Главная страница
Навигация по странице:

  • Дәстүр және ауыз әдебиеті

  • Барлық оқушылар

  • Рапорт орнату ширату жаттығуларын жасату.Оқу материалын жариялау

  • (Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі

  • Дескриптор : - Мәтінді оқиды.- Наурыз көже туралы әңгімелейді.Сергіту сәтінде «Көңілді күн» биін билеу.

  • Саралау тәсілі: «Тапсырма»

  • Рефлексия: «Қол белгісі»

  • реферат. дүниетану 21-апта (1). Дстр жне ауыз дебиеті


    Скачать 0.69 Mb.
    НазваниеДстр жне ауыз дебиеті
    Анкорреферат
    Дата09.03.2022
    Размер0.69 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файладүниетану 21-апта (1).doc
    ТипДокументы
    #388371

       Бекітемін.

       Дүниетану

    kairshanz@mail.ru

    Бөлім:

    Дәстүр және ауыз әдебиеті

    Мұғалімнің аты-жөні

    Нақыпова Зина

    Күні:

    02.02.2022

    Сынып:

    Қатысушылар саны:25

    Қатыспағандар саны:0

    Сабақтың тақырыбы

    Мемлекеттік мейрамдар

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

    2.1.6.1 таңдауы бойынша ҚР ұлттық және мемлекеттік мерекелерінің мәнін түсіндіру

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушылар: ҚР ұлттық және мемлекеттік мерекелерінің маңызын айта алады.

    Көптеген оқушылар: ұлттық мерекелерде жасалатын іс-шаралар жайлы сұрақтарға жауап бере алады.

    Кейбір оқушылар: мейрамдарды өткізу жайлы әңгімелей алады.

         Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі/ уақыт

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы
    Тыңдалым
    Айтылым

    Рапорт орнату

    ширату жаттығуларын жасату.

    Оқу материалын жариялау

    «Пазл» әдісі мен сұрақ-жауап арқылы жүреді.

    -Суреттен не көріп тұрсың?
    -Қандай мереке тойлануда деп ойлайсың? Неліктен?
    -Бұл қай халықтың мерекесі?
    -Тағы қандай мейрамдар туралы білесің?
    - Ендеше бүгінгі сабақта не туралы білетін боламыз?


    Жаттығу жасайды.
    Сұраққа жауап беріп, тақырыпты ашады.


    «Ауызша бағалау» «Жарайсың!» тб




    Бөліктерге бөлінген сурет




    Сабақтың ортасы

    Оқылым


    (Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүзеге асады.

    А) Мәтінді оқып таныс

    .

    Ә) Сұрақтарға жауап бер:
    Сенің отбасыңда қандай тілектер айтылады? Оны кім айтады?
    Наурыз көжеге қосатын тағам түрлерін атай аласың ба?
    Дескриптор:

    - Мәтінді оқиды.

    - Наурыз көже туралы әңгімелейді.
    Сергіту сәтінде «Көңілді күн» биін билеу.
    (Д) 2- тапсырма «Зерттеп көр» әдісі арқылы жүреді.

    А) Бата. Әр жиында батаны қадірлі адамдар беретін болған. Саған ата-әжең, ата-анаң қандай жақсы тілектер айтты?

    Қандай бата білесің?
    Ә) Саған шетелден қонақтар келді. Олар ұлттық мереке жайлы білгісі келді. Сурет салып Наурыз мейрамының көңілді тойланатынын жеткізу үшін әңгіме құрастыр.
    Б) Қазақтың қандай ойындарын білесің? Олар жайлы әңгімеле.
    Дескриптор:

    -Бата туралы әңгімелейді.

    - Наурыз туралы сурет салып, әңгімелейді.

    - Ұлттық ойындар туралы әңгімелейді.

    Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүргізіледі.
    Кейбір оқушыға:

    - Отбасыңда тойланатын тағы қандай мерекелерді білесің?


    - Мәтінді оқиды.

    - Наурыз көже туралы әңгімелейді.


    Билеп сергиді.

    -Бата туралы әңгімелейді.

    - Наурыз туралы сурет салып, әңгімелейді.


    - Ұлттық ойындар туралы әңгімелейді.


    ҚБ: 1-10 балдық жүйе.

    ҚБ: 1-10 балдық жүйе.



    Оқулық,

    Оқулық ,

    дәптер



    Сабақтың соңы


    Рефлексия: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді.
    Бас бармақ- өзімді қалай сезіндім?

    Балан үйрек- басқаларға көмегім тиді ме?

    Ортан терек- бүгінгі көңіл күйім қандай болды?

    Шылдыр шүмек- бүгінгі сабақ ұнады ма?

    Кішкентай бөбек- бүгін не үйрендім?
    Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқып мазмұнда.

    Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды.









    написать администратору сайта