Главная страница
Навигация по странице:

  • Жанды табиғат

  • Мәтін және оның түрлері

  • Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

  • Сергіту жаттығуы: «Жаяу» әні. 53-жаттығу

  • Дескриптор: - Мәтіннен тірек сөздерді табады.- Сызба бойынша мәтін бөліктерін табады. -Ғылыми мәтін екенін дәлелдейді.Дескриптор

  • Рефлексия: «Менің сөзім»

  • қысқа мерзімді жоспар. Мәтін және оның түрлері (4-сабақ). қазақ т. ыса мерзімді жоспар Бекітемін оіо


    Скачать 68 Kb.
    Названиеыса мерзімді жоспар Бекітемін оіо
    Анкорқысқа мерзімді жоспар. Мәтін және оның түрлері (4-сабақ
    Дата23.09.2022
    Размер68 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлақазақ т.doc
    ТипДокументы
    #692236

    ______________
    Қысқа мерзімді жоспар

      Бекітемін ОІО______________


    Бөлім

    Жанды табиғат

    Педагогтің аты-жөні




    Күні:

    23.09.2022ж

    Сынып:3б

    Қатысушылар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы

    Мәтін және оның түрлері

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

    3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы нормаларды сақтап сөйлеу.

    3.2.1.1* тірек сөздер, көмекші сөздер арқылы мәтін түрлерін (әңгімелеу, сипаттау, пайымдау) және оның құрылымдық бөліктерін анықтау

    3.3.6.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзінжүйелі түрде жоспарлап, тілдік


    Сабақтың мақсаты

    Мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды;

    Өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды

    Кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын арттырады;

    Ойлау дағдыларының деңгейі

    қолдану,талдау, ЖОД

    Бағалау критерийлері

    Мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды;

    Өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайды

    Кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын арттырады;

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезең

    уақыт

    Педагогтің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    5 мин

    Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді.

    Оқу материалын жариялау «Керме жіп» әдісі арқылы жүреді.

    Керме жіпте ілініп тұрған сұрақтарға жауап беріңдер:

    - Мәтіннің түрлері ата.

    - Әңгімелеу мәтінінің сұрағы қандай?

    - Сипаттау мәтінінің сұрағы қандай?

    - Пайымдау мәтінінің сұрағы қандай?

    -Ендеше бүгінгі сабағымызда мәтін түрлерін ажырату мақсатындағы тапсырмалар орындайтын боламыз.

    Жаттығу жасайды.


    1. Сұрақтарға жауап беріп, тақырыпты ашады.




    ҚБ: «Ауызша мадақтау» әдісі

    Керме жіп, сұрақтар жазылған парақшалар, қысқыштар

    Сабақтың ортасы

    15 мин

    2 мин

    20 мин


    Дәптермен жұмыс. Грамматикалық сауаттылықты арттыру

    Сөздік диктант

    Құлын, күрек, көкек, жүрек, көбелек, жұлдыз, орындық, отын, өрік, жүзім.

    Тапсырма:

    1. Жүзім сөзіне дыбыстық талдау жаса


    Топтық жұмыс.52-жаттығу. Берілген тірек сөздер арқылы мәтіннің түрін ажырат.

    Тірек сөздер: Балалар қуалап жүрді, ұстап алды, сүйремекші болды, босаттырды.

    Мәтінді оқы.Балалар нені дұрыс істемегенін топта талқылап, олардың əрекетіне өз пікірлерін жазады. Жазған жұмыстарын топта жариялап, талқылайды.

    ЕББҚ тапсырмасы:

    Мұғалімнің қолдау көрсетуі арқылы мәтін бөлігін көшіріп жазу

    Сергіту жаттығуы: «Жаяу» әні.

    53-жаттығу.Мақалды көркемдеп жазады. Мақалдың мағынасын топта талқылайды. Оқушылардың бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен
    мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу жəне таза жазуы қадағаланып, бағыт беріледі

    54-жаттығу.Оқушылардың топтық жұмысы ұйымдастырылады. Өздері қалаған бір тақырып аясында сызбаны басшыллыққа алып, көркем мəтін құрайды. Орындалған жұмысты топта жариялап оқиды. Құраған мəтінінің көркем мəтін екенін дəлелдейді.

    Дескриптор:
    - Мәтіннен тірек сөздерді табады.

    - Сызба бойынша мәтін бөліктерін табады.

    -Ғылыми мәтін екенін дәлелдейді.

    Дескриптор:

    Ән айтып билейді.

    -Сөйлемдердің жалғасын тауып, көшіріп жазады.

    - Сөзжұмбақты шешеді.


    Дескриптор:

    -Сөйлемдердің жалғасын тауып, көшіріп жазады.

    -Сөзжұмбақты шешеді.

    ҚБ:

    Қолпаштау





    Оқулық, дәптер

    Оқулық, дәптер

    Сабақтың соңы

    3 мин

    Рефлексия: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді.

    Оқу тапсырмасы: 55-жаттығу.Суретті көмекке алып жоспарды толықтыр. «Жанды табиғат» тақырыбында пайымдау мәтінін құра.

    Сабақтан алған білімін, не үйренгенін айтады.










    написать администратору сайта