Державний університет телекомунікацій Навчальнонауковий інститут захисту інформації Кафедра інформаційної та кібернетичної безпеки Прикладна криптологія з в І т з лабораторної роботи 11 криптографічна система
Скачать 187.59 Kb.
|
Державний університет телекомунікацій Навчально-науковий інститут захисту інформації Кафедра інформаційної та кібернетичної безпеки Прикладна криптологія З В І Т з лабораторної роботи № 11 КРИПТОГРАФІЧНА СИСТЕМА RSA Варіант № 6 Виконав(ла): студент(ка) групи БСД-32Прізвище І.Б Голух Д.Р Дата здачі/захисту____________________ Оцінка_____________________________ Перевірив__________________________ 2018 Виконання роботи Завдання 1. В криптосистемі RSA 1) Згенерувати відкритий і закритий ключі, вибравши (двозначні) прості числа і з першої сотні. Розв’язання. Згенеруємо відкритий і закритий ключі в алгоритмі шифрування RSA:
За допомогою розширеного алгоритму Евкліда знайдемо лінійне представлення найбільшого спільного дільника , тобто знайдемо цілі числа і такі, що .
Маємо , звідки . Отже, , тому . Відкритий ключ публікується, а закритий ключ зберігається в секреті. 2) Зашифрувати довільний відкритий текст (не більше 20 символів на англійській, російській або українській мовах), розбивши його на блоки довжини менше розрядів. Розв’язання. Зашифруємо відкритий текст «голух». Представимо шифроване повідомлення як послідовність цілих чисел, для цього кожну букву відкритого тексту замінимо її номером в українському алфавіті (тобто а–00, б–01,…, я–32, пробіл – 33):
Розіб'ємо отриману числову послідовність на блоки, які будуть натуральними числами, меншими (щоб уникнути двозначності при розшифруванні, не слід формувати блоки, які починаються з 0): 330-315 – 12 – 20 –23 Зашифруємо текст за формулами: . ; ; ; ; ; . Шифроване повідомлення (криптограма) – послідовність блоків: 522 – 410 – 840 – 657 – 507 3) Розшифрувати отриманий шифртекст. Розв’язання. Розшифруємо отриманий шифртекст за допомогою закритого ключа за формулою: . , , , , , , , . Розшифроване повідомлення – послідовність блоків: 330-315 – 12 – 20 –23 Завдання 2. В криптосистемі RSA-CRT 1) Згенерувати ключі, вибравши (двозначні) прості числа і з першої сотні так, щоб . Розв’язання. Згенеруємо відкритий і закритий ключі в алгоритмі RSA-CRT :
.
, , , , .
Оскільки , то безпосередньо застосовувати китайську теорему про остачі неможливо. Перепишемо систему у вигляді і скоротимо ліві і праві частини конгруенцій на 2. Отримаємо систему де . За китайською теоремою про остачі будемо мати: , звідки .
.
2) Зашифрувати довільне повідомлення m (лишок за модулем n). Розв’язання. Відкрите повідомлення m=154 зашифруємо за формулою . 3) Розшифрувати отриманий шифртекст. Розв’язання. Для розшифрування шифртексту 1)Обчислимо , . 2) Складемо систему лінійних конгруенцій За китайською теоремою про остачі будемо мати: , що збігається з початковим повідомленням. |