|
Интернетке деректер жіберу. Болашаты компьютерлері Педагогты атыжні
Қысқа мерзімді жоспары
| Бөлім
| Болашақтың компьютерлері
| Педагогтың аты-жөні
| М.Хаитметова
| Күні
| 27.03.2023ж
| Сынып: 4
| Қатысушылар саны
|
| Қатыспағандар саны
|
| Сабақтың тақырыбы:
| Интернетке деректер жіберу
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 4.3.2.2 файлдары қоса берілген хабарламаларды электрондық пошта арқылы қабылдау және жіберу;
| Сабақтың мақсаты:
| «Электронды пошта» ұғымына анықтама береді . Mail.ru қызметтік поштасына тіркеледі
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт
| Педагогтың әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы
| 1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
3.Жаңа тақырыпқа шолу.
Интернет желісінде қызметтің алуан түрі бар. Сондай қызметтің бір түрі- электронды пошта. Бұл-Интернет арқылы ақпарат алмасу үшін пайдаланылатын қызмет.
| 1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
|
|
| Сабақтың ортасы
| Жаңа тақырыпты түсіндіру.
Электронды поштамен жұмыс істеуге арналған арнайы қызметтің түрлері көп.Қазіргі таңда дүниежүзі бойынша адамдардың басым бөлігі @gmail.com пошта қызметін пайдаланады. Сонымен қатар қолданушысы көп қызметтік пошталардың бірі- @mail.ru пошта қызметі. Mail.ru –ресейлік ірі байланыс порталы. Кез келген жаңадан бастаған тұтынушы пошталық қызметке тіркеліп, өзіне тегін электронды пошта жәшігін аша алады. Электронды пошта жәшігінің адресі былай көрсетіліп жазылады: тұтынушының аты @пошталық қызметтің аты.
Көрсетілім. Видеожазба.
Пошта жәшігіне тіркелгенде логин және пароль ретінде өзіміз ұмытпайтын символдарды қойған тиімді. Кейбір адамдар өзіне ыңғайлы болу үшін логинге туған күні, айы, жылын есіміне қоса тіркеп алады. Жеке жұмыс.1-тапсырма.
Mail.ru қызметтік поштасына тіркел. Дескриптор:
- Mail.ru қызметтік поштасына тіркеледі;
-тіркелген пошталық адресті жазып алады. ҚБ: «Смайлик» әдісі Топтық жұмыс. 2-тапсырма.
-Не себепті қазір Интернетсіз өмірді елестету қиын?
Дескриптор:
- Неліктен өмірді интернетсіз елестету қиын екенін түсіндіреді. ҚБ: «Смайлик» әдісі
| Мұғалімді тыңдайды
Видеожазбаны көреді
1-тапсырманы орындайды
2-тапсырманы орындайды
|
|
| Сабақтың соңы
| 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс:
| Өзін-өзі бағалау.
|
| Плакат слайд
| Үй тапсырмасы
| § 27, жұмыс дәптері 45-46 бет
|
|
|
| |
|
|