушылардың зейінін сабаққа аудару мақсатында ширату жаттығуын жүргіземін.

    Сыныптық жұмысты өзара бағалау арқылы бағалап,кері байланысты ауызша орнатамын

    2.Үй тапсырмасын тексеру



    Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлауды дамыту.

    Тиімділігі: Оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді.



    Дұрыс жауаппен салыстыру

    Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.


    Түрлі түсті қима қағаздар


    Миға шабуыл. «Ой қозғау» әдісі.
    10 мин.



    Оқушылармен бірге сабақ мақсатын ашу;





    Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі қолданылады. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға қосымша ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға қосымша жетелеуші сұрақтар қойылады.


    «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.



    ДК экраны
    Сұрақтар топтамасы.
    Оқулық

    10-сынып.



    Сабақтың

    ортасы
    10мин.

    Жұптық жұмыс.


    «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі

    Саралау:

    берілген тапсырманы орындау барысында ерекше білім беруді қажет ететін оқушыларға қабілетті оқушылар көмек береді




    Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды

    Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады.

    Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету.


    Дескриптор:

    -сызбасын сызады

    -есептің жауабын жазады.

    Бағалау:

    Әрбір дұрыс жауапқа 2 балл қойылады



    ДК экраны

    10 сынып,

    геометрия

    А.Әбілқасымова,

    В.Корчевский,

    З.Жұмағұлова

    Алматы «Мектеп» 2019


    Жеке жұмыс.

    10 мин.

    «Бірге ойланайық » әдісі арқылы оқушының қажеттілігіне қарай деңгейлік тапсырмалар беремін.


    Тиімділігі: Оқылым мен айтылым дағдысы қалыптасады.

    Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрініс табады.

    Берілген тапсырма бойынша есепті орындайды

    Саралау:

    берілген тапсырманы орындау барысында ерекше білім беруді қажет ететін оқушыларға қабілетті оқушылар көмек береді

    Бұл тапсырмада саралаудың «Қарқын» тәсілі көрініс табады.

    Ерекше білімді қажет ететін оқушыларға көмек көрсету.


    Дескриптор:

    -сызбасын сызады

    -нүктені табады

    Әрбір дұрыс жауапқа 3 балл қойылады



    Шыныбеков А.Н Геометрия.Жалпы білім беретін мектептің 10сыныбына арналған оқулық.3-басылымы Алматы: Атамұра, 2019

    Сабақтың соңы.

    Ой толғаныс.

    Рефлексия

    5-мин


    Жеке жұмысты «Жинақтау» әдісі арқылы сабақты қорытындылаймын.

    Үйге тапсырма № 225

    Мақсаты: Берілген сөздердің ережесі мен мысалын жазу арқылы бір-бірінен айырмашылығын ажыратады.

    Тиімділігі: Оқушының сын тұрғысынан ойлау дағдысы мен жазылым дағдысы қалыптасады.

    Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Тапсырма» тәсілі көрініс табады.


    Оқушылар сабақ соңында келесі сөйлемдерді толықтырады

    Бүгін сабақта мен.....үйрендім

    Бүгін сабақта маған....ұнады

    Бүгін сабақта мен өзіме....деген баға қойдым

    Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау.

    Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады.

    Дескриптор:

    -сұрақтарға жауап береді

    Бағалау:

    Оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.



    .



    написать администратору сайта