|
| Қазақ əліппесінің пернетақтадағы орналасуын
анықтайды.
|
|
|
| (Ж) 2- тапсырма.
| Дескриптор
| Жұптағы оқушылар
|
| Мəтіндік редакторда
| | бірін-бірі тапсырма
| Интерактивті
| берілген символдарды
| редакторда берілген
| орындау деңгейіне
| тақта
| теріңдер. Кейбір
| символдарды тереді.
| байланысты
|
| символдар ағылшын
|
| «Қошеметтеу» əдісі
|
| алфавитінің
|
| бойынша бағалайды.
|
| орналасуына қатысты.
|
|
|
| Shift+Alt пернелерін
|
|
|
| бірге бас. KK – қазақ
|
|
|
| жəне EN – ағылшын
|
|
|
| тілдерінің жазылу
|
|
|
| алфавитіне
|
|
|
| ауыстырады.
|
|
|
|
| (Т) «ВЕНН»
диаграммасы 3- тапсырма.
Мəтінді қаламмен жазған ыңғайлы ма, əлде компьютерде терген ыңғайлы ма? Салыстыр. Мысал
келтір.
| | Топ мүшелері
|
| бойынша берілген
| тапсырма
| Интерактивті
| тапсырманы
| орындағанына қарай
| тақта
| салыстырады.
| бірін-бірі
|
| | «Қошеметтеу» əдісі
|
| анықтайды.
| бойынша бағалайды.
|
| |
|
| жазады.
|
|
| Сабақтың соңы(7мин.)
Сабақтыбекіту.Рефлексия
| (Ө) «Шабадан, еттартқыш, қоқыс жəшігі» əдісі.
Тақырып бойынша алған керекті ақпараттарды «шабаданның» тұсына жазса, ал
«əлі де оқуым керек», «толықтыруым керек» дегендері болса, «еттартқыштың» тұсына жазады. Сонымен қатар керек болмаған, артық дүниені «қоқыс жəшігінің» тұсына жазады. Осылайша мұғалім өткен сабақтан қандай білім алғанын біледі.
| Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Қошеметтеу» əдісі бойынша бағалайды.
|
| Мақсаты: оқушы алған білімін саралауға дағдыланады.
Тиімділігі: тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.
|
| Саралау. Сіз қандай тəсілмен көбірек
| Бағалау. Сіз
| Денсаулығын жəне қауіпсіздік ережесін
| қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті
| оқушылардың
| сақтау.
| оқушылардың алдына қандай
| материалды игеру
|
| тапсырмалар қоясыз?
| деңгейін қалай
|
|
| тексеруді жоспарлап
|
|
| отырсыз?
|
| «Диалог жəне қолдау көрсету»,
«Тапсырма», «Жіктеу».
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нəтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып əзірлеуді қамтиды.
| «Қошеметтеу» əдісі.
| Денсаулықты сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.
| Жалпы бағалау
Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту жəне сабақ беру туралы не айтасыз? 1:
2:
|
сабақ. Спрайтты пернетақтамен басқару
Бөлімі
| III бөлім. «Сөзбе - сөз (ортақ тақырыптар: «Менің мектебім»,
«Менің туған жерім»)
| Педагогтің аты-жөні
|
| Күні
|
| Сыныбы
| Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы
| Спрайтты пернетақтамен басқару.
| Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты
| 2.4.2.2 пернетақтадан спрайтты басқару;
| Сабақтың мақсаты
| Барлықоқушыүшін:
Компьютердегі ойындарды басқаруға арналған құрылғылар туралы əңгімелейді.
Оқушылардыңкөбіүшін:
Тек пернетақтамен басқаратын ойындарға мысалдар келтіреді.
Кейбіроқушыларүшін:
Пернетақтадан спрайтты басқаруды ұйымдастырады.
| Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты
| Педагогтің іс- əрекеті
| Оқушының іс-əрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| (Ұ)
Ұйымдастырукезеңі
(1-7мин.)
| Сəлемдесу, оқушыларды түгендеу.
І. Қызығушылықты ояту. «Арқаға массаж жасау» ойыны
Оқушылар шеңбер құрып тұрады да, мұғалімнің айтуы бойынша оңға бұрылып, ілгері қарай жүреді. Əр оқушы алдында тұрған жолдасының арқасына массаж жасауы керек. Бір минуттан кейін шеңбер теріс айналып, қайтадан алдында тұрған сыныптастарына массаж жасайды.
Бұл ойын оқушыларға психологиялық жағымды ахуал орнатады.
| Топтастыру
| «Атомдарменмолекулалар»əдісі
Молекулалар атомдардың жиынтығы екендігі баршаға мəлім. Оқушылар сыныптың бос жеріне жиналады. Ойынды жүргізуші «Атомдар!» деп дауыстағанда, олар бір- бірімен араласып, əрлі-берлі жүруі керек, өйткені олар қазір броундық қозғалыстағы атомдар іспетті. Ал жүргізуші «Молекулалар!» деп айтып, бір санды атаса (мəселен, үш немесе төрт, бес, алты), оқушылар сол аталған сан құрамында топтарға жедел түрде бірігуі керек. Қалыс қалған оқушылар (топ құрамын аталған саннан кем құрғандар) айып ретінде бір тапсырма орындайды. Мысалы, өлең оқиды, əн айтады т.с.с.
Ойынның нəтижесінде құралған топтар сол құрамда қалады.
1-топ: 2-топ: 3-топ:
| (МК,Ұ)Ой
қозғау. «Миғашабуыл»əдісі
| Мұғалім төмендегі сұрақтарды оқушыларға қойып, суреттерді интерактивті тақтадан көрсетеді.
Оқушылар ұжымдық үлгіде білгендері бойынша өз ойларын айтып, жауап береді.
| –Компьютердегі ойындарды басқаруға арналған қандай құрылғыларды білесің? (1-сурет) Əңгімеле.
–Тек пернетақтамен басқаратын ойындарға мысал келтіре аласың ба?
–Scratch-те спрайтты пернемен басқаруға бола ма?
| Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды
«Стикерлер» əдісі бойынша бағалайды.
Жасыл түс: Жарайсың! Сары түс: Жақсы!
Қызыл түс: Талпын!
|
| |