Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні

  • Мұғалімнің аты-жөні

  • Барлық оқушылар

  • Пәнаралық байланыс Математика, ағылшын тілі Тақырып бойынша алдынғы білім

  • Сабақ барысы Сабақтың жоспарланған кезеңдері

  • Сабақтың ортасы 1 0 мин10 мин

  • Үй тапсырмасын тексеру

  • Дескриптор: Өткен тақырып бойынша білімдерін еске түсіреді ҚБ: « Бағдаршам» арқылы бағалау (

  • Жаңа сабақ. Бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбы: Графикалық редактордың құралдары «Ойлан, бірік, жұптас, бөліс»

  • ҚБ «Бас бармақ» арқылы бағалау ( Бір топ оқушылары екінші топ оқушыларының жұмыстарын қолдаймын,қолдамаймын арқылы бағалайды. )Дәптермен жұмыс /жеке жұмыс/

  • Сабақты бекіту 5 мин

  • Сабақтың соңы Бағалау 5 мин

  • Саралау - Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз

  • Бағдаршам» «Бас бармақ»

  • 5 сынып факул. ыса мерзімді саба


    Скачать 0.79 Mb.
    Названиеыса мерзімді саба
    Дата12.02.2023
    Размер0.79 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла5 сынып факул.doc
    ТипДокументы
    #933101

    Қысқа мерзімді сабақ жоспары

    Күні: 1.02.2020ж

    8.02.2020ж

    Сынып: 5а,ә,б
    Пәні: информатика

    Мектеп: «С.Ерубаев атындағы №7 мектеп - интернаты» КММ

    Мұғалімнің аты-жөні: Ахбанбетова Б.


    Қатысқандар: Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы:

    Paint терезесі, жұмыс элементтері

    Сабақтың мақсаты

    Барлық оқушылар:компьютерлік программалардың бірі-қарапайым графикалы редактормен танысу.

    Оқушылардың басым бөлігі: Paint графикалық редакторының терезе элементтерінің, сурет салу құралдарының қызметін үйренеді.

    Кейбір оқушылар: Paint графикалық редакторының терезесінің сурет салу құралдары практика барысында қолданады.

    Бағалау критерийі


    Paint графикалық редакторының терезе элементтерінің, сурет салу құралдарының қызметін біледі.

    Paint графикалық редакторының терезесінің сурет салу құралдарын практика барысында қолдана алады.

    Тілдік мақсаттар

    Лексика мен терминология: графика-графика-graphics т.б.

    Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер.

    Графикалық редакторға қатысты тіркестер мен сөздермен танысу.

    Құндылықтарға баулу

    Жалпыға бірдей еңбек қоғамы мен ұлттық қауіпсіздікті насихаттау.

    Пәнаралық байланыс

    Математика, ағылшын тілі

    Тақырып бойынша алдынғы білім

    Өткен тақырып бойынша сұрақтар беріліп, осы сабаұпен логикалық көпір құру.

    Дыбыстық ақпарат дегеніміз не? Дыбыстық әсерлер дегеніміз не?

    Сабақ барысы

    Сабақтың жоспарланған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    10 мин

    Сабақтың ортасы

    1 0 мин


    10 мин



    Ұйымдастыру кезеңі

    Психологиялық ахуал орнату.

    «Ыстық алақан» атты психологиялық тренинг өткізу.

    (Оқушылар алақандарын бір-біріне жақын ұстап, ыстық лебізін білдіреді. Мысалы: әдемісің, ақылдысың т.б.)

    «Мозайка» әдісі арқылы оқушылар екі топқа бөлінеді (конвертте салынған қиындылар арқылы компьютердің негізгі құрылғыларын құрып шығады).

    1 топ- «Жүйелік блок»

    2 топ- «Монитор»
    Үй тапсырмасын тексеру:

    «Ыстық орындық» әдісі

    (Бір оқушы ыстық орындыққа отырып, оқушылардан қойылған сұраққа отқа күймеу үшін тездетіп жауабын беру қажет )

    Саралау: «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі

    Мұғалім оқушыларды ойланту үшін және бірқатар жауаптар алу үшін алдын ала дайындалған сұрақтарды қоюына болады. Бұл әдісті қолдану барысында сөзбен қолдау көрсету және ынталандыру да маңызды рөл атқарады.
    Дескриптор:

    • Өткен тақырып бойынша білімдерін еске түсіреді


    ҚБ: «Бағдаршам» арқылы бағалау (қызыл түс =орташа, сары түс =жақсы, жасыл түс=өте жақсы.)
    Жаңа сабақ.

    Бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбы: Графикалық редактордың құралдары

    «Ойлан, бірік, жұптас, бөліс» әдісі арқылы 2 топқа танысуға және жаңа сабақты ашуға тапсырма беріледі.Оқушылар тапсырманы постерге түсіндіріп,жұмыстың нәтижесін әр топ бір-біріне түсіндіреді.

    1-топ: Графика және графикалық бейнелер дегеніміз не?

    2-топ: Paint редакторын қалай іске қосамыз?

    Дескриптор:

    • Мәтінге байланысты өз көз қарасын білдіреді.

    • Графика және графикалық редактор дегеніміз не екенің дәлелдейді,түсіндіреді.


    ҚБ «Бас бармақ» арқылы бағалау

    (Бір топ оқушылары екінші топ оқушыларының жұмыстарын қолдаймын,қолдамаймын арқылы бағалайды.)
    Дәптермен жұмыс /жеке жұмыс/

    Жұмыс дәптерінде 28 бетте берілген. Қандай редактор екендігін жаз.Редактордың терезесінің атауларын сызықтармен қос.



    Практикалық жұмыс

    Paint графикалық редакторында Байтерек суретін салу.





    Оқулық 5 сынып




    Сабақты бекіту
    5 мин


    Суретті қандай құралдарды пайдаланып салуға болады? Қажетті құралдарды жасыл түспен, қажет еместерін қызыл түcпен белгіле.


    ҚБ: Мұғалімнің бағалауы

    Мұғалім әрбір оқушының жұмысын ауызша мадақтау арқылы бағалайды.


    Сабақтың соңы

    Бағалау

    5 мин



    Сабақ соңындағы оқушыларды мадақтау арқылы қорытынды жасалынады.

    Кері байланыс «Тазалық» арқылы жүргізіледі.



    Үйге тапсырмасы §14 Графикалық редактордың құралдары. Оқулықтағы «Үйде орындайық» тапсырмасын орындау.





    Саралау - Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

    Бағалау - Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?


    Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

    Сабақты саралау кезінде әр түрлі әдіс тәсілдер қолдандым

    «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі

    Мұғалім оқушыларды ойланту үшін және бірқатар жауаптар алу үшін алдын ала дайындалған сұрақтарды қоюына болады. Бұл әдісті қолдану барысында сөзбен қолдау көрсету және ынталандыру да маңызды рөл атқарады.



    Оқыту үшін және оқуды бағалауда қалыптастырушы бағалауды қолдандым:

    «Бағдаршам»

    «Бас бармақ»


    Информатика кабинетінде оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтауын ескертіп, жұмыс орнын жақсы ұйымдастыруына бағыттаймын.

    Тәжірибе жұмысы кезінде көзге арналған жаттығу жасатамын.

    Бірлескен жұмыс нәтижесінде мақсатқа қол жеткіземен деп ойлаймын.



    Қосымша білім беру педагогі: Тахаева К.


    написать администратору сайта