Главная страница
Навигация по странице:

  • із Дональдом Сінклером

  • «Якби вони тільки могли говорити»

  • Його відомі цитати

  • ДЖЕЙМС АЛЬФРЕД УАЙТ. Джеймс альфред уайт джеймс Х


    Скачать 14.6 Kb.
    НазваниеДжеймс альфред уайт джеймс Х
    Дата13.09.2022
    Размер14.6 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаДЖЕЙМС АЛЬФРЕД УАЙТ.docx
    ТипДокументы
    #674813

    ДЖЕЙМС АЛЬФРЕД УАЙТ ( Джеймс Херрісон)

    Джеймс Харрісон працював ветеринаром 25 років. На піку життєвого шляху він почав писати гумористичні оповідання про те, з чим довелося стикатися у своїй справі. У період із 1970 по 1994 рік вийшло понад десяток успішних книг. Сьогодні за ними знято кілька художніх фільмів та серіалів.

    Вперше про ветеринарію Джеймс дізнався зі щомісячного журналу хобі Meccano Magazine. Тоді він ще навчався у середній школі. На уроках профорієнтації він не на жарт зацікавився ветеринарією і отримав диплом про середню освіту, вступив до відповідного коледжу. У грудні 1939 року хлопець став спеціалістом із хвороб тварин.

    Практикувати ДжеймсУайт почав одразу після закінчення коледжу. З 1940 року він працював із Дональдом Сінклером - іменитим ветеринаром Великобританії. Більшість подій, що трапилися з чоловіком у молодості, лягли в основу художніх творів — курйозні випадки, наслідки поки що невпевненого поводження з тваринами, витівки пухнастих.

    У березні 1941 року Німеччина піддала його місто бомбардуванню. У ній серйозно постраждав будинок батьків Уайта. Перебуваючи під враженням, він записався добровольцем до Королівських повітряних сил, хоча був звільнений від військової служби як ветеринар.

    1965 року Джеймс вирішив реалізувати свій давній план і написати книгу про будні ветеринара. Через кілька невдалих спроб вийшла збірка «Якби вони тільки могли говорити» (1970). Він виявився виключно популярним, особливо з огляду на те, що ім'я автора почули вперше. Початковий тираж у 3 тис. екземплярів довелося збільшити ще на 1 тис. — так швидко суспільство Великобританії розкупувало кумедні розповіді про тварин.

    Оскільки ветеринар писав свої твори від першої особи, йому знадобився псевдонім. Використання справжнього імені сприймалося б як саморекламу, заборонену за законом Королівським коледжем ветеринарних хірургів. Так з'явився Джеймс Херрісон.

    Візитна картка Джеймса Херрісон – трилогія «Про всі створіння». Її відкриває книга «Про всі створіння — великі і малі» (1972), складена зі збірок «Якби вони тільки могли говорити» і «Це не повинно траплятися з ветеринаром» (1972). Пізніше роботу було екранізовано.

    Продовжили бібліографію Джеймса Херрісона збірки «Записки сільського ветеринара» (1979), «І всіх їх створив Бог» (1981), «Собачі історії» (1986)», «Все живе» (1992) та «Котячі історії» (1994). Подарункові видання супроводжувалися фотографіями ветеринара з пухнастими підопічні.

    Його відомі цитати:

    • “Ну навіщо я став ветеринаром? Чому не вибрав справи легше та повільніше? Ну пішов би в шахтарі чи лісоруби...»

    «Якщо ви вирішите стати ветеринаром, то багатим не будете ніколи, зате життя у вас буде цікавим і повним розмаїттям».

    «Дивні люди! Просто не збагну, як це можна кинути безпорадну тварину напризволяще.»


    написать администратору сайта