Главная страница
Навигация по странице:

  • Цивільне

  • метод правового регулювання цивільного процесуального права

  • правові

  • Цивільне процесуальне право

  • застосовувати

  • міжнародному

  • судовий прецедент

  • Цивільного

  • закон

  • суд

  • Практична з господарського права №1. Практична 1. Цивільна процесуальна форма послідовний, визначений нормами цивільного процесуального


    Скачать 16.7 Kb.
    НазваниеЦивільна процесуальна форма послідовний, визначений нормами цивільного процесуального
    АнкорПрактична з господарського права №1
    Дата16.12.2021
    Размер16.7 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаПрактична 1.docx
    ТипРішення
    #306300

    Практична №1

    1. У чому сутність і значення цивільної процесуальної форми?
    Цивільна процесуальна форма - послідовний, визначений нормами цивільного процесуального права порядок розгляду та вирішення цивільної справи, що включає певну систему гарантій.

    2. У чому виявляється взаємозв’язок цивільного процесуального права з іншими галузями права?
    Цивільне процесуальне право тісно пов'язане з господарським процесуальним правом. Цей зв'язок обумовлений спільністю завдань загального суду й господарського суду щодо захисту прав та охоронюваних законом інтересів фізичних і юридичних осіб.

    3. Якими способами впливу забезпечується метод правового регулювання цивільного процесуального права?
    Таким чином, 
    метод правового регулювання цивільного процесуального права є за змістом імперативно-диспозитивним і забезпечується такими способами впливу на правові відносини, що регулюються, і поведінку його суб'єктів, як дозвіл, зобов'язання, заборона і примус.

    4. Як співвідносяться цивільний процес і цивільне процесуальне право?
    Цивільна справа виникає за заявою заінтересованої рс$$щ. Кримінальна справа порушується в основному з ініціативи органів держави. Суспільний інтерес виступає як основна підстава руху кримінальної справи. Цивільне процесуальне право тісно пов'язане з господарським процесуальним правом.

    5. Яким способом впливу забезпечується метод правового регулювання цивільного процесуального права?
    Таким чином, 
    метод правового регулювання цивільного процесуального права є за змістом імперативно-диспозитивним і забезпечується такими способами впливу на правові відносини, що регулюються, і поведінку його суб'єктів, як дозвіл, зобов'язання, заборона і примус.

    6. Який порядок застосування міжнародних договорів у цивільному процесі?
    Суди при здійсненні правосуддя можуть 
    застосовувати норми міжнародних договорів безпосередньо як частину законодавства України, якщо вжиття відповідних заходів належить до компетенції суду або якщо вони сформульовані в міжнародному договорі як норми прямої дії.

    7. У чому виявляється дія норм цивільного процесуального права за колом осіб, часом і простором?
    Стаття 3. Законодавство про цивільне судочинство


    Провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

    Закон, який встановлює нові обов’язки, скасовує чи звужує права, належні учасникам судового процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі.

    Стаття 13. Диспозитивність цивільного судочинства

    Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

    Дія цивільних процесуальних норм у часі — визначається відповідно до правила про те, що незалежно від часу порушення цивільної справи в суді, при здійсненні процесуальних дій застосовується той процесуальний закон, який діє на момент здійснення таких дій.

    Отже, у випадку звернення заінтересованих осіб до суду застосовується цивільний процесуальний закон, що діє на момент провадження у справі, незалежно від того, коли виникло спірне правовідношення.

    Відповідно до ч. 4 ст. 2 ЦПК закон, який встановлює нові обов’язки, скасовує чи звужує права, що належать учасникам цивільного процесу, чи обмежує їх використання, не має зворотної дії в часі. У законодавстві, таким чином, закріплено принцип, згідно з яким закон не має зворотної сили.

    Дія цивільних процесуальних норм у просторі означає правило, згідно з яким при розгляді цивільної справи, здійсненні окремих процесуальних дій і виконанні рішень суду діє процесуальний закон за місцем здійснення окремої процесуальної дії.

    Дія цивільних процесуальних норм за колом осіб поширюється на всіх громадян України, на іноземців, осіб без громадянства, на організації, що мають права юридичних осіб, іноземних юридичних осіб, іноземні держави і міжнародні організації.

    8. Які є елементи науки цивільного процесуального права?
    У теорії цивільного процесуального права виділяють особливості цивільного процесуального права як самостійної галузі права, так і науку цивільного процесуального права, яка має свої особливості, предмет наукового пізнання та наукові методи дослідження. Поняття науки цивільного процесуального права даються по різному:

    • - це складова частина юридичної науки, предметом якої є цивільне процесуальне право, цивільне судочинство і теорія цивільного процесуального права;

    • - це система теоретичних поглядів, понять, ідей, теорій та концепцій у сфері цивільних процесуальних відносин;

    • - вивчає сферу соціальної політики і є складовою частиною правознавства;

    • - ця вся система теоретичних та практичних знань про цивільне судочинство як в Україні, так і за її межами.

      9. Яке значення мають судові прецеденти за розглядом цивільних справ?
      Коростелкіна вважає, що судовий прецедент – це судове рішення, яку є обов'язковим не тільки для того хто застосовує права та учасників справи, але й для самого суду в аналогічній категорії справ та є вказівником для інших правозастосовувачів й учасників аналогічних правовідносин [3, с. 35].

      10. Як і за яких умов суд під час розгляду цивільної справи застосовує аналогію закону чи права?
      Цивільний процесуальний кодекс України ... 10 
      Цивільного процесуального кодексу України «Якщо спірні відносини не врегульовані закономсуд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого — суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права)».


    написать администратору сайта