Главная страница

2 сынып ҚМЖ (1). I блім. Компьютерлер мен программалар орта таырып зім


Скачать 0.63 Mb.
НазваниеI блім. Компьютерлер мен программалар орта таырып зім
Дата18.05.2023
Размер0.63 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файла2 сынып ҚМЖ (1).docx
ТипПрограмма
#1140183
страница29 из 37
1   ...   25   26   27   28   29   30   31   32   ...   37

Сабақтыңортасы(31мин.)

ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін).

(Ж) ПрактикалықтапсырмаларРоботқа арналған

жобалық тапсырмалар

  1. 3-суреттегі робот программасының блок- схемасын құрастыр.

  2. 3-суреттегі программада робот кедергімен жанасқанда бұрылмай артқа қайтады. Робот бұрылып алға қарай қайту үшін, осы программаға өзгеріс жаса.

  3. «Халық ауыз əдебиетін насихаттаушы робот» жобасын ұсыныңдар. Жобаның сөзбен сипатталған алгоритмі:

    1. Робот 10 сек қозғалады. Қозғалыс кезінде бір мақал айтады. Тоқтайды.

    2. Тағы 10 сек қозғалып, 2-ші

мақалын айтады. Тоқтайды.

  • 3-суреттегі робот программасының блок-схемасын құрастырады.

  • 3-суреттегі программаға өзгеріс жасайды.

  • «Халық ауыз əдебиетін насихаттаушы робот» жобасын ұсынады.

Оқушылар бірін-бірі

«Күлегештер» əдісі бойынша бағалайды.

Интерактивті тақта

Сабақтыңсоңы

(7мин.)
Сабақтыбекіту.Рефлексия

ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия

(Ж)«Араұясы»техникасы

Мұғалім жұптағы оқушыларға не білгендігі туралы пікір алмасуды жəне екі сұрақтан дайындауын тапсырады. Содан кейін əрбір жұп кезектесіп сұрақ қояды, ол сұраққа жауапты басқа оқушылар береді. Сонымен берілген осы техника негізінде мұғалімнің көмегімен берілген мəліметтер қорытындыланады, өңделеді.
Мақсаты: оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Тиімділігі: тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.

Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды

«Күлегештер» əдісі арқылы бағалайды.




Саралау. Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз?

Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап

отырсыз?

Денсаулықты жəне қауіпсіздік ережелерін сақтау.

«Диалог жəне қолдау көрсету», «Тапсырма»,

«Жіктеу».
Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нəтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен

«Күлегештер» əдісі.

Денсаулықты сақтау технологиялары.

Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын.

Осы сабақта қолданылатын

ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін

ескере отырып əзірлеуді қамтиды.




қауіпсіздік ережелерінің

тармақтары орындалады.


Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту жəне сабақ беру туралы не айтасыз? 1:

2:

Сабақты жақсартуға не жəрдемдесер еді? Оқыту жəне сабақ беру туралы не айтасыз? 1:

2:

Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері, қиыншылықтары туралы нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аударуым керек?

1:

2:




  1. сабақ. Жоба дегеніміз не?



Бөлімі

VI бөлім. Роботтехника: «Билейтін робот» жобасы (ортақ тақырыптар: «Қоршаған орта», «Саяхат»)

Педагогтің аты-жөні




Күні




Сыныбы

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жоба дегеніміз не?

Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты

2.2.1.2 өз идеяларын мəтіндік редакторда жазу;

2.3.2.1 қосымшалар арасындағы мəліметтермен ауысу;

Сабақтың мақсаты

Барлықоқушы:

Жоба жұмысының кезеңдерімен жəне рəсімдеумен танысады.

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің іс- əрекеті

Оқушының іс- əрекеті

Бағалау

Ресурстар

(Ұ)

Ұйымдастырукезеңі

(1-7мин.)

Сəлемдесу, оқушыларды түгендеу. І. Қызығушылықты ояту

«Мадақтау»ойыны

Оқушылар сынып ішінде əрі-бері жүріп, бір-біріне мақтау мен комплимент айтады:

«Бүгін сондай көңілдісің!», «Мен сені шыншылдығың мен əділеттілігің үшін өте сыйлаймын!», «Сен өте əдепті жансың!», «Маған сенімен бір топта жұмыс істеген ұнайды!». Бұл ойынды шағын топ ішінде де ұйымдастыруға болады. /Оқушыларға

психологиялық жағымды көңіл күй сыйлайды/.

Топтастыру

Топтастыру.«Молекулалар»əдісі

Мұғалім оқушыларға енді олардың атомдар екенін айтады. Содан соң: «10 атомнан молекулаға бірігіңдер!» деген тапсырма береді. Осылайша атом санын азайта береді. Мұғалім өзінің қанша оқушыдан бірігетінін айтып топтастырады.

І топ: Атомдар

ІІ топ: Молекулалар

(МК,Ұ)Ой

Мұғалім өткен

  • Жинаған

Мұғалім




қозғау.«Миға

сабақ пен жаңа

ақпаратты

белсенділік

шабуыл»əдісі

сабақты

компьютерде

танытқан




ұштастыру

жүйелеп

оқушыларды




мақсатында

көпшілікке қалай

«Қошеметтеу»




оқушыларға

таныстыруға

əдісі бойынша




сұрақтар қояды.

болады?

бағалайды.




–Өзіңді










қызықтырған










тақырыпқа










зерттеу жүргізіп










көрдің бе?










–«Жоба» дегенді










қалай түсінесің?






1   ...   25   26   27   28   29   30   31   32   ...   37


написать администратору сайта