Бөлім:
| 10.3В Функцияның шегі және үзіліссіздігі
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда)
| Бузруков Брадар Азизхонович
|
Күні: 03.02.2023
| / 2 саб/
|
Пән/Сынып: 10-Г
| Алгебра, 10 сынып, ЖМБ
| Қатысушылар саны: 25
| Қатыспағандар саны: 2
|
Сабақтың тақырыбы:
| Функцияның нүктедегі және шексіздіктегі шегі
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:
| 10.4.1.9 - функцияның шексіздіктегі шегінің анықтамасын білу және оны есептеу;
|
Сабақтың мақсаты:
| Оқушылар:
- функцияның нүктедегі шегінің қасиеттерін қолданады;
- функцияның нүктедегі шектерін есептейді;
|
Уақыты
| Кезең
дері
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
5 минут
| Ұйымдас тыру
| Сәлеметсіздерме!
Бүгін, Функцияның нүктедегі және шексіздіктегі шегі тақырыбын қарастырамыз.
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
- функцияның шексіздіктегі шегінің анықтамасын білу және оны есептеу
Ұйымдастыру.
Үй жұмысын тексеру.
| Амандасады. Геометриялық фигуралар арқылы оқушыларлы екі топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын айтады.
| Blimland бағдарламасы арқылы мониторинг көрсетіледі
Дискриптор тапсырмалар 10 балл аралығында бағаланады
|
Оқулық Интерактив тақта
|
10 мин
| Негізгі бөлім
| Анықтама. f(x) функциясы сандық түзуінің бойында анықталған болсын. Егер, болатын кез-келген хnтізбегі үшін болса, онда В саны f(x) функциясының шегі деп аталады. Бұл жағдайда деп жазады. Дәл солай, егер болатын кез-келген хnтізбегі үшін болса, онда болады.
Анықталмағандықтар (немесе белгісіздіктің негізгі түрлері).
Анықталмағандықтарды ашу үшін: Функция өрнегін қысқартады: көбейткіштерге жіктейді; функцияны қысқаша көбейту формулаларымен, тригонометриялық формулалалардың көмегімен түрлендіреді, түйіндесіне көбейтеді, бұл бұдан әрі қысқартуға мүмкіндік береді.
| Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады. Wordwall бағдарламасы арқылы сұрақтарға жауап береді.
Есептер:
№1 Мысал:
| «Екі жұлдыз бір ұсыныс» Екі топтың студенттері бір бірімен жарысады
Дескриптор:
- функцияның нүктедегі шегінің анықтамасын біледі және оны есептейді.
|
Оқулық
Интереактив тақта, слайд
Интернет ресурс
|
25 мин
| Бекіту тапсырма лары
| Постер қорғайды:
Деңгейлік тапсырмалар орындайды:
№1.
№2.
Оқулықтан №36.1, №36.6.
Сергіту сәті. Логикалық тапсырмалар.
|
Есептер шығарады
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды.
Өз бетімен жұмыс.
№4. . №5. .
№6. . №7. .
|
Дескриптор:
- функцияның нүктедегі шегінің анықтамасын біледі және оны есептейді.
ҚБ «Екi жұлдыз бiр тiлек» әдiсi .Бiрiн-бiрi бағалау
Дескриптор:
- функцияның нүктедегі шегінің анықтамасын біледі және оны есептейді.
|
Интернет ресурстары
Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық.
|
| Жеке жұмыс
| №1 . №2 .
| Тапсырмаларды орындайды.
|
| Парақша лар
|
5 минут
|
| Бүгінгі сабақта:
- функцияның шексіздіктегі шегінің анықтамасын біледі және оны есептейді
Кері байланыс:
Білемін
| Білдім
| Білгім келеді
|
|
|
|
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау Үйге тапсырма. №36.7.
|
Кері байланыс
|
|