Главная страница
Навигация по странице:

  • Етичний релятивізм Ф. Ніцше.

  • ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

  • Етичний релятивізм Ф. Ніцше.. Етичний релятивізм


    Скачать 277.35 Kb.
    НазваниеЕтичний релятивізм
    Дата18.06.2022
    Размер277.35 Kb.
    Формат файлаpptx
    Имя файлаЕтичний релятивізм Ф. Ніцше..pptx
    ТипДокументы
    #601667

    Підготував студент 1 курсу стоматологічного факультету 241 групи

    Жибіка Антон Дмитрович

    Етичний релятивізм

    Ф. Ніцше.

    Етичний релятивізм - це теорія про те, що не існує загальновизнаних моральних принципів, але що усі моральні принципи дійсні по відношенню до культури або індивідуального вибору.

    Продовжуючи досліджувати природу етичного релятивізму, ми повинні відмітити, що він має дві основні форми. Перша - це особистий, або індивідуальний, релятивізм(також називається суб'єктивізмом). Етичні судження і переконання є вираженням морального світогляду і відношення окремих людей. Замість того, щоб бути об'єктивними, такі судження є суб'єктивними. У мене є етичні погляди, а у вас є ваші; ні мої погляди, ні ваші не краще і не правильніше.

    Друга форма етичного релятивізму, що називається соціальним, або культурним, релятивізмом, стверджує, що етичні цінності варіюються від суспільства до суспільства і що основа для моральних суджень лежить в соціальних або культурних поглядах. Щоб людина вирішувала і робила те, що правильно, він повинен дивитися на норми суспільства. Люди в суспільстві можуть насправді вважати, що їх погляди є правильними моральними поглядами.

    Один з авторів, що часто асоціюється з релятивізмом, - Фрідріх Ніцше уверждал, що такі слова, як добро і зло, визначаються різними людьми на основі їх власних поглядів на світ. Він також вважав, що моральні судження відбивають владні стосунки і основні інстинктивні потреби

    Наприклад, ті, хто перебуває при владі, схильні називати себе "хорошими", тому що вони інстинктивно вважають себе вище за тих, хто менш сильний. Як пояснює Ніцше: "Саме наші потреби тлумачать світ; наші спонукання і їх "за і проти". Кожне прагнення - це свого роду спрага правити; у кожного є своя точка зору, що він хотів би змусити усі інші спонукання прийняти як норму".

    Якщо Ніцше правий, що моральний світ складається з перспектив і боротьби за владу, то немає вагомих підстав залишатися відкритим і терпимим. Дійсно, релятивізм може використовуватися для підтримки використання сили в цілях захисту і розширення вашого власного погляду або перспективи, коли він вступає в конфлікт з іншими.

    Проте припущення про те, що етичні концепції правильного і неправильного "обов'язково властиві" цьому суспільству, помилково, хоча в той же час необхідно усвідомлювати, що інші культури відрізняються від нашої. Історичні дані вказують на схожість основних етичних норм різних культур

    Визнаючи етичний релятивізм, ми приймаємо інший стандарт абсолютної моральності, а саме загальну етичну терпимість. Зробити етичну терпимість нормою абсолютної моральності означає відсунути проблеми громадського добробуту, чесності і справедливості на другий план.

    ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!



    написать администратору сайта