Главная страница

Ессе. Філософський світогляд це теоретичний погляд на світ з позицій активного істоти, що усвідомлює як самого себе, так і те, з чим йому доводиться взаємодіяти


Скачать 14.89 Kb.
НазваниеФілософський світогляд це теоретичний погляд на світ з позицій активного істоти, що усвідомлює як самого себе, так і те, з чим йому доводиться взаємодіяти
Анкорdgdsgsdg
Дата05.11.2020
Размер14.89 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаЕссе.docx
ТипДокументы
#148199

Філософський світогляд - це теоретичний погляд на світ з позицій активного істоти, що усвідомлює як самого себе, так і те, з чим йому доводиться взаємодіяти. Це сукупність фундаментальних ідей про людину, світ і про ставлення людини до світу. Ці ідеї дозволяють людям свідомо орієнтуватися в світі і суспільстві, а також мотивувати свої вчинки.

Роль філософії в житті суспільства, визначається, перш за все, тим, що вона виступає як теоретична основа світогляду, а також тим, що вона вирішує проблему пізнаваності світу, нарешті, питання орієнтації людини в світі культури, в світі духовних цінностей. Справжня філософія завжди орієнтована на досягнення добра, прекрасного і піднесеного, подолання в людині всього демонічного і тваринного і створення людини морального. Високі моральні якості людини, як відомо, не виникають стихійно, самі по собі, вони часто є результатом плідної діяльності філософів. Давньогрецький філософ Сократ в одній із розмов зауважив, що для нього "... здається дивним, якщо людина, взявшись бути пастухом стада корів і збавляючи і погіршуючи їх, не зізнається, що він поганий пастух, але ще для нього дивно, якщо людина, взявшись бути начальником в державі і збавляючи і погіршуючи громадян, які не соромиться цього і не усвідомлює, що він поганий начальник "(Ксенофонт." Спогади про Сократа "I, II, 32).

Будь-яка політика (економічна, технічна, в області медицини, освіти і т. Д.) Не може зробити кроку без узгодження з мораллю, моральністю. Лукавство, нерозумність і аморальність політики, а також некоректні філософські орієнтири завжди вели до катастроф, чому немало свідчень, як в історії, так і в сучасності. Аристотель називав філософію «головною і чільною наукою, якій всі інші науки, немов рабині, не сміють перечити». Для Сенеки філософія основний засіб розвитку громадянських якостей особистості, морально-духовної доблесті і інтелектуальної сили. При перебільшенні значення філософії в житті суспільства і Аристотель, і Сенека правильно відзначали лідируюче положення філософської думки в духовній культурі, а зауваження Сенеки про моральну користь філософії, зберігають своє значення і до цього дня.

Суспільство завжди вимагало і вимагає від філософії відповіді на питання: Яким повинен бути світ, щоб він відповідав людині? Яким повинен бути сама людина, щоб відповідати світу? Чи гідний світ того, щоб в ньому жити? Чи гідний сама людина того, щоб виступати від імені життя, чи розуміє він її цінність?


написать администратору сайта