|
аа. 1-ші сабақ 3D -редактор құралдары -6 сынып. ыса мерзімді жоспары
Қысқа мерзімді жоспары
| Бөлім
| 3D баспа
| Педагогтың аты-жөні
| Каипова Назира
| Күні
| 9.11.2021ж
| Сынып 6а
| Қатысушылар саны
|
| Қатыспағандар саны
|
| Сабақтың тақырыбы:
| §8. 3D -редакторы
| Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
| 6.3.1.1 3D- Модельдер қолдану мысалдарын келтіру;
6.3.1.2. 3D – редактордың мүмкіндіктерін сипаттау.
| Сабақтың мақсаты:
| Барлық оқушылар:
| 3D -редактор құралдарының сипаттамасын біледі.
| Көптеген оқушылар:
| 3D-редакторының құралдарын қолданады.
| Кейбір оқушылар:
| Paint графикалық редакторы мен SketchUp программасындағы құралдардың қызметіндегі ұқсастықтар мен айырмашылықтарын анықтайды
|
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт
| Педагогтың әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы
| 1.Оқушылармен амандасу.
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.
3.Өткен сабақты пысықтау.
«Жұптасып – ойлан- бөліс» әдісі. -2 D графикасының қолмен салынған қандай артықшылығы бар?
- 2 D графика мен 3 D графикаға арналған қандай программаларды білесің?
-2 D графика мен 3 D графиканың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар? ҚБ: ауызша бағалау /1 – 10 балл/
| 1.Мұғаліммен амандасады.
2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.
3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
|
Ауызша
/1-10 балл/
|
| Сабақтың ортасы
| Жаңа тақырып.
Жаңа сөздермен танысу
Редактор құралдары – инструменты редактора – editor tools
Тіктөрбұрыш – Прямоугольник- Rectangle
Айналдыру- Вращение - Rotation Көрсетелім.SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысамыз. Топтық жұмыс. 1-тапсырма. 1-кесте
Дұрыс жауапты таңдаңыз және сәйкестендір Дескриптор:
-құрал саймандарды қызметімен сәйкестендіреді. ҚБ: смайлик /4 балл/ Жеке жұмыс. 2-тапсырма.
Төбесі цилиндр баскиім құрастырыңдар Оны бояң-дар. Бұл тапсырманы орындау үшін төмендегі әрекеттерді орындаймыз
Дескриптор:
- SketchUp редакторды іске қосады;
-Прямоугольник батырмасын пайдалану арқылы көлемді фигура жаса алады.
-Окружность /шеңбер/ батырмасын пайдалану арқылы баскиім құрастыра алады;
-Заливка құралын пайдалану арқылы керек түсті таңдап, бояйды.
ҚБ: смайлик /1 балл/ Жеке жұмыс. 3-тапсырма. «Баспалдақ» моделін құрастыр. Дескриптор:
- SketchUp редаторды іске қосады;
-прямоуголник, линия, тяни/толкай, заливка құралдаржы пайдалану арқылы «Баспалдақ» моделін құрастыра алады. ҚБ: смайлик /1балл/ Жеке жұмыс. 4-тапсырма.
| SketchUp программасында пайдаланылатын негізгі құралдармен танысады Өзара талқылап карточкаға жауаптарын жазады
SketchUр программасында көдемді фигураларды жасайды
«Баспалдақ» моделін құрастырады
Сұраққа жауап береді
|
Ауызша бағалау
/1-10 балл/
Смайлик /2аблл/
Смайлик
/2балл/
Смайлик /1балл/
| Интербелсенді тақта /компьютер
Оқулық
| Сабақтың соңы
| 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады.
2.Кері байланыс: Не қиын болды? Қандай cұрақтар қалды? Сіз білетін нәрсе болдыма?
| Өзін-өзі бағалау. стикерге бір жағында(+) белгісі бар, осы тақырып бойынша түсінгенін жазады, келесі бетінде (-) белгісі, осы тақырып бойынша не түсініксіз болғанын жазады, және осы сабақта ұнаған тапсырма, әдістерді жазады
|
| стикерлер
| Үй тапсырмасы
| §9 SketchUp Make программасының құралдарын пайдаланып, параллелепипед құрастырыңдар.
|
|
|
|
к Объектінің көлемін азайту немесе арттыру үшін оның қырларын сығуға, созуға мүмкіндік беретін құрал. Объектілерді дөңгелектелген сызық бойы мен бұру, созу, бұрмалау немесе көшіру. Кез келген объектінің орнынау ыстыру , көшіріп алу немесе созу құралы. Объектілерді белгілі бір бағытқа бұрады. Бұру Басқару Сығу/созу Орын
ауыстыру есте
|
|
|