Бөлім: 5
| 7.5.1.1
|
Педагогтің Т.А.Ә.
| Жубанаева Ж.А.
|
Күні:
| 22.09.2022ж
| Қатысушылар саны: 16
| Қатыспағандар саны: 0
|
Сынып:
| 7Ә
|
Сабақтың тақырыбы:
| Құлақтан кіріп бойды алар, әсем ән мен тәтті күй...
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| Мәтіндердің тақырыбына, мазмұндық құрылымына сүйене отырып, түрлерін салыстыру.
|
Сабақтың мақсаты:
| Оқылым мәтіндерінің құрылымын салыстыру; тура және ауыспалы мағынадағы сөздерді ойын әсерлі жеткізуде қолдану; тыңдалым материалының тақырыбы мен негзігі ойын анықтау.
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Қызығушылықты ояту 7минут
| Құлақтан кіріп, бойды алар
Жақсы ән мен тәтті күй.
Көңілге түрлі ой салар,
Әнді сүйсең, менше сүй.
Абай Құнанбайұлының өлеңі арқылы ән мен күйдің маңыздылығы туралы әңгімелейді.
| Ән мен күйдің маңыздылығы туралы өз ойларын ортаға салады.
| 5 балл
| Видеоролик
|
2минут
| Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, сабақ мақсаты және бағалау критерийлері таныстырылады.
|
|
| Презентация
|
1-тапсырма. 3минут
| •Қазақтың қандай атақты күйшілерін білесіңдер?
•Күйдің құдіреті дегенді қалай түсінесіңдер?
•Қазақтың домбырасын әлемге танытқан қандай әнші-күйшілерді білесіңдер?
| Сұрақтарға жауап беру.
| 5 балл
|
|
Топқа бөлу.
Ән шумақтары бойынша топқа бөліну. 3минут
| Мұғалім оқушыларға ел арасында көп тараған немесе оқушылардың сүйіп орындап жүретін әндерінің шумақтары мен қайырмасы(немесе бір тобы құралатындай ән қатарлары) жазылған карточкалар таратып беріледі.
| Оқушылар әнді құрастырып,топқа бөлінеді және бірлесіп осы әнді айтуларына болады.
|
| карточкалар
|
Оқылым тапсырмасы.
5минут.
| Әр топқа 2 түрлі мәтін таратады.
| Мәтіндердің тақырыбына, мазмұндық құрылымына сүйене отырып, ВЕНН диаграммасы арқылы салыстырады.
| 10 балл
| ВЕНН диаграммасы
|
«Кейіпкерге хат» әдісі
10минут
| «Кейіпкерге хат» әдісін оқушыларға түсіндіру.
| Берілген кейіпкерлерге олардың іс-әрекеті туралы сұрақтарды топтастырып, хат жазу. Хат соңында кейіпкерге ұсыныс жазу.
| 5 балл
|
|
Тыңдалым тапсырмасы
5минут
| «Музыка табиғи өнер» бейнеролигін қосу.
| Бейнероликті тамашалайды.
|
| Бейнеролик
|
Айтылым тапсырмасы
5минут
| Қобыздан қандай әуен төгіледі?
Ақын әуенді қандай образдарға теңейді?
Музыка нені бейнелейді? Сұрақтарына жауап бере отырып диалог құруға тапсырма беру.
| Өлең мазмұны бойынша диалог құрастыру.
| 10 балл
|
|
Рефлексия 3минут
| Күй немесе ән туралы СИНКВЕЙН әдісі арқылы 5 жолды өлең құрастыру.
| Әдіс арқылы өлең құрастыру.
|
|
|
Үй тапсырмасы 2минут
| “Қазақ халқының музыкалық аспаптары” тақырыбына эссе жазу
|
|
|
|