|
Нейрондық желілер. Директорды дістемелік ісі жніндегі орынбасары
Тексердім:
директордың әдістемелік
ісі жөніндегі орынбасары
---------------М.Конаева
Қысқа мерзімді жоспар
| Бөлім 11.1 А Жасанды интеллект
Күні: 22.09
| Мектеп: «Н.Исахметов атындағы орта мектебі» КММ
Мұғалім: Нурмалинова А.
Қатысушылар саны:
|
|
| Сынып: 11
|
|
|
| Сабақ тақырыбы
| Нейрондық желілер
|
|
| Осы сабақта қол жеткізілген оқу мақсаттары
| 11.3.4.2 өнеркәсіпте, білім беруде, ойын индустриясында, қоғамда жасанды интеллект қолдану саласын сипаттау
|
|
| Сабақ мақсаттары
| Барлығы: Нейрондық желі ұғымымен танысу;
Көбісі: Жасанды нейрондардың әрекет ету қағидаларын білу;
Кейбіреуі: Жасанды нейрондық желілерді қолдану салаларын білу.
|
|
| Бағалау критерийлері
| - Нейрондық желі ұғымымен танысады;
- Жасанды нейрондардың әрекет ету қағидаларын біледі;
- Жасанды нейрондық желілерді қолдану салаларын біледі.
|
|
| Тілдік мақсаттар
| Нейрон – нейрон – neuron, Синапс – синапс – synaps, Салмақ – вес – weigh, Нейрондық желі – нейронная сеть – neural network, Жасанды нейрондық желі – искусственная нейронная сеть – artificial neural network, Жасанды нейрон – искусственный нейрон – artificial neural, Кіру қабаты – входной слой – input layer, Шығу қабаты – выходной слой – output layer, Жасырын қабат – скрытый слой – hidden layer, Белсендіру функциясы – активационная функция – activation function.
|
|
| Құндылықтар
| - Мұғалім оқушыларға мәселелерді шешуге мүмкіндік береді.
- Мұғалім мен оқушылар бір-біріне көмек және қолдау көрсетеді.
|
|
| Пәнаралық байланыс
| Математика
|
|
| Алдыңғы білім
| Оқушылар биология пәнінен биологиялық нейронды өткен
|
| Сабақ барысы
| Сабақ жоспарланған
| Сабақ жоспарланған іс-шаралар
| Ресурстар
| Сабақ басы
5-7 мин
| I. Оқушыларды түгендеу, назарларын сабаққа аудару.
«Ой қозғау». Нейрондық желі ұғымы туралы
Биологиялық нейронмен салыстыру.
Топқа бөлу: Биологиялық нейрон мен жасанды нейрондардың сурет қиындыларын біріктіру арқылы. 1-топ: «Биологиялық нейрон», 2-топ: «Жасанды нейрон».
| Презентация
Сурет қиындылары
| Сабақ ортасы 25-27 мин
| Жаңа материалды оқып үйрену
Оқулықпен жұмыс. Постер қорғау.
1-топ: Нейрондық желі ұғымы, артықшылықтары;
2-топ: Жасанды нейрон, нейрондық желілердің кемшіліктері.
Дескриптор:
1. Тақырыптың мазмұнын ашты;
2. Дәлелдер келтірді;
3. Өмірмен байланыстырды.
Бағалау: Топтар бір-бірін ақшалай бағалайды.
Компьютермен жұмыс. Тапсырма:
| Презентация
А3 қағаз, стикерлер, фломастерлер Ақша көшірмесі
| Сабақтың соңы
5 мин
| (И) «Үш Сәт».
Оқушыларға сабақ барысында жақсы нәтиже көрсеткен екі сәтті және келесі сабақта өз үлгерімдерін жақсартатын бір әрекетті ұсынуға кеңес беріледі.
| Презентация
| Саралау - қалай қосымша қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлап отырсыз?
?
| Бағалау - оқушының оқу деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
| Қосымша қолдау
Материалды қайталау кезеңінде жұппен жұмыс жасау - сыныптастарына қолдау көрсету.
Практикалық жұмыс кезінде қиындықтары бар студенттерге кезең-кезеңімен нұсқаулар ұсынылуы мүмкін.
Сабақта саралаудың негізгі қағидасы - асқыну. Неғұрлым қабілетті студенттер үшін сіз қосымша тапсырманы ұсына аласыз (C деңгейі)
| Білімді жаңарту кезеңінде өзара бағалау қолданылады.
Жаңа материалды түсіндірген кезде мұғалім оқушылардың сабақтың тақырыбын түсінуін бағалау үшін сұрақ жүйесін қолданады.
Практикалық тапсырманы орындау барысында мұғалім оның орындалуының дұрыстығын бақылайды.
Сабақтың соңында өзін-өзі бағалау қолданылады.
| Шаршаудың алдын-алу мақсатында сабақта іс-әрекеттің өзгеруі қарастырылған, физикалық сессия жоспарланған.
Компьютерде жұмыс істеген кезде студенттер дұрыс қалып, бақылаушы экранға дейінгі қашықтықты қадағалап отырады, төтенше жағдайда оқытушыны хабардар етеді.
| |
|
|