Бөлімі
| I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім туралы»)
| Педагогтің аты-жөні
|
| Күні
|
| Сыныбы
| Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы
| Денсаулығымызды сақтаймыз
| Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты
| 2.1.3.1 цифрлық құрылғылар мен интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде негізгі қауіпсіздік ережелеріне сүйену;
| Сабақтың мақсаты
| Барлықоқушыүшін:
Өзінің, отбасының бақытты сəттерін суретке түсіру үшін пайдаланатын құрылғыларын атайды.
Оқушылардыңкөбіүшін:
Құрылғыларды дұрыс пайдаланбаудың қандай қаупі бар екендігі туралы өз ойларын ортаға салады.
Кейбіроқушыларүшін:
Цифрлық құрылғылар мен интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде негізгі қауіпсіздік ережелерін ескереді.
| Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыты
| Педагогтің іс-əрекеті
| Оқушының іс- əрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| (Ұ)
Ұйымдастырукезеңі
(1-7мин.)
| І. Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру.
(МК, Ұ). Топтастыру.
Оқушылар сурет таңдау арқылы 3 топқа бірігеді. Топтың суреттері: ноутбук, планшет, ұялы телефон. Ой сергіту.
«Ана тілің – арың бұл» əнін хормен айту.
(МК, Ұ). «Мидың суреті» əдісі.
Əр балаға мидың суреті таратылады. Мидың ішіне сабақтың өн бойында үйренгендерін, жасағандарын жазып отырады.
| (МК,Ұ)Ой
қозғау. «Миғашабуыл»əдісі
| «Жедел сұрақтар жаңбыры» əдісі Мұғалім оқушыларға жылдам сұрақтар қояды. Қажет болған жағдайда интерактивті тақтадан суреттер көрсетіледі.
| отбасыңның бақытты сəттерін суретке түсіру
үшін қандай құрылғы пайдаланасың?
(1-сурет) Компьютерге ұқсайтын басқа қандай құрылғыларды білесің? (2-сурет) Құрылғыларды дұрыс пайдаланбаудан
қандай қауіп бар? (3-сурет)
| Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды
«Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды.
Жарайсың! Жақсы!
Талпын!
| Саралау. Оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан- жақты əрі нақты көмек қажет болады. Жетекші сұрақтар қою
арқылы диалог
жəне қолдау көрсетумен сараланады.
| Жаңа сабаққадайындық
| ІI. Жаңа сабаққа кіріспе.
(МК. Ұ) «Бір ғана секунд» əдісі.
Интерактивті тақтадан ноутбук, планшет,ұялы телефонның суреттері көрсетіледі. Мұғалім оқулықтан «Жаңа білім» бөліміндегі мəтіннің əр жерінен оқиды, ал оқушылар мəтінге мұқият зер салып, шапшаңдықпен жалғастырады. Осылай жаңа сабақтың ақпаратымен танысады.
| Сабақтыңортасы(31мин.)
|
| (МК. Д). «Түртіп алу» əдісі.
Оқушылар мəтінді оқу барысында
|
| Интерактивті тақта
|
|
| кездескен жаңа сөздерді жұмыс
дəптерлеріне жазып алады.
|
|
|
| (МК. Д)
1-тапсырма. Жоғарыда айтылған құрылғылардан басқа тағы қандай цифрлық құрылғыларды білесің? Оларды сипаттап бер.
Саралау. Оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты əрі нақты көмек қажет болады. Жетекші сұрақтар қою арқылы диалог жəне қолдау көрсетумен сараланады.
| Дескриптор
Өздеріне белгілі күнделікті өмірде көріп, естіп жүрген құрылғыларды атайды. Атаған
құрылғыларын сипаттайды.
| Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды
«Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды.
Жарайсың! Жақсы!
Талпын!
| Интерактивті тақта
|
| (Т) 2-тапсырма.
«Пікір картасы» əдісі.
Цифрлық құрылғыларды пайдаланудың ортақ ережесін құрастырыңдар.
Олардың пайдасы мен зияны жайлы əңгімелеңдер.
| Дескриптор
Топта тапсырмамен танысып, өзара талқылайды. Цифрлық құрылғыларды пайдаланудың ортақ ережесін құрастырады. Олардың пайдасы мен зияны жайлы айтады.
| Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды
«Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды.
Жарайсың! Жақсы!
Талпын!
| Интерактивті тақта
|
| (Ж) 3-тапсырма.
«Ойлан, жұптас, бөліс» əдісі Балалардың іс- əрекетін талдап, баға беріңдер (4-сурет).
| Дескриптор балалардың іс- əрекетін талқылайды.
Суреттегі балалардың іс- əрекетіне баға береді.
| Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды
«Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды.
Жарайсың! Жақсы!
Талпын!
| Интерактивті тақта
| Мақсаты: Оқушылар ойына келген жауаптар немесе идеяларды барынша көп жазу арқылы кейін өз идеяларын ортаға салады.
Тиімділігі: Оқушылардың есте сақтау қабілеті (мұқият тыңдалым) жақсарады. Өз ойын ашық айта алады. Оқушылардың оқылым, айтылым, тындалым, жазылым дағдылары қалыптасады.
Саралау: Тапсырма барлық оқушыға ұсынылады, бірақ əртүрлі нəтиже күтіледі. Қабілеті төмен оқушы мен қабілеті жоғары оқушылар жұптасады. Оқушылар бір-бірімен ой бөліседі, идеяларын ортаға салады.
| Сабақтың соңы(7мин.)
Сабақтыбекіту.Рефлексия
| Ой толғаныс. Рефлексия. (Ж) «Еркін
микрофон» əдісі арқылы бүгінгі сабақтан алған əсерін, нені оқып зерделегенін, нені үйренгенін айтады.
| Бүгінгі тақырып не туралы болды? Бүгінгі тақырыпта не ұнамады? Бүгінгі тақырып несімен ұнады? Мені қызықтырғаны
...
Сабақта қандай сезімде болдың? Тақырыпқа не қосар едің? Тақырыптан қандай
үлгі алдың?
| ҚБ: Бағалау үшін
«Мидың суреті» əдісі бойынша сабақтың басында мұғалім таратқан қағазда кімде қанша түсінік жазылғанына қарайды. Ең көп түсініктемелер жазған оқушылар сабақтағы белсенді оқушылар қатарына қосылады.
| Жұмыс дəптері
|
|
| – Менің қолымнан
келеді ...
|
|
| Саралау. Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?
| Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай
тексеруді жоспарлап отырсыз?
| Денсаулығын жəне қауіпсіздік ережелерін сақтау.
| «Диалог жəне қолдау көрсету»,
«Тапсырма», «Жіктеу».
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нəтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып əзірлеуді қамтиды.
| «Мадақтау сөзі» əдісі
| Денсаулықты сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік ережелерінің тармақтары орындалады.
| Жалпы бағалау
Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы, сабақ беру туралы не айтасыз? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не жəрдемдесер еді? Оқыту туралы, сабақ беру туралы не айтасыз? 1:
2:
Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері, қиыншылықтары туралы нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аударуым қажет?
1:
2:
|
Бөлімі
| I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім туралы»)
| Педагогтің аты-жөні
|
| Күні
|
| Сыныбы
| Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
| Сабақтың тақырыбы
| Ақпарат іздеу
| Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты
| 2.3.1.1 берілген тақырып бойынша ақпарат іздеу үшін браузерді қолдану;
| Сабақтың мақсаты
| Барлықоқушыүшін:
Балаларға арналған қандай сайттардың бар екендігін атайды.
Оқушылардыңкөбіүшін:
Өзі жайлы қандай ақпаратты интернетте жариялауға болмайтынын айтады.
Кейбіроқушыларүшін:
Берілген тақырып бойынша ақпарат іздеу үшін, браузерді қолданады.
| |