Главная страница
Навигация по странице:

  • Оқыту нәтижелері және жетістік өлшемдері

  • Деректер типтері. Деректер типтері Сабаты масаты


    Скачать 21.89 Kb.
    НазваниеДеректер типтері Сабаты масаты
    АнкорДеректер типтер
    Дата27.04.2022
    Размер21.89 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаДеректер типтері.docx
    ТипДокументы
    #499659

    Күні




    Сыныбы

    7

    Тақырыбы

    Деректер типтері

    Сабақтың мақсаты

    Деректер типін жіктеу

    Оқыту нәтижелері және жетістік өлшемдері

    Барлық оқушылар

    Деректер типін жіктей алады

    Оқушылардың басым бөлігі

    Бұрын алған білімдерін кез келген жағдайларда дұрыс қолданады

    Кейбір оқушылар

    Деректер типін талдай алады, олар туралы тұжырымдар жасай алады және практикалық тұрғыда қолдана алады, берілген тапсырманың шешімін ұсына алады.

    Қолданылатын әдіс - тәсілдер

    Сын тұрғысынан ойлау, топтық жұмыс, «Ой қозғау»

    Қолданылатын ресурстар

    Bilim Land, оқулық 100-104 беттер

    Түйін сөз және сөйлем

    Программалау жүйесі – системы программирования – systemprogramming

    Программалау тілі – языки программирования –languagesprogramming

    Деректер типтері – типы данных - Datatypes

    Жұмыс түрлері

    Тапсырмалар, қосымшалар

    Мұғалімнің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Ұйымдастыру кезеңі

    «Шаттық шеңбері»

    Оқушылар бір – біріне тілектерін айтады.

    Сурет қиындысы арқылы 2 топқа бөлінеді.

    Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару. Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру.

    Сынып оқушылары шаттық шеңберіне тұрады, бір – біріне тілекетрін айтады.

    Топқа бөліну.

    Үй тапсырмасын тексеру

    «Инсерт» әдісі бойынша үй тапсырмасын тексеру.

    Программалау тілі ұғымын қалай түсінесіңдер?

    Транслятор терминін қалай түсінесіңдер?

    Компиляторлар дегеніміз не?

    «Программалау тілдері» атты шағын зерттеу жұмысын талдау.


    Дұрыс жауап бергендігін қадағалау, тексеру.

    Мұғалім берген сұрақтарға жауап беру. Оқушылар өз ойларын айтады.

    Қызығушылығын ояту, мәселе қою

    «Ой қозғау» бойынша көпір тапсырмасы сұралады. Bilim Land электрондық оқулықтан бейнежазба көрсетіледі.

    Оқушы жауаптары тыңдалады. Қосымша сұрақтар қою арқылы толықтырылады.

    Көпір тапсырмаларында берілген сұрақтарға әр топ сыни тұрғыдан ойлау арқылы жауап береді.

    Жаңа тақырып кезеңі

    Оқушыларға келесі мысалдарды түсіндіру ұсынады.

    45 12 -96 23 5 8 -9

    4.2 23.6 -25.3 -6.5

    Арман Айдар Асқат

    True False

    Содан кейін «Деректер типі» ұғымын енгізу.

    Оқушылар өз бетімен деректер типтері туралы ақпаратты оқып, олардың компьютердің жедел жадында сақталуын талқылайды.

    Оқушыларға кестеде берілген сандарға сәйкес келетін деректер типін таңдауды және көрсетуді ұсыну қажет.

    Жауабы:

    5 (int)

    ‘X’ – (char)

    ‘*’ – (char)

    -5 (float)

    999 (int)

    -999 (float)

    ‘5’ – (char)

    ‘-5’ – (char)

    True – (bool)

    False - (bool)

    5.0 - (float)

    -5.0 - (float)




    Бекіту

    «Бірге орындаймыз» рубрикасы

    • Сәйкес деректер типін таңдаңдар:

    • 1. Сыныптағы оқушылар саны.

    • 2. Шеңбер ауданы.

    • 3. Аудандағы автокөлік саны.

    • 4. Жеке тұлғаның автокөлік саны.

    • 5. Тегінің бірінші әрпі.

    • 6. Мемлекетте тұратын адамдар саны.

    • 7. Мемлекеттегі халықтың тығыздығы.

    • 8. Екі таңбалы сандардың көбейтіндісі.

    • 9. Үш таңбалы сандардың көбейтіндісі.

    • 10. Фирма қызметкерінің тегі. Қызметкердің айлық төлемақысы.

    Рефлексия



    «Кеме»



    Тақырыпты қаншалықты түсінгендігін кеменің жалауын боятқызады. Мұғалім тексеріп болған соң оқушылардың дұрыс нәтижелерін салыстырып, бағалайды.

    Кеменің жалауын бояйды.

    Кері байланыс жасайды.

    Өз ойларын айтады.

    Топтар өзара бағалайды.


    Үй тапсырмасы:

    § 4.3 –ті оқу, анықтамаларды жаттау, тапсырмаларды орындау.

    Оқушыларға бағдар беру, түсіндіру, үй тапсырмасын қалай орындалу керектігіне шолу жасау.

    Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады.




    5-

    ‘X’ –

    ‘*’ –

    -5

    999 -

    -999

    ‘5’ –

    ‘-5’ –

    True –

    False -

    5.0 -

    -5.0 -



    5-

    ‘X’ –

    ‘*’ –

    -5

    999 -

    -999

    ‘5’ –

    ‘-5’ –

    True –

    False -

    5.0 -

    -5.0 -



    5-

    ‘X’ –

    ‘*’ –

    -5

    999 -

    -999

    ‘5’ –

    ‘-5’ –

    True –

    False -

    5.0 -

    -5.0 -



    5-

    ‘X’ –

    ‘*’ –

    -5

    999 -

    -999

    ‘5’ –

    ‘-5’ –

    True –

    False -

    5.0 -

    -5.0 -



    5-

    ‘X’ –

    ‘*’ –

    -5

    999 -

    -999

    ‘5’ –

    ‘-5’ –

    True –

    False -

    5.0 -

    -5.0 -



    5-

    ‘X’ –

    ‘*’ –

    -5

    999 -

    -999

    ‘5’ –

    ‘-5’ –

    True –

    False -

    5.0 -

    -5.0 -



    5-

    ‘X’ –

    ‘*’ –

    -5

    999 -

    -999

    ‘5’ –

    ‘-5’ –

    True –

    False -

    5.0 -

    -5.0 -



    5-

    ‘X’ –

    ‘*’ –

    -5

    999 -

    -999

    ‘5’ –

    ‘-5’ –

    True –

    False -

    5.0 -

    -5.0 -



    5-

    ‘X’ –

    ‘*’ –

    -5

    999 -

    -999

    ‘5’ –

    ‘-5’ –

    True –

    False -

    5.0 -

    -5.0 -



    5-

    ‘X’ –

    ‘*’ –

    -5

    999 -

    -999

    ‘5’ –

    ‘-5’ –

    True –

    False -

    5.0 -

    -5.0 -


    написать администратору сайта