Главная страница

Офор-ня_Доповіді-Реферату_додС (копия). Додаток с (для заочної форми навчання ) вимоги до оформлення доповіді (реферату)


Скачать 155.07 Kb.
НазваниеДодаток с (для заочної форми навчання ) вимоги до оформлення доповіді (реферату)
Дата08.07.2021
Размер155.07 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаОфор-ня_Доповіді-Реферату_додС (копия).docx
ТипВимоги до оформлення
#223759

Додаток С

(для заочної форми навчання )
ВИМОГИ

до оформлення доповіді (реферату)
з кредитного модуля Історія науки і техніки

першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ступеня «бакалавр»



спеціальність

Усі спеціальності













Освітня програма

ОПП для усіх спеціальностей




(назва)




форма навчання

заочна






Розробники:


проф., д.і.н., зав. каф. Костилєва Світлана Олександрівна




(посада, наукова ступінь, вчене звання, ПІБ)

(підпис)

проф., д.і.н., доц. Тарнавський Ігор Станіславович




(посада, наукова ступінь, вчене звання, ПІБ)

(підпис)

доц., к.і.н., проф. Ковальський Борис Павлович




Київ -2020р.


        1. Оформлення розділів та послідовність висвітлення матеріалу

Доповідь (Реферат) повинен містити:


  • титульний аркуш (додаток С І.1.1);

  • зміст (додаток С І.1.2);;

  • вступ;

  • основну частину;

  • висновки;

  • список використаних джерел;

  • додатки (за необхідності).




        1. Технічне оформлення доповіді/реферату (надалі роботи)


2.1. Загальні вимоги до оформлення роботи:

  1. Робота, що подається викладачі, має бути акуратно оформлений. Якість оформлення роботу – це перше, що помічається при читанні, і це враження може позначитися на його загальній оцінці. Змістовна, але неохайно оформлена робота не може претендувати на високу оцінку. Тому необхідно виділити досить часу на технічне оформлення роботи.

  2. Текст матеріалів роботи необхідно надрукувати за допомогою комп’ютера та принтера на одній сторінці стандартних аркушів білого паперу форматом 210 х 297 мм (А4). Використовують шрифт Times New Roman текстового редактора Word, розміру 14 з полуторним міжрядковим інтервалом. Мінімальна висота друкованого шрифту – 1,8 мм. Кожна сторінка друкованого роботи має містити приблизно 1800 знаків (28-30 рядків по 62-65 знаків у рядку, враховуючи знаки пунктуації та пробіли між словами). Текст друкованої роботи повинен мати поля з розмірами:

Поля

Не менше

Не більше

зліва

25 мм

30 мм

справа

10мм

15-20 мм

знизу та зверху

10мм

15 мм




  1. Сторінки роботи мають бути пронумеровані. Першою є титульна сторінка, але на ній номер сторінки не ставиться, а нумерацію розпочинають з 2-ї сторінки. Номер сторінки ставлять у правому верхньому куту сторінки без крапки через колонтитули.

  2. Помилки акуратно виправляють – підчищають або зафарбовують білилами «штрих», після чого вписують новий текст ручкою відповідного кольору та коригують комп’ютерний текст роботи. Допускається не більше 2-х подібних виправлень на сторінці. Якщо їх більше – сторінку передруковують. Упевнившись, що звіт не має поміток, плям, а його сторінки розміщені у правильній послідовності, його брошурують та подають викладачу на оцінювання


2.2. Розділи, підрозділи, пункти

  1. Текст роботи може поділятись на розділи, підрозділи, пункти та підпункти.

  2. Заголовки структурних частин роботи “ЗМІСТ”, «ВСТУП”, “РОЗДІЛ/ОСНОВНА ЧАСТИНА”, “ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ”, “ДОДАТКИ”, “СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ”, друкують великими літерами симетрично до набору та розпочинаються з нової сторінки. Переносити слова у заголовку та підкреслювати їх не дозволяється. Структурні частини роботи, такі як зміст, перелік умовних позначень, вступ, висновки, список використаних джерел не мають порядкового номера. (Не можна друкувати: “1. ВСТУП” або “Розділ 6. ВИСНОВКИ”).

  3. Номер розділу ставлять після слова “РОЗДІЛ”, після номера крапку не ставлять, потім з нового рядка друкують заголовок розділу.

  4. Заголовки підрозділів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Крапку в кінці заголовка не ставлять. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Підрозділи нумерують у межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, між якими ставлять крапку. В кінці номера підрозділу повинна стояти крапка, наприклад: “2.3.” (третій підрозділ другого розділу). Потім у тому ж рядку наводять заголовок підрозділу.

  5. Заголовки пунктів друкують маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Пункти нумерують у межах кожного підрозділу. Номер пункту складається з порядкових номерів розділу, підрозділу, пункту, між якими ставлять крапку. В кінці номера повинна стояти крапка, наприклад: “1.3.2.” (другий пункт третього підрозділу першого розділу). Потім у тому ж рядку наводять заголовок пункту.

  6. Відстань між заголовком (за винятком заголовка пункту) та текстом повинна дорівнювати 3–4 інтервалам (1 строка 14 шрифт).



Приклад оформлення Розділів, підрозділів, пунктів у роботі

2.3. Ілюстрації

Основними видами ілюстративного матеріалу в роботі є: креслення, технічний рисунок, схема, фотографія, діаграма і графік.

Кожна ілюстрація має відповідати тексту, а текст – ілюстрації.

  1. Ілюстрації (фотографії, креслення, схеми, графіки, карти) необхідно подавати в роботі безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації розміщені на окремих сторінках роботи, включають до загальної нумерації сторінок. Малюнок, схема або графіки розміри яких більше формату А4, враховують як одну сторінку і розміщують у відповідних місцях після згадування у тексті або в додатках.

  2. Ілюстрації позначають словом “Рисунок” і нумерують послідовно в межах розділу, за винятком ілюстрацій, поданих у додатках. Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка. Номер та назва рисунка наводяться знизу (по центру) або з правого боку рисунка. Якщо в розділі роботи подано одну ілюстрацію, то її нумерують за загальними правилами.

  3. Відстань між текстом та рисунком, а також між назвою рисунку та текстом після рисунку повинна дорівнювати 3–4 інтервалам (1 строка 14 шрифт). Рисунок розташовуємо по центру сторінки (рис. 3.Х).

  4. Не варто оформлювати посилання на ілюстрації як самостійні фрази, в яких лише повторюється те, що міститься у підписі. У тому місці, де викладається тема, пов’язана з ілюстрацією, і де читачеві треба вказати на неї, розміщують посилання у вигляді виразу в круглих дужках “(рис. 3.1)” або зворот типу: “...як це видно з рис. 3.1” або “...як це показано на рис. 3.1”.

  5. Якість ілюстрацій повинна забезпечувати їх чітке відтворення (електрографічне копіювання, мікрофільмування).


Приклад оформлення Ілюстрації у роботі

2.4. Таблиці

  1. Таблиці необхідно подавати в роботі безпосередньо після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці так, щоб її можна було читати без повороту переплетеного блоку роботи або з поворотом за стрілкою годинника. Таблиці, розміщені на окремих сторінках роботи, включають до загальної нумерації сторінок. Таблицю розміри якої більше формату А4, враховують як одну сторінку і розміщують у відповідних місцях після згадування у тексті або в додатках.

  2. Таблицю з великою кількістю рядків можна переносити на наступну сторінку. При перенесенні таблиці на наступну сторінку назву вміщують тільки над її першою частиною. Таблицю з великою кількістю граф можна ділити на частини і розміщувати одну частину під іншою в межах однієї сторінки. Якщо рядки або графи таблиці виходять за формат сторінки, то в першому випадку в кожній частині таблиці повторюють її головку, в другому– боковик.

  3. Таблиці нумерують послідовно (за винятком таблиць, поданих у додатках) в межах розділу. В правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис “Таблиця” із зазначенням її номера. Номер таблиці повинен складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад: Таблиця 1.2 (друга таблиця першого розділу). Назва таблиці розміщується в наступній строчці з вирівнюванням по центру, Назву наводять жирним шрифтом. Якщо в розділі роботи одна таблиця, її нумерують за загальними правилами.

  4. - При перенесенні частини таблиці на інший аркуш (сторінку) назву таблиці не вказуємо, але обов’язково першою строчкою перенесеної таблиці вставити заголовок таблиці з попередньої сторінки. На початку нової сторінки в першій строчці один раз справа над першою частиною таблиці (строка з заголовком таблиці), пишуть слова Продовж табл. і вказують номер таблиці, наприклад: Продовж. табл.1.2”.


Приклад оформлення Таблиці у роботі
2.5. Загальні правила цитування та посилання на використані джерела

При написанні роботи студент повинен посилатися на джерела, матеріали або окремі результати з яких наводяться в роботі, або на ідеях і висновках яких розроблюються проблеми, задачі, питання, вивченню яких присвячена роботі. Такі посилання дають змогу відшукати документи і перевірити достовірність відомостей про цитування документа, дають необхідну інформацію щодо нього, допомагають з’ясувати його зміст, мову тексту, обсяг. Посилатися слід на останні видання публікацій.

Посилання в тексті роботи на джерела слід зазначати порядковим номером за переліком посилань, виділеним двома квадратними дужками, наприклад, “... у працях [1–7]...”.
Приклад:

Цитата в тексті: “... незважаючи на пріоритетне значення мовних каналів зв’язку між діловими партнерами, ні в якому разі не можна ігнорувати найбільші канали передачавання інформації [13]”.
Відповідний опис у переліку посилань:

13. Дороніна М. С. Культура спілкування ділових людей : навч. посіб. / Дороніна М. С. – К. : КМ Academia, 1998. – 192 c.
Посилання на ілюстрації роботи вказують порядковим номером ілюстрації, наприклад, “рис. 1.2”.

Посилання на всі таблиці роботи вказують порядковим номером таблиці, при цьому слово “таблиця” в тексті пишуть скорочено, наприклад: “... у табл. 1.2".

У повторних посиланнях на таблиці та ілюстрації треба вказувати скорочено слово “дивись”, наприклад: “див. табл. 1.3”.
2.6. Додатки

Додатки оформлюють як продовження роботи на наступних її сторінках або у вигляді окремої частини, розміщуючи їх у порядку появи посилань у тексті роботи.

Якщо додатки оформлюють на наступних сторінках роботи, кожний такий додаток повинен починатися з нової сторінки. Додаток повинен мати заголовок, надрукований угорі малими літерами з першої великої симетрично відносно тексту сторінки. Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої друкується слово “Додаток _______” і велика літера, що позначає додаток.

Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Г, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь, наприклад, додаток А, додаток Б. Один додаток позначається як додаток А.

При оформленні додатків окремою частиною (книгою) на титульному аркуші під назвою роботи друкують великими літерами слово “ДОДАТКИ”.

Текст кожного додатка за необхідності може бути поділений на розділи й підрозділи, які нумерують у межах кожного додатка. У цьому разі перед кожним номером ставлять позначення додатка (літеру) і крапку, наприклад, А.2 – другий розділ додатка А; В.3.1 – перший підрозділ третього розділу додатка В.

Ілюстрації, таблиці та формули, розміщені в додатках, нумерують у межах кожного додатка, наприклад: рис. Д. 1.2 – другий рисунок першого розділу додатка Д); формула    (А. 1) – перша формула додатка А.

Додаток С І.1.1
Національний технічний університет України

«Київський політехнічний інститут

імені Ігоря сікорського»

факультет соціології і права

(повна назва інституту/факультету)

кафедра історії

(повна назва кафедри)



ДОПОВІДЬ / РЕФЕРАТ




з дисципліни (кредитного модуля)

Історія науки і техніки




спеціальність

Для всіх спеціальностей

спеціалізація

Для всіх спеціалізацій




На тему

ХХХХХХХХХХХХХХ

ХХХХХХХХХХХХХХХХ





Виконав (-ла) студент (-ка) _1-го курсу

гр. БС-___

ІВАНОВ ІВАН ІВАНОВИЧ
Засвідчую, що у роботі немає запозичень з праць інших авторів без відповідних посилань.
Студент (-ка) _____________
Перевірив __________________________________


________________________

(підпис викладачів)
Київ – 20хх_р.

Додаток С І.1.2
ЗМІСТ




ВСТУП

6




РОЗДІЛ 1







1.1.

4




Розділ 2

5




2.1.

8




Розділ 3

18




3.1.







ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ

19




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

21




ДОДАТКИ





написать администратору сайта