Главная страница
Навигация по странице:

  • 05.09.2022 ж.

  • Көне түркі жазбалары –баға жетпес құнды байлық

  • Сабақтың барысы

  • Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу. Қызығушылықты ояту. ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ.

  • ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ Жұптық жұмыс. 3-тапсырма.

  • Дескрипторлар

  • Көне түркі жазбалары –баға жетпес құнды байлық 8-сынып. ыса мерзімді жоспар Білім беретін мекемені атауы


    Скачать 281.96 Kb.
    Названиеыса мерзімді жоспар Білім беретін мекемені атауы
    Дата19.09.2022
    Размер281.96 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаКөне түркі жазбалары –баға жетпес құнды байлық 8-сынып.docx
    ТипДокументы
    #684523

    Қысқа мерзімді жоспар





    Білім беретін мекеменің атауы:

    Ы. Алтынсарин атындағы НОМ

    Пән:

    Қазақ тілі




    Бөлім:

    Көне түркі жазбалары және қазақ жазуы.

    Педагогтің аты-жөні:

    Мұстапа Әли Өмірбекұлы

    Күні:

    05.09.2022 ж.

    Сыныбы: 8

    Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

    Сабақтың тақырыбы:

    Көне түркі жазбалары –баға жетпес құнды байлық

    Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

    8.1.1.1 - мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжау;

    8.4.1.1 - тақырып бойынша бас әріппен жазылатын күрделі-құрама атауларды орфографиялық нормаға сай жазу.

    Сабақтың мақсаты:

    Мәтін үзінділеріне сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжау, тақырып бойынша бас әріппен жазылатын күрделі-құрама атауларды анықтау, күрделі-құрама атауларды орфографиялық нормаға сай жазу дағдыларын дамытады.

    Ойлау дағдылары:

    Білу,түсіну,қолдану,талдау,жинақтау,бағалау


    Сабақтың барысы:


    Сабақ кезеңі/Уақыты

    Педагогтің іс-әрекеті

    Оқушының іс-әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы
    15 мин


    Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу.

    Қызығушылықты ояту.

    ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ.

    «Суреттер галереясы» әдісі. Сынып қабырғасына көне түркі жазуына қатысты суреттер ілінеді. Оқушылар суреттерді кезегімен көріп, аралайды. Өзіне жақын тұрған оқушымен тарихи ескерткіштер, көне түркі жазуы туралы ойларын айтып әңгімелеседі.








    1.Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады.

    2. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатыментаныстырады.


    Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды.
    Дескриптор:

    • тақырыпты болжайды;

    • Сұрақтарға жауап береді;

    • Өз пікірін білдіреді.




    ҚБ

    «Керемет», «Тамаша»
    «Жарайсың»

    Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.

    Оқулық, жұмыс дәптері

    Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топта Түрлі

    түсті фигура қағаздар
    Суреттер


    Сабақтың ортасы:

    25 мин.


    ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ

    Жұптық жұмыс.


    3-тапсырма. Аудиожазбаның (01. mp 3) алғашқы бөлігін тыңдап, көтерілетін мәселені болжаңдар. Бас әріппен жазылатын күрделі атауларды анықтаңдар.

    4-тапсырма. Бас әріппен жазылатын күрделі атауларды жазады.
    1-

    2-тапсырма . Жұптық тапсырма. «Кім көп біледі?» ойыны.

    ҚБ « Қол шапалақтау »әдісі

    9-тапсырма. Айтылым тапсырмасы.Суреттерге қарап,жыл мезгілдері туралы білетіндерін сұрақ-жауап түрінде жазады.

    ҚБ « Қол шапалақтау »әдісі



    Үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжайды;

    *бас әріппен жазылатын күрделі құрама атауларды анықтайды;

    *орфографиялық нормаға сай жазады.
    Дескрипторлар:

    Білім алушы

    - аудиожазбаның бөліктерін тыңдай отырып, мәселені болжайды;

    - бас әріппен жазылатын күрделі атауларды анықтайды ;

    -

    орфографиялық нормаға сай жазады.




    ҚБ. «Өте жақсы»

    «Жақсы»

    «Талпын»


    «Көршіңді талқыла!» әдісі арқылы бағалау

    »



    Жұмыс дәптерлері

    8-сынып арман пв


    Сабақтың соңы

    3мин
    2мин


    Рефлексия«Бес саусақ» әдісі арқылы жүзеге асады. толтырады.

    Үйге тапсырма: 4-тапсырма


    (Парақшада оқушының не жазуы тиіс екені толығымен көрсетілген). Парақшаны жеке оқушы







    написать администратору сайта